flaga (ZABÓJCA)

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

flaga (ZABÓJCA)

Wiadomośćprzez muzgus » Wt kwi 27, 2004 2:01 pm

od przedwczoraj, kiedy zostały wprowadzone nowe zmiany na Lacu, pojawiło się coś takiego jak flaga (ZABÓJCA). Niestety, nie mogłem znaleźć o niej nic w pomocy, dlatego piszę ten wątek na forum. Czy mógłby ktoś zaspokoić moją ciekawość (wiem, za to można zginąć) i powiedzieć mi kiedy dostaje się taką flagę, co oznacz ona dle jej nosiciela i co się z tym wiąże?
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Khrell » Wt kwi 27, 2004 5:09 pm

Powiem co wiem, w razie błędów proszę o sprostowanie.
Flagę zabójcy dostaje się gdy zaatakuje się jakiegokolwiek gracza, który uprzednio nie wypowiedział Ci pojedynku. Ty dostajesz flagę, a przeciwnik możliwość zemsty.
Flaga nie oznacza, że każdy gracz może Cię atakować, za to można Cię bić w bezpiecznym pomieszczeniu i nawet gdy jesteś na PP poleceniem zabij gracz! (z wykrzyknikiem), albo c przywolanie gracz! jeżeli nie wiesz w jakim pomieszczeniu w danej krainie znadował się zanim wyszedł na PP. Flaga zabójcy schodzi z gracza, gdy zostanie zabity przez kogokolwiek.
Lista osób, na których możesz się zemścić raz ich zabijając znajduje się pod poleceniem "pojedynek". To, że gracz nie ma flagi zabójcy, nie znaczy że się na nim zemściłeś, więc dalej zostaje na Twojej liście i możesz go raz zabić. Możesz go zaatakować bez używania polecenia "morduj" bez względu na różnicę poziomów.
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez _Arendil_ » Wt kwi 27, 2004 5:19 pm

a ja jestem takim szczęściarzem, że nikt nie mógł poinformować o tym wcześniej ? Choćby przez napisania zwykłej noty, lub w nowościach !!! A tak nic nie wiedząc zostałem zabójcą (lub 'zbójcą' jak ja to nazywam)
Kocham deszcz bo tylko on na mnie leci...
Emblemat użytkownika
_Arendil_
 
Wiadomości: 485
Dołączył(a): Cz lut 19, 2004 10:46 am
Lokalizacja: Bytom

Wiadomośćprzez Lam » Wt kwi 27, 2004 10:27 pm

Khrell napisał(a):Powiem co wiem, w razie błędów proszę o sprostowanie.

Proszę bardzo:
>Flagę zabójcy dostaje się gdy zaatakuje się jakiegokolwiek gracza, który uprzednio nie wypowiedział Ci pojedynku.
No nie do końca. Za bohatera, zabójcę, złodzieja lub mordercę oczywiście też nie dostaniesz.
> Ty dostajesz flagę, a przeciwnik możliwość zemsty.
Możliwość zemsty nie ma niczego wspólnego z flagą zabójcy.
>można Cię bić (...) nawet gdy jesteś na PP poleceniem zabij gracz!
A raczej, jeśli uciekniesz PP, można Cię stamtąd ściagnąć wywołując dowolną formę ataku pisząc imię z wykrzyknikiem.
>Flaga zabójcy schodzi z gracza, gdy zostanie zabity przez kogokolwiek.
Tylko przez innego gracza.
>Możesz go zaatakować bez używania polecenia "morduj" bez względu na różnicę poziomów.
Tu komentarz - nie możesz, MUSISZ. Od teraz nie wolno używać "morduj" do zabijania tych, do których zabijania należy używać "zabij". "Morduj" używa się wtedy, kiedy chce się dostać jakąś flagę, a bez mordowania atakuje się tych, na których brzydkich flag nie zarobisz. To ma dwa cele:
1. Nikt się nie będzie tłumaczyć, że chciał zamordować Janka, bo był mordercą, a zamordował Józka (bo użycie "morduj" jest dla tych, którzy CHCĄ flag, koniec, kropka).
2. Nie da się przypadkiem trzepnąć czarem obszarowym niewinnego przechodnia, kiedy chcesz zaatakować grupę zabójców i dostać niepożądaną flagę.

A pomoce nie zdążyły, a zmiany były konieczne i ich wprowadzenia nie można było opóźniać. Ci, którzy nie szaleją, zabójcami nie zostali, więc problemu nie widzę - winni mają za swoje. A pomoce pojawią się niedługo (za dużo ich trzeba nazmieniać).
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Qwercik » Śr kwi 28, 2004 5:45 am

Fajnie, Lam lubi duzo pisac wiec ja nie musze sie tlumaczyc. :)
Dodam tylko do tego tyle, ze zabojca powstal jako naturalna konsekwencja zaistnienia pojedynkow.
Ja to napisalem, ale calosci pomyslu nie wzialem 'z sufitu'. Od jakiegos juz czasu wysluchiwalem narzekania graczy na postacie, ktore byly stworzone tylko w jednym celu - nekania niedoswiadczonych. Teraz by nekac innych, jednoczesnie sami wyrazamy zgode zeby to nas nekano ;)
Nikt jednak nie moze zarzucic, ze oto pojawilo sie kolejne 'ograniczenie' mordowania. Wprost przeciwnie :)
Teraz mozna prowadzic walki w miejscach, w ktorych wczesniej to bylo niemozliwe. Zasada jest prosta - zabojca NIGDZIE nie jest bezpieczny.
Sama flaga nie ma wplywu na normalna gre wiec jesli inni gracze nie chca zabic zabojcy, nie odczuje on wiekszej roznicy w grze. Ot, moze miec taka flage 'w celach prestizowych' :)
Oczywiscie nie sadze, by to co napisalem bylo idealne i mysle, ze w przyszlosci byc moze pojawia sie jakies drobne zmiany.
No coz, milej gry :)

Ps: Dobra rada - polecam wpisanie: 'alias morduj wyjdz zupelnie' ;)
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym.
Qwercik
 
Wiadomości: 443
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Stąd

Wiadomośćprzez Qwercik » Śr kwi 28, 2004 5:51 am

_Arendil_ napisał(a):a ja jestem takim szczęściarzem, że nikt nie mógł poinformować o tym wcześniej ? Choćby przez napisania zwykłej noty, lub w nowościach !!! A tak nic nie wiedząc zostałem zabójcą (lub 'zbójcą' jak ja to nazywam)

Hehe, a pamietasz jak mi uciales glowe w opowiadaniu?
Przypomnij sobie dokladnie teraz, co Ci wtedy odpisalem ;)

Qwercik, niedobra, zlosliwa wrozka :P
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym.
Qwercik
 
Wiadomości: 443
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Stąd

Wiadomośćprzez Val » Śr kwi 28, 2004 7:51 am

Jednej rzeczy nie rozumiem. Opowiem, w jaki sposób dostałem flagę. Widzę sobie, że 'ktośtam' ma flagę ZABÓJCA. Piszę więc, stojąc przy nim 'z <ktośtam>'. Pojawia mi się stary, dobry napis, że jeżeli chcę 'zabić <kogośtam>, muszę użyć polecenia morduj'. Zachęcony piszę m z <ktośtam> i dostaję dwie flagi - MORDERCĘ i ZABÓJCĘ. I pytam teraz: Jak to??
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Qwercik » Śr kwi 28, 2004 8:21 am

Wlasnie tu jest pies pogrzebany ;)
Lam o tym juz napisal, ale powtorze:
Jesli gra nie pozwala na kims uzyc Ci polecenia zabij uzywajac polecenia morduj ZAWSZE dostaniesz flage
Zabojca to gracz, ktorego na starych zasadach (czyli nie mozna miec wiecej niz 5 poziomow wiecej) mozna zabic, samemu nie stajac sie zabojca. Krotko mowiac, uzywanie 'morduj' zawsze zaowocuje flaga.
Zabicie gracza, o wiekszej niz 5, roznicy poziomow, to juz zbrodnia. Czyli stajesz sie agresorem (zabojca) przekletym przez bogow (morderca). Chyba nie sadziles, ze zasady ulegna liberalizacji? ;)
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym.
Qwercik
 
Wiadomości: 443
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Stąd

Wiadomośćprzez Mole » Śr kwi 28, 2004 8:35 am

2. Nie da się przypadkiem trzepnąć czarem obszarowym niewinnego przechodnia, kiedy chcesz zaatakować grupę zabójców i dostać niepożądaną flagę.

Lam a są jakieś czary obszarowe ktore działaja na graczy?
Bo o ile pamietam to wszystkie byly blokowane tak by nie ranily graczy :)
Elen sila lumenn omentielvo!!!
Emblemat użytkownika
Mole
 
Wiadomości: 153
Dołączył(a): Cz kwi 11, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Żyrardów

Wiadomośćprzez Qwercik » Śr kwi 28, 2004 8:43 am

Sciana ognia? :)
Az sie dziwie - kto jak kto, ale zeby Mole takie pytanie zadawal? ;)
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym.
Qwercik
 
Wiadomości: 443
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Stąd

Wiadomośćprzez Mole » Śr kwi 28, 2004 8:50 am

Sciana ognia działa na graczy????
Chyba coś ci się pomylilło... z reszta to i tak ściana ognia nie jest dostępna dla graczy :) (zwykłych graczy)
To Luara zabijając Kata powinna ze 100 razy dostać zabójce :)
Elen sila lumenn omentielvo!!!
Emblemat użytkownika
Mole
 
Wiadomości: 153
Dołączył(a): Cz kwi 11, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Żyrardów

Wiadomośćprzez Qwercik » Śr kwi 28, 2004 9:05 am

Nic mi sie nie pomylilo, w koncu to ja pisalem 'sciane ognia' i wiem co pisze :P
Swoja droga wlasciwie, przy obecnych zasadach, mozna juz zdjac ta blokade z reszty czarow obszarowych.
Sam jestes 'zwykly gracz', a 'sciane' masz ;)
Powtorze jeszcze raz, Luara NIE MOZE dostac zabojcy, chyba ze uzyje 'm c sciana'. Przypadkiem nie dostaniesz flagi, nie masz sie co obawiac.
Chyba ze jakis zabojca, w granicach poziomu Luary, wejdzie do tego samego pomieszczenia, to wtedy moze go spotkac niespodzianka :)
Ostatnio edytowano Śr kwi 28, 2004 9:22 am przez Qwercik, łącznie edytowano 1 raz
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym.
Qwercik
 
Wiadomości: 443
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Stąd

Wiadomośćprzez Mole » Śr kwi 28, 2004 9:19 am

Swoja droga wlasciwie, przy obecnych zasadach, mozna juz zdjac ta blokade z reszty czarow obszarowych.

Qwert swoją drogą to dobry pomysł
Elen sila lumenn omentielvo!!!
Emblemat użytkownika
Mole
 
Wiadomości: 153
Dołączył(a): Cz kwi 11, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Żyrardów

Wiadomośćprzez _Arendil_ » Śr kwi 28, 2004 11:58 am

Ci, którzy nie szaleją, zabójcami nie zostali,

A czy ja szaleje ?? To był mój pierwszy pojedynek od 30 poziomu (teraz mam 76), i sądzę, że wina nie jest po mojej stronie, lecz po stronie tego, kto nie pomyślał o tym, żeby napisać głupią notę, lub chociarz w nowościach to uwzględnić. To sie nazywa dyskryminacja !!!
Kocham deszcz bo tylko on na mnie leci...
Emblemat użytkownika
_Arendil_
 
Wiadomości: 485
Dołączył(a): Cz lut 19, 2004 10:46 am
Lokalizacja: Bytom

Wiadomośćprzez Lam » N maja 02, 2004 2:20 am

Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez muzgus » N maja 02, 2004 12:53 pm

:bow: :bow: :bow: :bow:

dziękuję bardzo
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron