pieprzę temat

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

pieprzę temat

Wiadomośćprzez Val » Śr cze 16, 2004 10:39 pm

Eeeeeechhhh..... czas na odpoczynek. Błogi, niczym nie zakłócony odpoczynek. Jakiej to słowo nabiera wartości po tylu nie przespanych nocach?
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Lam » Śr cze 16, 2004 10:42 pm

Do zobaczenia przy następnym powrocie z urojonego świata. Lac będzie tutaj zawsze.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Gloin » Śr cze 16, 2004 11:01 pm

Dlaczego :sad: ...?

Zagram dla ciebie na metalowym flecie,
tak, że jedna część śmierci zniknie.
Idę pomiędzy drzewami w dół, do morza.
Gram.
Staję na górze i gram dla nieba,
gram dla ciebie,
gram też w czarnym tunelu, w labiryncie
ciemnych korytarzy
pod wielkim miastem.

Do zobaczenia..
Ashes To Ashes, Dust to Dust...

"Khazad! Khazad! Baruk khazad! Khazad ai-menu!
Emblemat użytkownika
Gloin
 
Wiadomości: 287
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Val » Cz cze 17, 2004 6:40 am

Dlaczego, Gloin? Dlatego, że chcę zdać. A myślę że Lam zasmuciłby się, gdyby dowiedział się, że przez Laca ktoś nie zdał. Nawet taki śmieć i idiota jak ja, prawda, Lamie? Dlatego, że jestem zestresowanym człowiekiem, który często się denerwuje tym, co zdarza się na Lacu. Dlatego, że chcę wreszcie, pewnej nocy, poczuć, że nie muszę wstać, by wejść. Dlatego, że jak nie wejdę, to mam jeszcze większą chandrę. Dlatego, że jak wejdę, to nie wyjdę. Dlatego, że obiecałem sobie kiedyś, że RPG nie będzie miał wpływu na Ernesta. A kiedy Ernest potrafi nie spać całą noc, bo myśli o Lacu, a nie może wejść, bo mu się akurat komputer zjebał, to potrafi przez to płakać. A teraz, podczas pisania tej wiadomości, też płacze, wiedząc, że ta decyzja łączy się z wielką męczarnią. A kiedy człowiek wpada w nałóg, to jest to straszna rzecz. Kiedyś piłem dzień w dzień, ale przestałem. Czułem się, jak najebany. Non-stop przez trzy tygodnie chodziłem jak zakręcony, bo bez dopływu alkoholu, ale w końcu mi przeszło. Z Lacem, kiedy miałem taką długą przerwę, było dużo gorzej. Kończę, bo to przypomina zwierzenia jakiegoś alkoholika. Nazywam się Ernest Wert i jestem anonimowym mudoholikiem. Tfu! Lacoholikiem! Podobno -holikiem się nie zostaje, ale rodzi. Ma się do tego wrodzone predyspozycje.

...

Kocham Laca!!!!!!!!!!

Pozdrawiam
/Valdrab..
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Lam » Cz cze 17, 2004 7:47 am

Valdrab napisał(a):Lam zasmuciłby się, gdyby dowiedział się, że przez Laca ktoś nie zdał. Nawet taki śmieć i idiota jak ja, prawda, Lamie?

Prawda, Valdrabie. Pisałem Ci już. Osobna sprawa to określenia, które sobie nadałeś. Mogę się zgodzić, idiota często, smarkacz często, ale śmieć? Aż tak sobie nie pochlebiaj, takie określenia są zarezerwowane dla gorszych od Ciebie.

W momencie, gdy się przedstawiłeś, nie jesteś już "anonimowym" lacoholikiem.

A Slaanesh się nie smuci, że mu Familiae osłabisz?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Tzeentch » Cz cze 17, 2004 9:23 am

Nie smucę się, bo prawdziwy Lacomaniak zawsze wraca.
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Cz cze 17, 2004 3:18 pm

Dlaczego, Gloin? Dlatego, że chcę zdać.

Zaraz, bo czegoś tu nie rozumiem. Chcesz zdać w następnym roku dlatego przerywasz teraz przygodę z Lacem, czy chcesz zdać w TYM roku, dlatego tak szybko reagujesz na swoje uzależnienie i przerywasz granie... życie w Lacu tuż przed wakacjami?
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Val » Cz cze 17, 2004 3:24 pm

xxŁoś(EOB) napisał(a):Zaraz, bo czegoś tu nie rozumiem. Chcesz zdać w następnym roku dlatego przerywasz teraz przygodę z Lacem, czy chcesz zdać w TYM roku, dlatego tak szybko reagujesz na swoje uzależnienie i przerywasz granie... życie w Lacu tuż przed wakacjami?
Chcę zdać w tym roku, dlatego przerywam życie tuż przed wakacjami. Chcę zdać w przyszłym roku maturę, więc nie sądzę, żebym do tego czasu się pojawił na Lacu. Dziękuję.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Lam » Cz cze 17, 2004 5:43 pm

Jestem i tak znany z niewybrednego języka, dlatego nie będę się powstrzymywał i rzeknę wprost: pierdolisz.

Nie wiem, jak jest z graniem w Laca, ale do dwóch dni przed maturą pisałem Laca, potem zrobiłem dwa dni przerwy na naukę, zdałem i mogłem oddać się ponownie pracy dla Laca. Może nie osiągnąłem najlepszego możliwego wyniku, ale nie było to spowodowane brakiem nauki, a obustronną nienawiścią między mną a panią od języka polskiego, która na pisemnej nie mogła, ale na ustnej z przyjemnością mnie udupiła. Ale się przejąłem! ;)

Dopisek: Oczywiście proszę mnie źle nie zrozumieć - nie ucząc się w ogóle nie da się wyjść ponad średnią 4,5 z egzaminów maturalnych. Po prostu dla mnie taki wynik byłby zadowalający, bo nie zdawałem na uczelnie biorące pod uwagę średnią ocen. Być może Valdrab zdaje, jeśli tak, jego to wybór i szanuję to.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Val » Cz cze 17, 2004 9:31 pm

Stary, ja chciałbym mieć średnią na koniec 2.5, ale przez Laca mi trochę nie wyszło.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Qwercik » Cz cze 17, 2004 11:32 pm

Lam napisał(a):Dopisek: Oczywiście proszę mnie źle nie zrozumieć - nie ucząc się w ogóle nie da się wyjść ponad średnią 4,5 z egzaminów maturalnych.

Hehe, da sie :)
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym.
Qwercik
 
Wiadomości: 443
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Stąd

Wiadomośćprzez Lam » Pt cze 18, 2004 8:38 am

2,5 na koniec roku szkolnego przez samego Laca? Chyba nie uwierzę :)

Powyżej 4,5 z matur bez żadnej nauki? To chyba naprawdę jestem głupi, bo nie dałbym rady :(
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Kerod » Pt cze 18, 2004 2:03 pm

Ja tez nie wierze, przegralem w laca caly 3 rok studiow włącznie z zajęciami spędzając przy lacu po 3 - 5 godzin dziennie (wiem ze to mało). Nie przeszkodziło mi to jednak mieć dobre stopnie (4,5). To że masz złe stopnie nie wynika raczej z tego, że grasz w laca tylko z tego że jesteś leniem bądź nauczciele cię nie lubią ( to to samo co wczesniej tylko ujęte bardziej zgrabnie).
Kerod
 
Wiadomości: 74
Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 10:56 am

Wiadomośćprzez Jemkit » Pt cze 18, 2004 2:14 pm

2,5? U mnie w klasie nie było takiego specjalisty! Nawet ci co nie otrzymywali promocji mieli wyższe średnie... Mam nadzieję, że chciałeś napisać 5,2. :)
Emblemat użytkownika
Jemkit
 
Wiadomości: 272
Dołączył(a): Pt kwi 05, 2002 2:00 am
Lokalizacja: ze wsi

Wiadomośćprzez Val » Pt cze 18, 2004 3:45 pm

No nie wiem... Chciałem w każdym razie zakomunikować, że zdałem, ponieważ wczoraj cały dzień uczyłem się do odpowiedzi z historii i zaliczyłem. Nie okazało się to jednak być wykonalne, jeśli chodzi o francuski, z którego mam w sierpniu poprawkę. Gratuluję sobie inteligencji i tego, że zamiast się uczyć grałem w LACa.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Pt cze 18, 2004 4:01 pm

Pogratuluj sobie refleksu.
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Kerod » Pt cze 18, 2004 4:25 pm

Zamiast sie uczyć powinieneś spotykać się z dziewczynami. Korki z francuskiego to wspaniała zabawa. A tak poważnie to nie przejmuj sie do sierpnia mase czasu zdazysz sie nauczyć i zrobić 103 poziom ;)
Kerod
 
Wiadomości: 74
Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 10:56 am

Wiadomośćprzez Val » Pt cze 18, 2004 4:28 pm

Nie sądzę, żeby to było możliwe. Jako, że wakacje spędzam zzwyczaj na działce, gdzie nie ma podłączenia do internetu, nie będę mógł, nawet gdybym chciał, grać w Laca. A ze zdaniem, to spokojnie:].
Ostatnio edytowano Pt cze 18, 2004 10:07 pm przez Val, łącznie edytowano 1 raz
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Jemkit » Pt cze 18, 2004 9:40 pm

Komórka z GPRSem i po problemie...
Emblemat użytkownika
Jemkit
 
Wiadomości: 272
Dołączył(a): Pt kwi 05, 2002 2:00 am
Lokalizacja: ze wsi

Wiadomośćprzez Val » Pt cze 18, 2004 10:07 pm

Jeśli kogoś na nią stać, to spoko. Mnie nie stać.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez muzgus » Pt cze 18, 2004 10:26 pm

poza tym, to jest bez sensu. trochę umiaru :)
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Lam » Pt cze 18, 2004 10:36 pm

GPRS ma obecnie każdy normalny aparat. Myślisz, że po co Lac na końcu gry wyświetla, ile znaków przesłaliście sobie (Ty i Lac) nawzajem? Żebyś widział, ile by Cię dana sesja kosztowała przez GPRS. Ze swej strony gwarantuję, że siedzenie i pierdolenie na kanale dla bohaterów z wyłączonymi kolorami pozwalało mi na kilka godzin (3 rekordowo przy umiarkowanej ilości pierdolenia) siedzenia za cenę 50 groszy netto. Do tego miałem komputer skręcony za darmo ze śmieci i monitor pożyczony od Ulryka. Podejrzewam, że na tej działce będzie też Grum, razem na pewno coś wymyślicie :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Val » Pt cze 18, 2004 10:39 pm

Grum, Instredd, a może nawet XXŚlimak:]. Wspólnie z odbytu potrafilibyśmy zrobić łabędzia, więc czemu nie?
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Jemkit » Pt cze 18, 2004 10:44 pm

Valdrab napisał(a):Jeśli kogoś na nią stać, to spoko. Mnie nie stać.

Czego jak czego, ale konsekwencji wypowiedzi to Ci brak. Odsyłam tu po szczegóły. Skoro stać cie na takie rachunki to i na byle jaką komórkę z GPRSem. Resztę napisał Lam.
Emblemat użytkownika
Jemkit
 
Wiadomości: 272
Dołączył(a): Pt kwi 05, 2002 2:00 am
Lokalizacja: ze wsi

Wiadomośćprzez Val » Pt cze 18, 2004 10:55 pm

Jemkit, nie stać mnie na takie rachunki.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Pt cze 18, 2004 10:59 pm

Valdrab napisał(a):Grum, Instredd, a może nawet XXŚlimak:]. Wspólnie z odbytu potrafilibyśmy zrobić łabędzia, więc czemu nie?

Czy to zaproszenie? :) W sumie to dlaczego nie - podobno kraina gdzie masz działkę słynie z tanich i dobrych chałw...
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez muzgus » Pt cze 18, 2004 11:01 pm

Ludzie, po to są wakacje, żeby odpocząć od komputera, porobić coś innego ;p.... nie rozumiem was... jak się wyjeżdża po to, zaby grać w LAca, to po co wyjeżdżać?
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Lam » Pt cze 18, 2004 11:21 pm

Ja też wolę grać w Laca w cieniu drzewa i z wiatrem we włosach niż w małej klitce przy sztucznym oświetleniu. Piwo też lepiej wtedy smakuje. Próbowałeś kiedyś?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Ghrhambra » So cze 19, 2004 12:01 am

Lam napisał(a):Myślisz, że po co Lac na końcu gry wyświetla, ile znaków przesłaliście sobie (Ty i Lac) nawzajem? Żebyś widział, ile by Cię dana sesja kosztowała przez GPRS. Ze swej strony gwarantuję, że siedzenie i pierdolenie na kanale dla bohaterów z wyłączonymi kolorami pozwalało mi na kilka godzin (3 rekordowo przy umiarkowanej ilości pierdolenia) siedzenia za cenę 50 groszy netto.


Prze GPRS rzeczywiście da się pograć.
Co prawda trochę jest opóźnień - tak gdzieś około 1 - 2 sekund oczekiwania na odpowiedź, ale przy : konfig + skrót, konfig + chybianie,
konfig + uniki i wykupionym pakiecie GPRS maniak (w IDEI 512 kB za 30 gr mniej więcej) nie wychodzi wcale drogo. można by nawet przesyłać pakowane dane (np.: linuxowy serwerek "po drodze") ale niestety nie mam czasu się tym zająć. Poza tym poprostu nie wiem jak się za to zabrać - czyli musiałbym sporo czasu o tym poczytać.
Emblemat użytkownika
Ghrhambra
łowca trolli
 
Wiadomości: 267
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Jastrzębie

Wiadomośćprzez Lam » So cze 19, 2004 12:18 am

ssh -C :)
Nawet robi lekką różnicę, tyle, że sam protokół dodaje nieco zbędnego narzutu na dane, więc aż takiego cudu nie będzie.
Aha, zapomniałeś o "kolor" i "opc -zachęta"/"zachęta" celem wyłączenia kolorów i zachęty (lub skróceniu do minimum), "opc -linia", "opc -telnetga", "opc -wchodzenie", "opc -czas", "opc -zawijanie" oraz używaniu "kto skrót", jeśli w ogóle jakiegokolwiek "kto".
Każdy może się pobawić na swoim łączu przed wyjazdem na wakacje, Lac przy wychodzeniu podliczy wszystko dokładnie :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Ghrhambra » So cze 19, 2004 12:35 am

No nie Lam!
Chyba nie po to robiłeś(liście) kolorki na Lacu, żebym je teraz miał wyłączać :). Już do kolorków dopłacę :)
Do zachęty też :)
Chociaż rzeczywiście, jak teraz sobie liczę, to przełączenie koloru, to 5 (albo 4 nie pamietam) bajty, w bojowej zachęcie3 są 4 (do 12-tu) przełączenia koloru, cała zachęta to jakieś 40 wyświetlanych znaków, czyli powiedzmy 50% dodatkowych danych idzie na kolory w tym optymistycznym wariancie, w pesymistycznym jakieś 120% (tzn. tych których nie widać, wzgl tych co widać)
Ale co to za Lac bez kolorów?
To do baaaani z takim Lacem ;)

A odnośnie ssh - to Lac działa pod ssh?
A jeśli tak, to czy dalej na porcie 4000?

No to jeszcze dodam ogólny bilans dzisiejszego/wczorajszego Lacowania:
od 23.00 (mniej wiecej) do 01.35, gry w Laca i odrobinki grzebania po forum wyszło 613kB danych wysłanych i 245 kB danych odebranych, czyli jakieś niecałe 1 zł

Czytam swoją "wypowiedź" po raz kolejny (od początku) i nasuwa mi się pytanie:
Lam czy robiłeś jakieś liście na Lacu ;) ?
Emblemat użytkownika
Ghrhambra
łowca trolli
 
Wiadomości: 267
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Jastrzębie

Wiadomośćprzez muzgus » So cze 19, 2004 9:34 am

Lamie: na wakacjach mimo wszystko wolę od komputera się odciąć - taki mały odwyk - a grać na dworzu grałem, było dość przyjemnie :)
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Lam » So cze 19, 2004 10:49 am

Ghrhambra napisał(a):A odnośnie ssh - to Lac działa pod ssh?
A jeśli tak, to czy dalej na porcie 4000?

Nie, Lac obsługuje małą cząstkę protokołu TELNET. Mi chodziło o:
dom$ssh -C serwer.uniksowy.pl
serwer$ telnet lac.pl 4000
ssh -C możesz zastąpić PuTTY z włączoną opcją Connection->SSH->Enable compression. Tak czy inaczej, chciałeś przejść przez serwer i właśnie to będziesz robił.

Właściwie, ja bym to zrobił jeszcze inaczej - też przez ssh, ale robiąc tunel.
OpenSSH: ssh -C -L 1234:lac.pl:4000 serwer.uniksowy.pl
PuTTY: Connection->SSH->Tunnels, Source Port 1234, Destination lac.pl:4000, Add
I w tym przypadku, zamiast wysyłać każdą literkę do zdalnego serwera i czekać, aż wróci, opakowując każdą literkę w kilkadziesiąt bajtów nagłówków, łączysz się drugim telnetem/PuTTY z własną maszyną na przykładowym porcie 1234, cała transmisja jest kompresowana, Ty masz prawdziwe echo lokalne, więc wszystko jest dla ciebie dużo szybsze i wygodniejsze, a jednocześnie przesyła mniej danych. Polecam!
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Gerino » So cze 19, 2004 5:01 pm

Kod: Zaznacz cały
Valdrab wchodzi do gry.
Poza światem>
Valdrab opuszcza grę.


Przyzwyczajenie drugą naturą człowieka :wink:
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Lam » So cze 19, 2004 5:20 pm

Zrobiłem mały test robiąc tunel tak, jak opisałem w poprzedniej wiadomości. Grałem ok. pół godziny magiem na 6 poziomie, przebiegłem się z Midgaardu do Miden'niru i tłukłem tam gobliny ćwicząc płonące dłonie (przy okazji zdobywając ~500dś). opc -skrót, opc +chybianie, opc +uniki, opc +czas, pełne kolory, normalna zachęta, kilka razy "kto", "punktacja", "wpływy", słowem, normalna gra dla przyjemności bez zupełnie żadnych wyrzeczeń. Po zakończeniu sesji Lac powiedział:
Opuszczasz Laca po 27 minutach i 36 sekundach gry.
Podczas tej sesji Lac odebrał 742 znaki (197 linii) od ciebie.
W tym samym czasie wysłał ci 109472 znaki (1799 linii).

Następnie po wylogowaniu się z serwera klient ssh powiedział:
debug1: compress outgoing: raw data 3733, compressed 2026, factor 0.54
debug1: compress incoming: raw data 116306, compressed 25878, factor 0.22

Innymi słowy, mimo, że samo użycie ssh dorzuciło 10 kilobajtów danych do licznika "łysych" danych (120039 zamiast 110214), użycie wbudowanej kompresji zamiast ponad 100 KiB (110214), zrobiła poniżej 50 KiB (27904), zmniejszając ilość danych czterokrotnie, a koszty w przeliczeniu na pakiety po 50 KiB zmniejszając trzykrotnie (i "jedynie" dwukrotnie w przeliczeniu na pakiety po 100 KiB). Warto?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Val » So cze 19, 2004 5:57 pm

Gerino, po prostu chciałem sprawdzić, czy notki jakieś przyszły. Zapewniam Cię, że gdyby ktokolwiek się do mnie odezwał, nie odpowiedziałbym nawet uśmiechem. Poza tym takie wejście to od momentu podania hasła: enter, k, enter, pp[alias na wyjście], enter. Zajmuje to najwyżej trzy sekundy, więc nie sądzę, żeby ktokolwiek nawet zdążył w tym czasie cokolwiek do mnie powiedzieć.
O, tak jak napisałem:
Opuszczasz Laca po 3 sekundach gry.
Podczas tej sesji Lac odebrał 32 znaki (5 linii) od ciebie.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Gerino » So cze 19, 2004 8:45 pm

Wiem, widziałem że było to wejdz/wyjdz, ale tak zaczepić można ;)
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Val » N cze 20, 2004 12:49 pm

Ciekawe, czy mnie ktoś kiedyś złapie:).
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Eowyna » N cze 20, 2004 2:08 pm

Ja odchodziłam już kilka razy, ale zawsze wracam. Być może jestem uzależniona, ale co tam... Nie ważne, że nikt mnie tu nie lubi, walić to!
:cool:
"We krwi jest światło,
a w świetle jest życie
Dla miłości życia,
dla miłości życie"
Emblemat użytkownika
Eowyna
 
Wiadomości: 77
Dołączył(a): Pt lut 27, 2004 4:28 pm

Wiadomośćprzez Val » N cze 20, 2004 2:20 pm

Tak kurwa odchodzisz, że się śmiać chce. Odchodzisz, stwierdzając: nikt mnie nie lubi, walcie się; a potem wracasz, wiedząc, że nikt Cię nie lubi. No to powiedz mi, kurwa, po co to robisz? Chcesz zwrócić na siebie uwagę? Napisz wreszcie tą profesję, o której tyle pierdoliłaś. Działaj. Ja nie mogę na razie działać, ale jak wrócę, to zajmę się w końcu zadaniem, jakie dał mi Lam.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Lam » N cze 20, 2004 2:27 pm

A jakieś dałem? Pytam serio.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » N cze 20, 2004 2:29 pm

Ja nie mogę na razie działać, ale jak wrócę, to zajmę się w końcu zadaniem, jakie dał mi Lam.


Umyjesz zęby?
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Gerino » N cze 20, 2004 2:53 pm

Dżem?
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Eowyna » N cze 20, 2004 4:21 pm

Przestań na mnie wrzeszczeć Valdrabie, nie życzę sobie żebyś tak się do mnie odnosił. :mad:
"We krwi jest światło,
a w świetle jest życie
Dla miłości życia,
dla miłości życie"
Emblemat użytkownika
Eowyna
 
Wiadomości: 77
Dołączył(a): Pt lut 27, 2004 4:28 pm

Wiadomośćprzez muzgus » N cze 20, 2004 4:47 pm

ty nie rozwalaj, tylko się napij :)
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Tzeentch » N cze 20, 2004 5:02 pm

Eee tam, ja idę do sąsiadki troszkę pozdradzać.
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez muzgus » N cze 20, 2004 5:10 pm

nie da Ci tego ojciec, nie da Ci tego matka, co może dać Ci dzisiaj twa bliska sąsiadka
nie da Ci tego żona, nie da kufelek piwka, co dać ci dzisiaj może sąsiadka z naprzeciwka...

:P
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Gerino » N cze 20, 2004 6:11 pm

Nie da ci ojciec, nie da ci matka, tego co da ci, krótka odsiadka...
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Val » N cze 20, 2004 10:17 pm

Nawet dziewczyna nie da Ci tego, co mogą dać Ci klocuszki LEGO.
Nie da Ci tego żadna z władz, co może dać Ci cudowny LAC.

Lamie, dałeś mi to zadanie, które wcześniej dałeś Seasee. Obiecuję, że zajmę się tym, jak tylko wrócę.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Lam » N cze 20, 2004 11:05 pm

A komu ja go nie dałem? Przecież na forum jest ogłoszenie. Nawet sporo ludzi zgłosiło tyle samo woli pracy, co Ty, a niektórzy nawet coś po drodze podesłali :) Jeśli jesteś zainteresowany, możesz już zacząć sprawdzać cudze rzeczy, bo ja nie mam do tego zaparcia.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron