Nowa Profesja...

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Nowa Profesja...

Wiadomośćprzez Arvena » Cz gru 11, 2003 11:16 am

Lamie nie pomyślałbyś nad nową profesja dla postaci, a mianowicie o druida. Byłabym wdzieczna gdybyś tak ową stworzył...
...
Emblemat użytkownika
Arvena
 
Wiadomości: 80
Dołączył(a): So lis 08, 2003 10:42 pm

Wiadomośćprzez Lam » Cz gru 11, 2003 12:02 pm

Był kiedyś jeden pan, który chciał takową napisać dla Laca. Podobno nawet napisał, ale znikł i nie ma :) Ale nie trwoż się - jeśli masz ochotę, możesz to zrobić sama :) Zapraszam :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Arvena » Cz gru 11, 2003 12:33 pm

Bardzo chetnie Lamie tylko prosze powiedz mi jak to sie robi, gdyz nie mam zielonego pojecia w tym temacie. Z gory dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz i instrukcje:)
...
Emblemat użytkownika
Arvena
 
Wiadomości: 80
Dołączył(a): So lis 08, 2003 10:42 pm

Wiadomośćprzez Lam » Cz gru 11, 2003 2:17 pm

Jeżeli zrozumiesz to i czujesz się na siłach do dalszego drążenia, poprowadzę dalej :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Arvena » Cz gru 11, 2003 2:38 pm

Dam sobie radę Lamie już siadam do tłumaczenia tego co tam pisze...
Proszę Cię bardzo o to żebys mi napisał jak i w czym mam zacząć robić tą postac...
...
Emblemat użytkownika
Arvena
 
Wiadomości: 80
Dołączył(a): So lis 08, 2003 10:42 pm

Wiadomośćprzez Wildeath » Cz gru 11, 2003 2:43 pm

Lamie a nie istaniała by jakaś polska wersja tego programowania ??:D
Wildeath
 
Wiadomości: 117
Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 1:45 pm

Wiadomośćprzez Lam » Cz gru 11, 2003 2:48 pm

Nie masz tego tłumaczyć, tylko zrozumieć, co jest napisane. Pisze się w C. Tam jest opis, w których miejscach trzeba zmieniać i co w ROM-ie, u nas jest to troszkę inaczej (poziomy ustala się w oddzielnych plikach, za to mamy zależności umiejętności od siebie, szybkość ich ćwiczenia, komunikaty nie tylko dla gracza, ale i dla innych w pomieszczeniu, rodzaj komunikatu uderzenia, opcjonalne skróty/aliasy nazwy umiejętności no i dodatkowe flagi). Do każdej umiejętności oprócz domalowania jej do odpowiednich tabelek należy zaprogramować reakcje muda na jej używanie (czy to nowe polecenie, czy funkcję czaru, czy też zmiany działania muda w określonych sytuacjach w zależności od wyćwiczenia umiejętności). To wszystko oczywiście wymaga uprzedniego zrozumienia, jak to wszystko działa i co to robi, więc nie licz na to, że za tydzień wszystko napiszesz. Ale tak za rok, dwa na pewno :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Arvena » Cz gru 11, 2003 3:02 pm

Nie mam zamiaru sie zniechecac. Ale zrozum ze nie orientuje sie w tym tak ja ty i potrzebuje pomocy.
...
Emblemat użytkownika
Arvena
 
Wiadomości: 80
Dołączył(a): So lis 08, 2003 10:42 pm

Wiadomośćprzez Lam » Cz gru 11, 2003 3:14 pm

Czego byś nie mówiła, większość się zniechęca, a tylko kilku ma siłę i wystarczająco dużo cierpliwości i wiary, żeby być w stanie cokolwiek napisać. Nie dlatego, że to jakieś strasznie trudne. Jeśli ja to umiem, to i Ty możesz się nauczyć, pytanie tylko, czy masz na to czas i chęci?
Zakładając, że masz, potrzebujesz potrafić programować w C (NIE C++!), umieć obsługiwać w tym języku wskaźniki i listy, odróżniać . od -> i właściwie możesz przystępować do poznawania źródeł muda. Najbliższym ziomkiem Laca jest Envy 2.2, dopóki nie nabiorę wystarczającego zaufania i wiary w Ciebie, będziesz mogła się nim pobawić, potem, jeśli okażesz wystarczającą wiedzę (czyt. będziesz przygotowana na ostateczną rozgrywkę), z przyjemnością udzielę Ci dostępu do źródeł Laca. W zrozumieniu, o co chodzi w tym kodzie również czasami mogę pomóc, ale naprowadzając na rozwiązania, a nie tłumacząc po kolei budowę wszystkiego od początku (bo tego jest po prostu za dużo). Nie znam dokumentacji dobrze opisującej budowę muda typu Diku ani po polsku, ani nawet po angielsku. To każdy zaczyna rozumieć bawiąc się mudem i próbując w nim zmieniać różne rzeczy (szczerze mi przykro). Pozostaje mi chyba tylko życzyć powodzenia! :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Tzeentch » Cz gru 11, 2003 6:55 pm

:cry: A mi nigdy nie dadzą źródeł Laca, chociaż rozumiem to, co Lam kazał zrozumieć Arvenie... :cry:
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez pan_bik » Pt gru 12, 2003 10:18 am

Ja też mogę zrobić ale szamana ?
Umiem programowac w C i HTML'u
Co na to powiesz Lamie
All Your Base Are Belong To Us
Emblemat użytkownika
pan_bik
 
Wiadomości: 37
Dołączył(a): N lis 16, 2003 6:20 pm
Lokalizacja: Wadowice

Wiadomośćprzez Lam » Pt gru 12, 2003 10:22 am

Tzeentch napisał(a):nigdy

Znasz tytuł takiego filmu o agencie 007?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Lam » Pt gru 12, 2003 10:24 am

pan_bik napisał(a):Ja też mogę zrobić ale szamana ?

Właściwie szamana mamy w planach, chociaż ma on problemy z urodzeniem się (na opisomacie ani sztuki opisów Umbry póki co...). Jeżeli chcesz mu coś napisać według tych założeń, super, jeśli wyobrażasz go sobie inaczej, może nadaj swojej profesji inną nazwę? Tak czy inaczej, na pewno ktoś (ja) obejrzy Twoje wypociny, jeśli coś zaczniesz skrobać.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez pan_bik » Pt gru 12, 2003 10:30 am

Ja szmana Ujżałem w pomocy
I wiem co ma mieć
All Your Base Are Belong To Us
Emblemat użytkownika
pan_bik
 
Wiadomości: 37
Dołączył(a): N lis 16, 2003 6:20 pm
Lokalizacja: Wadowice

Wiadomośćprzez Morfoth » Pt gru 12, 2003 2:19 pm

Lam napisał(a):na opisomacie ani sztuki opisów Umbry póki co...


Jest tam co prawda krótki opis jak to ma wyglądać, lecz najlepiej się pracuje na przykładzie jakimś. Nie chcę na razie opisywać Umbry, ponieważ nie wiem za bardzo o co tam biega. Napisz Lamie proszę jeden, bądź dwa opisy, na których mógłbym się wzorować.

Z góry dzięki.

P.S.
Zmieniłes podejście, czy mi się wydaje?
2B || !2B
Emblemat użytkownika
Morfoth
 
Wiadomości: 239
Dołączył(a): Cz mar 28, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Trzeci karton na lewo.

Wiadomośćprzez Lam » Pt gru 12, 2003 4:18 pm

Morfoth napisał(a):Nie chcę na razie opisywać Umbry, ponieważ nie wiem za bardzo o co tam biega. Napisz Lamie proszę jeden, bądź dwa opisy, na których mógłbym się wzorować.

Sprawa jest właściwie prosta. Potrzebujesz jednego pomieszczenia, które przedstawia środowisko naturalne totemu. "Pomieszczenie" być może nie jest do końca dobrą nazwą, ponieważ w większości będą to plenery. Ma to być wizja, którą szaman widzi podczas medytacji. Tworzenie takiego pomieszczenia jest raczej proste. Weźmy przykład żbika. Wiadomo, to kot. Wchodzę sobie na wiem.onet.pl, szukam żbika, dowiaduję się, że zamieszkuje gęste lasy górzystych terenów i jest aktywny nocą, do tego obdrapuje korę drzew. Piszę więc "Znajdujesz się wśród gęsto rosnących drzew, zasłaniających widok w większości kierunków. Podłoże jest lekko skośne, po czym poznajesz, że las rośnie na zboczu góry. Z jednej strony słyszysz ciche szemranie wody, z drugiej jest zupełnie cicho. Panuje półmrok, ale mimo to dostrzegasz, że pnie drzew są podrapane ostrymi pazurami.
Stoi tu pokaźnych rozmiarów żbik."
I w zasadzie tyle, coś w tym guście. Nie jestem opisowcem i nie będę swoich żałosnych wypocin umieszczać w opisomacie, mam nadzieję, że wyjaśniłem wystarczająco dobrze :) Aha, przydałby się też opis żbika, że to duży kot pięknie pręgowany, a na tylnych łapach ma czarne plany, oraz, co bardzo ważne, że patrzy na ciebie bardzo inteligentnie, czy coś tego rodzaju. Pamiętajmy, że totem, mimo postaci zwierzęcia, nie poruszając ustami, będzie do nas ciągle mówił.
No i jest na mudzie pomoc szaman, oraz jest krótka instrukcja w opisomacie. Nie wierzę, że jeszcze czegoś nie rozumiecie :)

Zmieniłes podejście, czy mi się wydaje?

Do Ciebie nie, nadal nie wolno Ci się do mnie odzywać.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 12 gości

cron