Mało graczy online.

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Mało graczy online.

Wiadomośćprzez WiQert » Pn sie 04, 2003 11:34 am

Dlaczego zwykle jak wchodze do gry to jest tak mało graczy online. Czyżby mała popularność? Maksymalnie podczas gry widziałem 13 osób. Szkoda, że jest tak mało osób grających w tego najlepszego MUD'a w polsce (według mnie), można by cos z tym zrobić np. jakaś reklama na innych stronach niekoniecznie o tematyce MUD'ów. Ja osobiście na swoją stronke dałbym jakiś button do waszej strony.
WiQert
 
Wiadomości: 14
Dołączył(a): Pt sie 01, 2003 8:44 pm

Wiadomośćprzez Malis » Pn sie 04, 2003 11:37 am

Hmm wiesz, jak ktoś ma ochote zagrac w cos ciekawego to niech sie troche natrudzi nad poszukiwaniami, chociaz Lac moglby miec jakis button albo banner do zamieszczania na stronkach,....
Noc jest zła, jest zła, jest zła.....
Malis
 
Wiadomości: 198
Dołączył(a): Wt cze 10, 2003 2:42 pm
Lokalizacja: Wrocław

Wiadomośćprzez Tzeentch » Pn sie 04, 2003 12:34 pm

Co ma być na stronach? Jaki znowu baton?
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Gerino » Pn sie 04, 2003 3:59 pm

Taki banner przecież istnieje. Sam trafiłem tu dzieki reklamie na stronie http://www.kurde.pl.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez WiQert » Pn sie 04, 2003 8:02 pm

Ale na stronie nie ma kodu źródłowego do buttona. A pozatym ja na swojej stronce dalem button.
WiQert
 
Wiadomości: 14
Dołączył(a): Pt sie 01, 2003 8:44 pm

Wiadomośćprzez Val » N sie 10, 2003 11:54 am

Taki temat z tego co pamiętam kiedyś już był, albo coś w wielkiej podobie. Ja widziałem na LACu najwięcej 21 osób.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Kjord » Pn sie 11, 2003 9:48 pm

A po co ci wiecej osob? Jak ktos bedzie chcial to wejdzie. Nie trzeba Laca reklamowac. Mamy juz graczy b. fajnych i to wystarczy. Siejesz zament na prozno.
_________________

Kjord, Skazany na wieczne potępienie...
Emblemat użytkownika
Kjord
 
Wiadomości: 16
Dołączył(a): Pn sie 11, 2003 9:08 pm
Lokalizacja: z miejsca wiecznego mordu...

Wiadomośćprzez Val » Wt sie 12, 2003 2:07 pm

Zgadzam się z wyżej podpisanym. Zapomniał on jednak dodać, że mamy też graczy niefajnych. Ale nie będę pokazywał palcami... :321:
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Glow » Wt wrz 16, 2003 10:55 pm

Jeśli ma być więcej graczy, to przydałoby się jakieś ogólne wprowadzenie do gry w MUDa oraz kilka podstawowych rad jak zacząć grę. Takich naprawdę podstawowych typu idź tu, napisz to. Czyli w sumie mini solucja... ehh. Oszczędzi to frustracji co mniej cierpliwym. Ludzie grają w papierowe RPG, komputerowe, PBEMy, PBChaty i inne, ale MUDy naprawdę wymagają trochę wprawy. Zawsze można zapytać kogoś w czasie gry, no ale takie informacje powinny być już na stronie www.
Glow
 
Wiadomości: 27
Dołączył(a): Pn wrz 15, 2003 4:07 pm
Lokalizacja: Solace

Wiadomośćprzez Kalia » Śr wrz 17, 2003 1:18 am

Ehh..A pomoc wam nie wystarcza?Wystarczy troche poczytać..No przeciez tam wszystko jest dokładnie opisane.Nawet głupek by zrozumiał.A teraz PP mamy, to mozesz sobie na PP siedzieć i czytać do woli..
"Ani mnie zgnębią zórz krwawe zawiście,
Ni złote groźby słonecznej potęgi!
Grzbiet mój na złość słońcu czerni się plamiście
w przeciwsłoneczne, przeciwzłote pręgi!"
Emblemat użytkownika
Kalia
 
Wiadomości: 181
Dołączył(a): So mar 29, 2003 9:25 pm
Lokalizacja: Toruń

Wiadomośćprzez Kalia » Śr wrz 17, 2003 1:32 am

Glow napisał(a):przydałoby się jakieś ogólne wprowadzenie do gry w MUDa oraz kilka podstawowych rad jak zacząć grę. Takich naprawdę podstawowych typu idź tu, napisz to.


Lac to taka gra, w której Ty decydujesz gdzie idziesz i co piszesz.Od Ciebie zalezy w która strone pójdziesz i czy najpierw zabijesz ślimaka czy jaszczurkę.Nie widze w takim czymś sensu..Po prostu wystarczy troche pomyśleć.Na prawde polecam pomoc jako lekturę.Jak juz pisałam z tamtąd dowiesz sie wiele ciekawych rzeczy.A poza tym w szkole wisza plakaty,które poprowadzą Cię przez mudszkołe.
"Ani mnie zgnębią zórz krwawe zawiście,
Ni złote groźby słonecznej potęgi!
Grzbiet mój na złość słońcu czerni się plamiście
w przeciwsłoneczne, przeciwzłote pręgi!"
Emblemat użytkownika
Kalia
 
Wiadomości: 181
Dołączył(a): So mar 29, 2003 9:25 pm
Lokalizacja: Toruń

Wiadomośćprzez Glow » Śr wrz 17, 2003 1:42 am

Wybacz proszę mi prostemu krasnoludowi, że o tak oczywiste rzeczy pytam. I to prawdopodobnie nie jestem piewszy. O ile ja sobię jeszcze daję radę, to znam mniej cierpliwych których tu ciągnę za sobą. Wiem że to są dla was rzeczy oczywiste i banalne... hmm... chętnię ofiaruję swoją pomoc przy tym mało ciekawym zadaniu. Chodzi mi o taką naprawdę skrótową instrukcję (tera każdy się śpieszy eh) dołączoną do tekstu o tym jak wygląda gra w MUDa i co to właśniwie jest. Ja o mudach pierwszy raz dowiedziałem się z artykułu z magazynu o grach komputerowych. Czysta łopatologia ale działa, chodź starych wyjadaczy może śmieszyć.
Glow
 
Wiadomości: 27
Dołączył(a): Pn wrz 15, 2003 4:07 pm
Lokalizacja: Solace

Wiadomośćprzez Ulryk-away » Śr wrz 17, 2003 11:31 am

Tego typu wskazówki są dostępne w szkole. Tam jesteś prowadzony "za rękę". Po opuszczeniu szkoły (tak, wiem... jest to duży przeskok. wręcz szok dla nowincjusza), powinieneś przełamać strach i ruszyć w świat. Wydaje mi się, że takie doświadczenie zdobyte samemu, jest naprawdę dużo warte.
Ulryk-away
władca Drimith
 
Wiadomości: 352
Dołączył(a): Wt maja 29, 2001 2:00 am

Wiadomośćprzez beldil » Śr paź 08, 2003 10:54 am

Ja się niestety zgodzę z WiQert, że graczy jest trochę mało. O LACu się dowiedziałem od kolegi, który już w niego grał. Znałem MUDy już trochę wcześniej i gdyby nie to to bym chyba sobie na początku nie poradził. Okej, te wyskakujące porady były bardzo fajnym pomysłem i w ogóle, ale tak jak napisał Ulryk, po opuszczeniu szkoły doznawałeś szoku. Glow napisał, że można poprosić o pomoc graczy. Gram w LACa dopiero od niewielkiego czasu i dotychczas mignęło mi jedynie dwóch graczy. Czy przy ilości graczy on - line 13 mam dużą szansę kogoś spotkać? Nie sądzę. Grałem kiedyś w innego MUDa, którego nazwy ni będę tu wymieniał i tak było około 200 graczy na raz. Wówczas kiedy zaczynałem zabawę z MUDami poprosiłem jednego czy drugiego o pomoc i wszystko było tip-top. Każdy chętnie udzielał mi pomocy. Według mnie na stronie LACa powinien zostać znacznie rozbudowanu dział "Jak grać"i powinny tam się znaleźć wszystkie podstawy gry. Gdyż brak takiego tekstu odtrasza nowicjuszy. Jak dla mnie to LAC wygląda tak, iż siedzi tam jakiś 20 kumpli, którzy stworzyli MUDa, żeby sobie pograć między sobą. Drugie 20 to gracze, którzy by chcieli pograć w "najlepszego polskiego MUDa".
beldil
 
Wiadomości: 2
Dołączył(a): Śr paź 08, 2003 10:39 am
Lokalizacja: Zabrze

Wiadomośćprzez Glow » Śr paź 08, 2003 12:10 pm

Tak, jest dużo racji w tym co mówisz. Jednak weź pod uwagę, że przy 200 graczach, proporcjonalnie więciej będzie graczy morderców.
Ja mieszkam sobie w Solace i tu wystarczy zajżeć do świątynnej wieży do uzdrowiciela. Zawsze spotkasz tu ciekawych osobników, od mrocznych elfów nekromantów po wampiry. Służą pomocą i radą której byś się nie spodziewał po takich personach.
Zawsze możesz porozmawiać przed wcieleniem się w postać, ale radzę najpierw poczytać pomoc zarówno tą w mudzie jak i na stronie www. Polecam też poprzeglądać tematy na tym forum.
Glow
 
Wiadomości: 27
Dołączył(a): Pn wrz 15, 2003 4:07 pm
Lokalizacja: Solace

Wiadomośćprzez Lam » Śr paź 08, 2003 1:22 pm

Myślę, że bardziej chodziło o sposób uporządkowania i łatwości dostępu do informacji, a nie o ich brak. Bo informacji, jak by nie spojrzeć, jest tona. Podczas gry na początku wydaje się, że jest ich bardzo dużo, a potem staje się nagle bardzo mało. Nie każdemu chce się szukać czegoś na forum (im więcej bzdurnych wiadomości, tym więcej stron wyników szukania trzeba przejrzeć, żeby coś znaleźć), a na stronie dział "Jak grać?" nie jest przesadnie wyczerpujący (właściwie, to ja nie wiem, co on wyczerpuje, tam nie jest nawet napisane, że argumenty poleceń są w mianowniku). Jednak prawdą jest, że w grze zawsze można kogoś spytać, o co chodzi, wystarczy tylko umiejętność porozumiewania się, która jest na stronie opisana ztcp.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez beldil » Śr paź 08, 2003 8:27 pm

Glow, jeżeli chodzi o graczy morderców, to w LACu podobno jest protekcja do 10 poziomu... A poza tym ja osobiście takich dużo nie widziałem. Ja też aktualnie przebywam w Solace (jestem na 4 poz. więc się na zmianę miasta nie szykuję;) i jeżeli chodzi o temat "wejdź do wieży i tam ci pomogą" to odbiję go argumentem takim, iż nie zawsze można tam kogoś spotkać. Ale ja mówię o tym, że raz grając w MUDa, kiedy byłem beznadziejnym, niewyedukowanym w temacie MUDów graczem, podeszłem do krasnoluda prosząc go o pomoc, jak mogę zarobić trochę grosza. (Gdyby to był LAC byłby na jakimś 70-80 poz.) On, niedawno zginął i gotował się właśnie do słodkiej zemsty, a ja mu z czymś takim wyskakuję. I nie uwierzycie, ale spojrzał na mnie i mi pomógł, powiedział co i jak, gdzie i kiedy i w ogóle. I to jest prawdziwa pomoc w MUDzie. A NIE PISANIE: "NIE WIESZ CO ROBIĆ? ZAJRZYJ SE NA FORUM!!!". I zgodzę się, z Lamem, że dział "Jak grać" jest bardzo niewykorzystany. Powinno się go rozszerzyć, wręcz napisać podręcznik: "Jak ukończyć szkołę Laca" + bonus "I jeszcze parę kroków po skończeniu szkoły".
beldil
 
Wiadomości: 2
Dołączył(a): Śr paź 08, 2003 10:39 am
Lokalizacja: Zabrze

Wiadomośćprzez Morfoth » Śr paź 08, 2003 9:38 pm

Robię. Dajcie mi tylko jakiś tydzień czasu.
2B || !2B
Emblemat użytkownika
Morfoth
 
Wiadomości: 239
Dołączył(a): Cz mar 28, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Trzeci karton na lewo.

Wiadomośćprzez Thail » Śr paź 08, 2003 11:53 pm

Hmm wieża w Solace ???
Drogie Państwo skoro mamy juz to udogodnienie jakim jest PP to może warto czasami tam zajrzeć :grin:
Jednak najbardziej co mnie martwi i smuci to brak zainteresowania starszych graczy młodszymi. Posiadają juz jakąś wiedzę, która mogałaby sie przydać początkujacym, np: Nie zabijaj kata !!! ( Dzisiaj mój podopieczny z 1 poziomu go zaatakował :doh: Heh niech mu ziemia lekką będzie :pray: [ Mój błąd, ale robiłem właśnie co innego, :alkoholik: ]
Hmmm myślę, ze takie małe oprowadzenie gracza i pokazanie mu, że nie Mamy go głęboko gdzieś, to dobry pomysł na początek :grin:
Oczywiscie nei wolno przesadzać, ale wiedziec kiedy sie wycofać w odpowiednim momencie, a taki pozątkujący gracz pomyśli sobie :
- Patrzcie, koleś miał 91 poziom, a odezwał się i pomógł takiemu jak ja.
Myślę, ze pozostawia to dobre wrażenie.
Ale to tylko moje ględzenie. Co o tym sądzisz Glow, czy mam rację, czy nie bardzo ? :???:
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Cosmathy » Cz paź 09, 2003 8:21 am

Pewnie, że masz rację! Ja osobiście, gdy zjawia się ktoś pierwszopoziomowy (najlepiej płci przeciwnej :D), zwykle od razu mu pomagam :). Ale przydałoby się bardziej dbać o nasze "zwierzaczki", do czasu gdy osiągną 10 poziom :).
| uwolniony |
Cosmathy
 
Wiadomości: 189
Dołączył(a): Śr cze 11, 2003 1:16 pm

Wiadomośćprzez Glow » Cz paź 09, 2003 1:28 pm

podręcznik: "Jak ukończyć szkołę Laca" + bonus "I jeszcze parę kroków po skończeniu szkoły"
Tak, myślę że to dobry pomysł. Teraz się temu dziwię ale pamiętam, że jeszcze kilka tygodni temu był to dal mnie problem. Hmm... chciałbym coś więcej napisać, może się to przyda administratorom.

Pierwszy raz w życiu mam kontakt z mudami. O ich istnieniu dowiedziałem się już dawno temu z artykułu w magazynie o grach komputerowych. Pisało tam m.in. że wciągają niczym bagno, starałem się więc omijać mudy dużym łukiem, gdyż wiem jak dobrze jestem podatny na wciąganie. Dobrze mi szło jednak w końcu podłączyli mi sztywne łącze i stało się. Później wszystko potoczyło się standardowo: Google - WHOT IS A MUDtrix, odpowiedź: http://www.pbem.com.pl i pierwszy z brzegu baner strony jakiegoś tam muda pada ofiarą mojej myszki. Wybór nie był w żaden sposób przemyślany. Paręnaście minut spędzonych na stronie www, jeszcze mniej w samym mudzie. Dużo przekleństw tych wypowiedzianych jak i wystukanych na klawiaturze, aż wreszcie pstryk... gaśnie światło i połączenie zostaje przerwane. Chwila zastanowienia, krótka przerwa, ciśnienie wraca mi do normy. Powiedziałem sobie "Nie popuszczę ! Muszę to rozchminić ! Chcę grać !". Tym razem wybór linka dokonuje się na zasadzie "Dam szansę temu adresowi na końcu listy" (Centrum PBEM). Wchodzę na stronę Laca, pierwsze wrażenie: spoko. Zaczynam się zagłębiać w treść strony, ściągam pierwszy program. I tu duży plus, bo program jest spakowany już skonfigurowany do połączenia się z Lacem, wystarczyło rozpakować i uruchomić. Dalej już poszło, kilka minutek i byłem w centrum Solace. Wybór miasta również nie był dla mnie do końca jasny, stwierdziłem że dla krasnoluda to jedyny słuszny wybór. Swoich kroków nie skierowałem od razu do szkółki... chciałem zobaczyć miasto. Zdechłem z głodu chyba trzy razy nim odkryłem, że trzeba spać lub odpoczywać oraz zajrzałem w mapki na stronie Laca i odkryłem piekarnię. Wreszcie skierowałem swoje krasnoludzikie stopy do szkółki, oczywiście pod czyjąś perswazją (słabo pamiętam czyją, byłem w lekkim oszołomieniu). No dobra, jestem w szkółce. Jak ja się cieszyłem jak znalazłem sucharka, ehh... Kilka walk z potworami i pierwsza podróż w zaświaty. Weź wszystko powłoka - tego niestety nie zrobiłem. Później długo włóczyłem się po ulicach miasta, zostałem obrabowany z całego złota jakie posiadałem. Wreszcie postanowiłem ruszyć do szkółki i zabić tą dyplomową bestię. Mordując potwory szybko uzbierałem potrzebny ekwipunek jednak bez najważniejszego elementu - broni. Dyplomową bestię tłukłem gołymi pięściami, bez magicznych wpływów o których nie wiedziałem czy nie pamiętałem, nieważne. Kolejny zgon lub nawet kilka, aż wreszcie postanawiam głębiej wgryźć się w dostępną pomoc w samym mudzie. I tu następuje pierwsze spotkanie. "Witaj Glow :)" hmm... szybko doczytuję w pomocy jak się tu odezwać, bo krzyczenie do monitora raczej nie przynosi efektów. "Glow jak chcesz coś powiedzieć to naciśnij ten znak: ' ". "CHWALCIE PANA!!! :D"; To był przełom, zostałem obdarowany cennymi radami oraz dostałem piękny sztylet i nawet całkiem sporo złota. Sprawy potoczyły się już gładko.

Teraz nieco już wiem o Lacu, wciąż pojawiają się nowe problemy ale gdy zna się już klucz do radzenia sobie z nimi, nie czuje się takiej frustracji jak przy pierwszym kontakcie. Dziękuję wszystkim cierpliwym którzy służyli mi radą i pomocą.

PS. Przepraszam za wylewna formę, ale natchnienie przyszło nieoczekiwanie :P Myślę że twórcy świata Laca mają teraz jasność, a dla nowych poszukiwaczy przygód ten post też jest coś wart. Jak nie to skasujcie go w cholerę...
Glow
 
Wiadomości: 27
Dołączył(a): Pn wrz 15, 2003 4:07 pm
Lokalizacja: Solace

Wiadomośćprzez Gerino » Cz paź 09, 2003 3:10 pm

Pisało tam m.in. że wciągają niczym bagno, starałem się więc omijać mudy dużym łukiem, gdyż wiem jak dobrze jestem podatny na wciąganie


Dlatego zacząłem właśnie grać.

Ze mną było jeszcze gorzej, do 5 czy 6 poziomu nie wiedziałem, że powinno się nosić sprzęt :)
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez pan_bik » Śr lis 19, 2003 4:22 pm

Ja Dostalem sie do laca z innej gry on-line
reddragon był tam baner i jakos tak wydzlo
Emblemat użytkownika
pan_bik
 
Wiadomości: 37
Dołączył(a): N lis 16, 2003 6:20 pm
Lokalizacja: Wadowice


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 7 gości

cron