Jestem nowym graczem, i poszukuje ŁUKU

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Jestem nowym graczem, i poszukuje ŁUKU

Wiadomośćprzez Ellendil » Pt lut 06, 2004 3:56 pm

zaczynam dopiero gre (jest to 4 mud ktorego "proboje") i narazie podoba mi sie ten mud najbardziej. Jednak wczesniejsze tez byly dobre a zmiana ich na inne byl po prostu brak broni ktora kocham-Łuków. Prosze powiedzcie ze tu moge postrzelac z luku bo w zadnych pomocach nie znalazlem zadnej wzmianki na ten temat
Gdy juz stane sie BOGIEM, nikt nie bedzie bezpieczny....
Ellendil
 
Wiadomości: 2
Dołączył(a): Pt lut 06, 2004 3:26 pm
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Cosmathy » Pt lut 06, 2004 4:44 pm

Łuki istnieją, i można je zdobyć, lecz ich działanie jest nieco niecodzienne...

Otóż łuki działają dokładnie tak samo, jak każda inna broń, np. sztylet, topór czy miecz. Nie wymagają amunicji, nie zajmują obu rąk, i szczerze mówiąc, tak naprawdę nie są łukami. Napisanie obsługi broni takiej jak łuk to trudne zadanie... wymagające zrewolucjonizowania kodu Laca. Może kiedyś... ale jeśli w ogóle, to w odległej przyszłości. Nieznane dla mnie są wyroki boskie, więc nie jestem w stanie stwierdzić, czy łuki kiedykolwiek będą obsługiwane.
| uwolniony |
Cosmathy
 
Wiadomości: 189
Dołączył(a): Śr cze 11, 2003 1:16 pm

Wiadomośćprzez Ellendil » Pt lut 06, 2004 7:12 pm

Jaki jest cel nazywania broni lukiem jesli nim nie jest? Jesli nawet tak ciezko jest zrobic luk strzelajacy do postaci ktora jestesmy w stanie "przeskanowac" (czyli z tego co zauwazylem znajdujacej sie o jednoa komnate w ktorakolwiek strone) to chociaz muglby dzialac jak normalna bron z tym ze wymagalby tych dwoch rak mial limit strzal nie dzialal bez naciagniedej cieciwy i ewentualnie dawalby jakies minusy do KP z tej okazji ze z lukiem mozna stac troche dalej niz broniaca sie postac... Mysle ze taki luk spelnialby choc troche moje wymagania :razz:
Gdy juz stane sie BOGIEM, nikt nie bedzie bezpieczny....
Ellendil
 
Wiadomości: 2
Dołączył(a): Pt lut 06, 2004 3:26 pm
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Khrell » Pt lut 06, 2004 7:34 pm

To po co taki łuk? tylko przeszkadza;-)
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez tharanduril » Pt lut 06, 2004 7:59 pm

A widzisz, są maniacy, którzy bez ukochanego sprzętu żyć nie mogą. Poza tym, to chyba wpływa dodatnio na realność gry?
"Jak eksploduje bomba, to widać zmiany. Dziura w ziemi, jakieś flaki na drzewie. Słowem, widać zmiany."
tharanduril
 
Wiadomości: 166
Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: zwykle z domu

Wiadomośćprzez Arvena » Pt lut 06, 2004 8:46 pm

Hmm miłość do łuków? No, no ja strzelam z łuku w RL wyczynowo ale jakoś nie pałam do tej broni wyjątkowym uczuciem na Lacu.
...
Emblemat użytkownika
Arvena
 
Wiadomości: 80
Dołączył(a): So lis 08, 2003 10:42 pm

Wiadomośćprzez Cosmathy » Pt lut 06, 2004 9:49 pm

Chociaż łuki niewątpliwie są atrakcyjną bronią, jednak wyobraźmy sobie sytuację: zaczynam strzelać do Khrella, stojącego pomieszczenie dalej z mieczem. Jak w takiej sytuacji powinien zareagować Khrell? Czy powinien stać niczym kołek, dostając obrażenia, czy może rzucić się w stronę strzelającego Kerrigana? Trzeba by ustalić dobrą fizykę walki, której i tak by się czepiano.

Kolejną sprawą są "wnętrzności" muda. Strzelanie z łuku to w zasadzie dziwna czynność, bo jest walką, którą można w każdej chwili przerwać. Dlatego trzeba by napisac osobną obsługę walki dla łuków (chyba), i jest tego sporo. Bo moim zdaniem nie można traktować strzelania z łuku jako walki (flagi fighting chyba), ale ja nie jestem kompetentny. W każdym razie to duża robota. A ja wolę widzieć, kto mnie atakuje. :)
| uwolniony |
Cosmathy
 
Wiadomości: 189
Dołączył(a): Śr cze 11, 2003 1:16 pm

Wiadomośćprzez Gerino » Pt lut 06, 2004 9:50 pm

Do ludzi? Czy w sędziów? :>
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

cron