CZYSTKA W DRODZE

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

CZYSTKA W DRODZE

Wiadomośćprzez Lam » Wt mar 09, 2004 4:04 pm

Moi drodzy,

Lac w sobotę będzie obchodził 7 lat istnienia. Przez te 7 lat żadna postać nie została usunięta. Zaowocowało to robiącą wrażenie liczbą 7124 postaci (stan na tę sekundę, właśnie zakłada się 7125 postać), z których jednak większość nie jest już używana. Te nieużywane postacie zajmują mało miejsca na dysku (przy dzisiejszych dyskach twardych kilkadziesiąt megabajtów wydaje się malutką odrobiną danych), ale zajmują imiona, które być może ktoś inny chciałby użyć. Prócz tego niektóre postacie mogłyby stwarzać problemy w przyszłości (choćby przedmioty z angielskimi opisami, które na początku istnienia muda nie były przecież rzadkością, oprócz tego sygnety na 5 poziom i takie tam wynalazki), więc wygodnie będzie się ich po prostu pozbyć. I to właśnie planujemy uczynić.

Ustalono jedno dla wszystkich kryterium uznawania postaci za nieużywaną. Oznaczmy jako:
d - ilość dni od ostatniej gry postaci,
p - poziom postaci (dla postaci po restarcie jest dodawane zaufanie, nic im nie grozi, proszę o to nie pytać).
Jeśli spełniony jest warunek:
d > 30 + 14 * p
(czyli postać była "dotknięta" wcześniej niż miesiąc i dwa tygodnie za każdy poziom postaci temu), wtedy postać jest uznawana za nieaktywną i zostanie usunięta. Ten czas jest naprawdę długi - postać na pierwszym poziomie, która jeszcze niedawno w ogóle by się nie zapisała, przeżyje 1,5 miesiąca, na 10 poziomie jest to ciut mniej niż pół roku, a na 100 prawie 4 lata.
Warunek na dzień dzisiejszy złapałby 5565 postaci, które zapewne w większości zostaną usunięte.

UWAGA! Jeśli masz jakieś postacie, które chcesz uchronić przed usunięciem, wejdź nimi do gry. Wejście do gry jest JEDYNĄ metodą uchronienia postaci przed uznaniem za nieużywaną. Wejdź wszystkimi postaciami, jakie chcesz zachować. W przeciwnym wypadku może się okazać, że są za stare i po prostu "wylecą".

UWAGA! Bogowie nie będą odpowiadać na pytania:
- jakie mam postacie?
- kiedy ostatnio grałem postacią X?
- czy postać X była moja?
- czy postać X zostanie usunięta?
- czy odblokujesz mi postać X, która jest wyrzucona za Y, zanim zostanie usunięta?
ani podobne.

UWAGA! Usunięcie starych postaci jest nieodwracalne! Jeśli postać zostanie usunięta, nie będzie możliwości odzyskania jej, bogowie nie mają na to czasu. Nie będzie wyjątku nawet dla moich czy Grzecha postaci, jeśli ich wcześniej nie "odświeżymy". To obietnica.

Właśnie, czas. Na pewno nie będziemy niczego kasować przez najbliższe dwa tygodnie, być może wielkie "ciach" nastąpi ciut później, np. 1 kwietnia (to taka ładna data). Jakiekolwiek odstępstwa od wyżej wymienionych zasad musiałyby być uzasadnione sytuacją naprawdę dramatyczną i będącą winą bogów (np. jeśli "przez przypadek" skasuję wszystkich, a nie tylko nieaktywnych ;)), ale taka sytuacja nie będzie miała miejsca.
Ostatnio edytowano Śr sie 25, 2004 2:57 pm przez Lam, łącznie edytowano 1 raz
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Abaddona » Śr mar 10, 2004 8:51 pm

I tutaj się nasuwa małe pytanko... czy jeżeli postacią nie mogę wejść, bo jest zablokowana, to czy samo wpisanie imienia przy wchodzeniu jest traktowane jako "dotknięcie", czy nie?
niebo jest żółto-zielone
Emblemat użytkownika
Abaddona
 
Wiadomości: 163
Dołączył(a): Pn lut 11, 2002 2:00 am
Lokalizacja: skąd mam wiedzieć

Wiadomośćprzez Lam » Śr mar 10, 2004 11:32 pm

Nie.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Ludzix » Cz kwi 08, 2004 8:03 pm

pytanko: czy czystka już zrobiona?
Ludzix
 

Wiadomośćprzez Lam » So cze 26, 2004 10:51 am

Wreszcie sieknąłem.
Przed: 8538 postaci
Po: 1658 postaci
Matematyka na poziomie podstawówki podpowiada, że było 6880 postaci opuszczonych przez graczy. Szkoda.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Ogion » Wt lip 13, 2004 11:11 pm

Hehehe, a wlasnie sie zastanawialem, gdzie sie podzialy moje "mlodsze" postaci :cool:
Przyjazny Nekro
GG: 4488670
Emblemat użytkownika
Ogion
 
Wiadomości: 5
Dołączył(a): Śr wrz 03, 2003 9:00 pm
Lokalizacja: Poznan

ZMIANA ZASAD CZYSTKI

Wiadomośćprzez Lam » Pt wrz 03, 2004 12:13 am

Czystka zmienia swoje zasady, a konkretnie, zmienia się kryterium uznawania postaci za porzuconą. Zmiana polega na wydłużeniu okresu oczekiwania na wejście do gry postaci o taką ilośc dni, jaką ilość godzin gry gracz w tę postać włożył. Dla ułatwienia podam może nowy, odrobinę tylko zmieniony, wzór. Oznaczmy jako:
d - ilość dni od ostatniej gry postaci,
p - poziom postaci (dla postaci po restarcie jest dodawane zaufanie, nic im nie grozi, proszę o to nie pytać).
g - ilość godzin gry (zaokrąglane w dół, identycznie do "punktacji")
Jeśli spełniony jest warunek:
d > 30 + 14 * p + g
(czyli postać była "dotknięta" wcześniej niż miesiąc, dwa tygodnie za każdy poziom postaci i jeden dzień za każdą godzinę gry postacią temu), wtedy postać jest uznawana za nieaktywną i zostanie usunięta.

Do wprowadzenia tej swoistej amnestii zainspirował mnie Bifar, który na 15 poziomie ma ponad 500 godzin gry. Zmiana spowoduje, że zamiast 8 miesięcy, jego postać przeżyje 2 lata bez dotykania. Życzę Lacowi, aby taka przerwa nigdy nie nastąpiła, a Bifarowi, żeby nastąpiła dużo dłuższa.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Mole » Pt wrz 03, 2004 9:20 am

No to mi sie podoba... o achrola nie musze sie martwic przez nastepne 14 i pol roku.
Elen sila lumenn omentielvo!!!
Emblemat użytkownika
Mole
 
Wiadomości: 153
Dołączył(a): Cz kwi 11, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Żyrardów

Wiadomośćprzez Lam » Pt wrz 03, 2004 10:45 am

A ja o Lama przez 34 lata, ale wiesz, nasze postacie znikną wcześniej, bo wraz z zamknięciem Laca :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Qwercik » Pt wrz 03, 2004 1:20 pm

Czyli ponad 20 lat moge spac spokojnie :)
Jak czesto bedzie czystka przeprowadzana? zeby wylecialy te jedynki, zakladane na chwile, wypadaloby co 2 miesiace przeczyscic Laca.
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym.
Qwercik
 
Wiadomości: 443
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Stąd

Wiadomośćprzez Lam » Pt wrz 03, 2004 2:20 pm

Jest czyszczony regularnie i tony postaci na 1 poziomie znikają. Liczba "żywych" postaci utrzymuje się w okolicach 1500.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Gerino » Pt wrz 03, 2004 4:26 pm

Proponuję, aby dopisać informację o tym na stronie głównej Laca, oraz może do podpowiedzi. Nie muszę chyba pisać czemu?
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Lam » Pt wrz 03, 2004 5:03 pm

Nie musisz, ale dobrze by było, gdybyś zrobił zamiast mówić :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Gerino » Pt wrz 03, 2004 5:24 pm

To znaczy? (Ciężko mi pisać, więc bede lakoniczny...)
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Ghrhambra » So wrz 04, 2004 1:24 am

Qwercik napisał(a): zeby wylecialy te jedynki,

To trzeba zdrowo w dziób przyfasolić, albo przywiązać nitką do klamki :)
Emblemat użytkownika
Ghrhambra
łowca trolli
 
Wiadomości: 267
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Jastrzębie

Wiadomośćprzez Mole » Pn wrz 06, 2004 10:03 am

Lam napisał(a):nasze postacie znikną wcześniej, bo wraz z zamknięciem Laca :)

No co ty juz cos takiego planujesz
Ja myslalem, ze lac bedzie wieczny:)
Elen sila lumenn omentielvo!!!
Emblemat użytkownika
Mole
 
Wiadomości: 153
Dołączył(a): Cz kwi 11, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Żyrardów

Wiadomośćprzez Lam » N mar 27, 2005 12:17 pm

Piszę tu, aby przypomnieć, że takie coś istnieje, ale przede wszystkim, aby ogłosić, że zasady czystki uległy dość radykalnej zmianie. Wzór ustalający, czy postać jest "żywa", czy też kwalifikuje się do uznania za opuszczoną, nie zmienił się. Zależy więc nadal od tego, kiedy ostatnio postać była dotknięta, na jakim jest poziomie i ile godzin spędziła w grze.

O ile jednak wcześniej czystka dotyczyła absolutnie wszystkich postaci, tak teraz są nią objęte tylko postacie do poziomu 5 włącznie. Postacie o poziomie 6 i większym nie będą usuwane. Jeśli więc życzysz sobie zająć imię postaci tak, by móc przestać nią wchodzić, a ona przeżyła kilka miesięcy Twojej nieobecności, musisz zdobyć nią 6 poziom doświadczenia.

Zmiana została ustalona dużo wcześniej, ale nie została ogłoszona, co niniejszym naprawiam. Nowe zasady już obowiązują. Ostatnia czystka pochłonęła i tak przeszło 1800 porzuconych postaci na poziomach 1-5 (oczywiście głównie 1). Liczba "żywych" postaci wzrosła tym sposobem do 2200.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron