Vampiryzm a zmiana rasy

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Vampiryzm a zmiana rasy

Wiadomośćprzez Adonnar » Pt lip 02, 2004 3:16 pm

Czy jeżeli wampir zmieni rasę poprzez przemianę, to uzdrowiciele będą mu rzucać czary?
Powiązane jest też z tym inne zagadnienie: czy jeżeli wampir zmienia rasę, to gracze o poziomie wyższym o ponad 5 nadal mogą go bezkarnie atakować?

Pytam, bo ostatnio spotkało mnie coś dziwnego - jakis mobek rzucił mi przemianę i akurat trafiła mi się rasa anioł. Przywołanie przeniosło mnie do miasta duchow, czyli wynikałoby z tego, że gra jednak widzi mnie jako wampira (kapłan nadal rzuca czary, a inni uzdrowiciele mają w dupie).
Ale skoro tak, to... dlaczego atakowaly mnie wszystkie mobki w miescie duchow, z widmem włącznie??? Troche to bezsensu, jesli nadal jestem wampirem... No a jesli nie jestem, to czemu kaplan rzuca czary i czemu przywolanie przynosi akurat do miasta duchow?...
:roll:
Jak to jest z ta przemiana? Nadal jest się po niej wampirem czy nie?
Aha - nie można się pożywiać, mając przemianę...
Emblemat użytkownika
Adonnar
 
Wiadomości: 63
Dołączył(a): Wt cze 15, 2004 9:34 pm

Wiadomośćprzez Gerino » Pt lip 02, 2004 3:21 pm

Nie jesteś wtedy wampem, nawet troche. Masz ustawiana za to strefę wampirzą (strefa mroku). TYle.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Lam » Pt lip 02, 2004 4:39 pm

Po przemianie w wampira zostałeś wypędzony ze swojego miasta i zamieszkałeś w mieście duchów. Jesteś teraz jego mieszkańcem, co powoduje, że właśnie tam przenosi Cię przywołanie, a kapłan wie, że należy Cię obdarować czarami (bo jesteś z jego miasta). To wszystko wynika z Twojego miejsca zamieszkania. Natomiast pałętające się po mieście duchów poczwary rozpoznają Twoją rasę i atakują, jeśli im się nie podoba, bez względu na to, czy tam mieszkasz, czy nie. Jest to bowiem miasto duchów i nikt Cię tam nie będzie bronił, ponieważ zostałeś już wyklęty. Nie chcesz - nie używaj przywołania.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Adonnar » Pt lip 02, 2004 10:37 pm

Bardzo sprytne i logiczne uzasadnienie.
Dzięki Lamie.
A co z tym atakowaniem jeżeli różnica wynosi więcej niż 5 poziomów i mam przemianę?
Przeszłość konstytuuje przyszłość, a przyszłość wpływa na przeszłość.
Życie zaś jest tylko jedną z wielu form materii.
Emblemat użytkownika
Adonnar
 
Wiadomości: 63
Dołączył(a): Wt cze 15, 2004 9:34 pm

Wiadomośćprzez Jemkit » Pt lip 02, 2004 11:18 pm

Jak masz przemianę to masz inną rasę więc odpowiedź nasuwa się sama...
Emblemat użytkownika
Jemkit
 
Wiadomości: 272
Dołączył(a): Pt kwi 05, 2002 2:00 am
Lokalizacja: ze wsi

Wiadomośćprzez Ghrhambra » Pt lip 02, 2004 11:19 pm

Mnie atakowały bez litości.
Emblemat użytkownika
Ghrhambra
łowca trolli
 
Wiadomości: 267
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Jastrzębie

Wiadomośćprzez Tzeentch » So lip 03, 2004 2:08 am

Wypowiem się jako twórca miasta duchów...

Po pierwsze:

Poczwary z miasta duchów lubią WYŁĄCZNIE wampiry. Jeśli masz inną rasę - duchy i inne atakują Cię. Po prostu. Ich nie interesuje, że masz przemianę - one widzą anioła, robaka, itd... Nie wymagaj od nich jakiś głębokich rozkmin filozoficzych. Jak Cię widzą, tak Cię piszą. Proste?

Po drugie:

To, że stwory Ciebie atakują, wynika z mojej inicjatywy (nie Lama, Ulryka, ale MOJEJ). Po prostu tak to sobie obmyśliłem. Niewampir jest WROGIEM, którego należy zabić. I to pozostanie, choćbym miał bana dostać. Mogę tylko ograniczyć dostęp do tego miasta... Komuś coś się nie podoba? Niech się nie wampirzy, proste (dla wyjaśnienia - ktoś, kto ma WYSOKĄ moralność nie musi się zwampirzenia obawiać). Miasto duchów nie jest Midgaardem albo Tolarią - to miejsce PRZEKLĘTE, dla przeklętych. U nas panuje prawo pięści - mocniejszy narzuca swoje zasady innym. Prawa boskie u nas są przestrzegane tylko ogólnie (to, czego bogowie wyraźnie nie zabronili, jest dozwolone). Dlatego, idioto, skoro już wampirem zostałeś - nie podskakuj do wampirów starszych, bo tylko wpierdol w nagrodę możesz dostać. W Świecie Mroku rządzimy MY i albo się dostosujesz, albo masz wpierdol. Jasne? U nas jest bardzo prosto - skoro bogowie nas wyklęli - my sami stanowimy prawo. I albo się do naszych praw dostosujesz, albo zdechniesz marnie.

Skończyłem.
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Khrell » So lip 03, 2004 11:04 am

Adonnar, wampiry po przemianie nie mogą być atakowane bezkarnie (przynajniej tak było do niedawna) - mówię, bo trochę niejasno w tym temacie:P
Przypomina mi się Avenra i to jak zrobiła z kilku osób w ten sposób morderców (m. in. ze mnie:P)
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron