opisomat

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

opisomat

Wiadomośćprzez Lachrym » So sty 03, 2004 9:34 pm

Witam!
Chciałbym przeprosić Bogów za zamieszanie, jakie zrobiłem na opisomacie. Wysłałem opisy umbry (jaskółka, modliszka) , ale nie zauważyłem, że już są do tego odpowiednie miejsca. Teraz są 2 miejsca z opisami umbr: jedno puste, a drugie moje. Wiem, że jestem burakiem, ale po prostu tych pustych miejsc nie zauważyłem i stworzyłem nowe :oops: . Sorki!

PS. Te moje opisy mogą być, czy są do d***?
Lachrym
 
Wiadomości: 6
Dołączył(a): So sty 03, 2004 9:29 pm

Wiadomośćprzez Lam » So sty 03, 2004 11:10 pm

Nie ma problemu, po to jest ten opisomat, żeby nawet największy burak niczego nie mógł popsuć :) Te puste to tylko przykłady, wywaliłem, żeby nikt się nie pomylił, że jeszcze nie mają Umbry, problemu nie ma.

A opisy? Strasznie długie, jak na opis pomieszczenia, do którego szaman będzie musiał wchodzić dość często. Ale zakładam, że te części o pojawianiu się danych zwierząt mogą być poza opisem pomieszczenia, jako opisy zdarzeń dziejących się po rozpoczęciu medytacji (chociaż będzie do tego potrzeba trochę pracy z naszej strony, oddzielanie i przerabianie tego). Ogólnie wrażenie pozytywne, zadziwiająca poprawność i polskość, pisz tam więcej :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Lachrym » So sty 03, 2004 11:17 pm

Dzięki, postaram się bardziej streszczać ;)
Lachrym
 
Wiadomości: 6
Dołączył(a): So sty 03, 2004 9:29 pm

Wiadomośćprzez Lam » So sty 03, 2004 11:27 pm

Umówmy się, że od teraz będziemy robili tak:

Oaza

Stoisz pośrodku zieloniutkiej oazy, zza kilku drzew widzisz bezmiar pustyni i cośtam jeszcze (wolę się nie kompromitować swoimi opisami :))

Podchodzi do ciebie dromader.
Dromader mówi 'witaj, Lamie, czekałem na ciebie'

No i przy kolejnym spojrzeniu on tam sobie będzie stał.

Pasuje Wam?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Lachrym » N sty 04, 2004 12:09 am

Może być coś takiego, jak ten mój nieszczęsny żółw na opisomacie? Wiem, że jestem męczący, ale chcę wiedzieć, czy to zrobiłem dobrze :roll: Jeśli jest OK, to już będę (mniej więcej) wiedział, o co chodzi.
Lachrym
 
Wiadomości: 6
Dołączył(a): So sty 03, 2004 9:29 pm

Wiadomośćprzez Lam » N sty 04, 2004 12:46 am

Inaczej, żółw ma być tylko jeden, a nie ich stado. Możesz rozpisać się na temat flory, ale fauny żadnej nie umieszczaj, nie chcemy w Umbrze żadnych postaci poza graczem i jego totemem. Za karę zrobisz nie tylko żółwia stepowego, ale i morskiego jakiegoś :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Lachrym » N sty 04, 2004 1:33 pm

No- kara odrobiona :grin: Przewertowałem książkę "szamanizm" i chyba już całkiem wiem, o co chodzi :cool: Jeszcze kilka opisów dorzucę później, jeśli dobrze poprawiłem te poprzednie. Jaka jest opinia specjalisty?
Lachrym
 
Wiadomości: 6
Dołączył(a): So sty 03, 2004 9:29 pm

Wiadomośćprzez Lam » N sty 04, 2004 4:30 pm

Jest taka książka? Skąd to wziąć?

Znajdujesz się pod wodą, a nad sobą widzisz zniekształcony przez fale obraz słońca. Pod twoimi stopami znajduje się rafa koralowa - dom dla tysięcy żywych stworzeń. Widzisz na jej powierzchni różnokolorowe ukwiały i małe zwierzątka, które szukają schronienia wśród parzących wypustek. Nie możesz ocenić głębokości morza, ponieważ jego dno ginie w mroku. Z głębin wyłania się żółw morski i podpływa do ciebie. Jest to stare i bardzo doświadczone zwierzę. Jego płetwy przypominają wielkie wiosła, a skorupa jest w kilku miejscach pokryta glonami i bardzo twarda.

I będę sobie komentował. Na początek, brakuje nazwy dla pomieszczenia. Przyjmę, że to będzie "Pod wodą". Opis pomieszczenia pojawia się za każdym razem, kiedy wpiszesz "patrz", nie może zawierać tych tekstów o wyłanianiu się i podpływaniu. Oprócz tego, potrzeba opisu totemu, który się pojawia w pomieszczeniu i takiego, który się pojawia, kiedy się na niego patrzy. Ponieważ uparliście się na pisanie opisów pojawiania się totemu, zamiast iść na łatwiznę i założyć, że on tam już stoi, będzie mniej więcej tak:

Pod wodą
[Wyjścia: żadne]
Znajdujesz się pod wodą, a nad sobą widzisz zniekształcony przez fale obraz słońca. Pod twoimi stopami znajduje się rafa koralowa - dom dla tysięcy żywych stworzeń. Widzisz na jej powierzchni różnokolorowe ukwiały i małe zwierzątka, które szukają schronienia wśród parzących wypustek. Nie możesz ocenić głębokości morza, ponieważ jego dno ginie w mroku.

Zachęta>
Z głębin wyłania się żółw morski i podpływa do ciebie.

Zachęta> p
Pod wodą
[Wyjścia: żadne]
Znajdujesz się pod wodą, a nad sobą widzisz zniekształcony przez fale obraz słońca. Pod twoimi stopami znajduje się rafa koralowa - dom dla tysięcy żywych stworzeń. Widzisz na jej powierzchni różnokolorowe ukwiały i małe zwierzątka, które szukają schronienia wśród parzących wypustek. Nie możesz ocenić głębokości morza, ponieważ jego dno ginie w mroku.
Wokół ciebie powoli pływa żółw morski.

Zachęta> p żółw
Jest to stare i bardzo doświadczone zwierzę. Jego płetwy przypominają wielkie wiosła, a skorupa jest w kilku miejscach pokryta glonami i bardzo twarda.

Zachęta>

I teraz, mamy części: opis pomieszczenia (to u Ciebie jest), linia oznaczająca istnienie żółwia w pomieszczeniu, zwana jego długim opisem (tego u Ciebie nie ma), opis pojawiania się jego (to u Ciebie jest w opisie pomieszczenia), opis żółwia, pojawiający się przy spoglądaniu na niego (to u Ciebie też jest w opisie pomieszczenia). Będzie duży problem ze zmianą opisomatu, aby umożliwiał wpisywanie większej ilości opisów w jednej kategorii, więc proponowałem wpisywanie wszystkiego w jednym opisie. Na liście wżera entery, ale pamięta je i można je wydobyć (choćby klikając na zmianę), więc używaj ich. W końcu do czegoś dojdziemy :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Lachrym » N sty 04, 2004 9:33 pm

Szukałem w necie tej książki, ale nic nie mogłem znaleźć. Chyba będziesz musiał jej poszukać w bibliotece.. :sad: autor: Nevil Drury, tytul: "szamanizm".
Pozmieniałem moje dotychczasowe opisy. Forma już chyba jest OK. :roll: Podkreślam : CHYBA :wink:
Lachrym
 
Wiadomości: 6
Dołączył(a): So sty 03, 2004 9:29 pm

Wiadomośćprzez Lam » N sty 04, 2004 10:17 pm

Super, wreszcie jest wszystko, co trzeba! Możemy liczyć na więcej?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Lachrym » Pn sty 05, 2004 9:44 pm

Jasne, że tak! Dzięki za 'łopatologiczne' tłumaczenie :). Sorki, że dopiero teraz odpowiadam, ale mialem problemy z kompem. Zabieram się za pisanie od zaraz. :)
Jeśli chodzi o szamanizm to polecam trylogię 'orle pióra' Szklarskich.Też jest tam dość dużo o duchach opiekuńczych i ich przywoływaniu itd.. No i poza tym to jest całkiem fajna przygodowa książka o wojnach między Indiańcami.
Lachrym
 
Wiadomości: 6
Dołączył(a): So sty 03, 2004 9:29 pm

Wiadomośćprzez Ludzix » So kwi 17, 2004 3:05 pm

Hmm opisy nawet ciekawe Lachrym robi... zachęcam do przeczytania :)
Ludzix
 

Wiadomośćprzez Qwercik » N kwi 18, 2004 12:47 am

Debilu, nie zachecaj do czytania, tylko pisz nowe, dobre i ciekawe :P
Mam wrazenie, ze nudzi Ci sie Ludzix. Chcesz cos konkretnego robic, to masz pole do popisu. Poki nic sensownego nie zrobisz, nikt nie uwierzy w Twoje dobre intencje.
Opisomat nie sluzy po to zeby ktos wchodzil "se poczytac", tylko zeby dobre pomysly szybko dalo sie pisac, a nastepnie wklepac do Laca.
Zauwazylem, ze nowych opisow sie coraz mniej pojawia.
Chcecie profesje szamana? Nie ma Umbry -> nie ma szamana. Prosta zaleznosc :)
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym.
Qwercik
 
Wiadomości: 443
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Stąd

Umbra-pytanie

Wiadomośćprzez Sogarsag » Cz sty 10, 2008 8:51 pm

1). Czy w Dziale Umbra mogę przy opisie środowiska totemu umieścić tam inne zwierzęta tego samego gatunku co on? Przydałoby się to np podczas przybliżania sylwetek totemów ukrytych pod postacią zwierząt stadnych... Z tego co tam widzę ,oprócz bytu "wprowadzanego" w środowisko i samego totemu ,rzadko nawet jest tam dodawane jakiekolwiek inne zwierzę ,np ryba atakująca raka(totem tam opisywany).
2). Ile opisów odpowiadających na podane propozycje mogę tam umieścić ? Jakiś limit obowiązuje ,czy wszystko pisać jak leci (każde zwierzę które jest jeszcze "puste")?
Ile mogę napisać na temat środowiska jednego totemu?
Sogarsag
 
Wiadomości: 2
Dołączył(a): Cz sty 10, 2008 8:27 pm

Re: Umbra-pytanie

Wiadomośćprzez Lam » Cz sty 10, 2008 9:50 pm

Inne zwierzęta w bezpośredniej bliskości są wykluczone. Ptaki na niebie albo stado bawołów na horyzoncie to jedyne, co może się tam znaleźć. Różnica jest taka, że ptaki na niebie to opis "tła", a kilka słoni obok ciebie to już musiałyby być moby. No a mob może być tylko jeden - totem.

Nieważne też, czy to zwierzę stadne. Przecież i tak ma pojawiać się we śnie i być gadające ludzkim głosem - nikt się nie zorientuje, że brakuje mu stada.

Do tego, tam jest dość istotny sposób zapisu tego wszystkiego i to, jak to miało wyglądać. Nie chcę się powtarzać, a więc odeślę do starszej wiadomości objaśniającej to (mlaśnij tutaj).
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Re: opisomat

Wiadomośćprzez Sogarsag » Pt sty 11, 2008 8:31 pm

Dzięki ,w tej zakładce znalazłem wszystko co chciałem .Postaram się oczywiście zdobyć wskazane tu książki oraz (potem) poprawić prace.
Sogarsag
 
Wiadomości: 2
Dołączył(a): Cz sty 10, 2008 8:27 pm

Re: opisomat

Wiadomośćprzez Lam » Pt sty 11, 2008 9:22 pm

Nie musisz czytać żadnych książek. Masz w końcu pomóc zrealizować moją wizję, a nie wizję autora książki. Ja tej książki nie czytałem, a więc zapewne wizja jest nieco inna :)

Przy okazji przećwiczyłem sobie łączenie wątków, dzięki czemu mam wszystko w jednym miejscu.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron