Statek do Valisandrii

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Czy jesteś za tym, by drugi statek pływał do Valisandrii zamiast pływania łódką (droga lądowa by pozostała)?

Tak
19
73%
Nie
7
27%
 
Liczba głosów : 26

Statek do Valisandrii

Wiadomośćprzez Tzeentch » Śr lip 14, 2004 2:27 pm

Ciekawi mnie, czy chelibyście, by statek, podobny do tego, który kursuje do Tolarii, kursował także do Valisandrii, przy założeniu, że droga lądowa by pozostała?

Mnie na przykład dziwi, że nie mogę swoją łódeczką dopłynąć do Tolarii, a przepływam oceany i morza by dostać się do Valisandrii.
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Gerino » Śr lip 14, 2004 2:40 pm

Wolę inne rozwiązanie - łódką i tu i tu, i statkiem i tu i tu....
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Re: Statek do Valisandrii

Wiadomośćprzez Ghrhambra » Śr lip 14, 2004 2:43 pm

Tzeentch napisał(a):Mnie na przykład dziwi, że nie mogę swoją łódeczką dopłynąć do Tolarii, a przepływam oceany i morza by dostać się do Valisandrii.


Też tak myślę od jakiegoś czasu (tylko, że się nie wypinałem ze swoimi "przemyśleniami").
Jeśli chodzi o mnie, to nawet wypadanie za burtę można by zrobić.

Tylko co potem?
1. Człowiek za burtą! Koło dla człowieka! Oko na człowieka!

czy
2.
Statek spokojnie płynie sobie dalej.
A ty się top. Po co wysiadałeś?
Emblemat użytkownika
Ghrhambra
łowca trolli
 
Wiadomości: 267
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Jastrzębie

Wiadomośćprzez Reif » Śr lip 14, 2004 2:50 pm

Osoby z drimith sa na przegranej pozycji. Np ktos robi zadanko (95% ze odbywa sie ono na kontynecie). Osoba z drimith chce sie wlaczyc do zabawy. I co sie dzieje? Traci czas czekajac na durny statek :evil: .

Wiec mozna by tak wyrownac szanse? I dac mozliwosc plywania z drimith wlasna, mala ale szybka lodeczka?:)


PS. Zabierzcie ta mozliwosc osoba z Valisandrii. Im i tak zostanie droga ladowa ...
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Tzeentch » Śr lip 14, 2004 3:08 pm

Ja bym wolał, by po prostu wywalić drogę morską do Vergardu. Kraina i tak jest bezużyteczna i moim zdaniem niezbyt piękna. A krainę lodu (nie wiem jak się nazywa) zawsze można gdzieś indziej podpiąć.
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Qwercik » Śr lip 14, 2004 3:26 pm

Ja tam potrafie latac nad morzami i oceanami i zaglosowalem na 'nie' :P
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym.
Qwercik
 
Wiadomości: 443
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Stąd

Wiadomośćprzez muzgus » Śr lip 14, 2004 7:00 pm

a w takim razie może też statek Vergard - Tolaria?
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Khrell » Śr lip 14, 2004 7:36 pm

Nic nie dadzą nędzne ankiety przeciwko potędze Bogów.
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Adonnar » Śr lip 14, 2004 11:53 pm

Tu chyba nie powinno w pierwszej kolejności chodzić o ułatwienie/utrudnienie dostania się gdzieś, ale o maksymalny realizm i spójność świata.

I dlatego propozycja Reifa:
Reif napisał(a):PS. Zabierzcie ta mozliwosc osoba z Valisandrii. Im i tak zostanie droga ladowa ...


jest bezsensowna. Może posuniesz się dalej i zażądasz "zabierzcie krainę ze strefy X, bo ona ma dużo krain i dołączcie tą krainę do strefy Y"?

Chodzi chyba o to, by graczowi który się wczuwa (z tym z tego co wiem jest baaaardzo kiepsko :( ) świat wydawał się logiczny. Dlatego zagłosowałem na tak. Powinno być też możliwe samodzielne (bez statku) dostanie się do Tolarii.

Tak przy okazji - z której strony oceany/morza obmywają kontynent? Z południa czy z północy? Dziwne jest że będąc pośrodku drogi morskiej między Vergardem a Midgaardem i płynąc na południe/pólnoc (chodzi mi o to, że w kierunku kontynentu) nie trafiamy na tenże kontynent (nie liczę tu oczywiście krainy lodu czy śniegu czy jak jej tam). Chyba powinna być taka możliwość? No w ekstremalnym przypadku może być i tak, że nabrzeże całego kontynentu jest a)baaardzo strome, b) bardzo zarośnięte. Ale od czego latanie?
Chyba że można jakoś z tych oceanów trafić na stały ląd (poza miejscem gdzie jest żeglarz w Valisandrii i kapitan w Leanderze), tylko że ja nie potrafię???
Pewnie mnie zaraz Lam (czy inny bóg) zwyzywa jak to ma w zwyczaju i powie:
-jesteś debilem
-chcesz? to zrób (a zrobię, tylko ciekawe czy dostałbym pomoc do robienia krain?)
-bo tak kurwa ma być. i już!
-inna opcja*
(*niepotrzebne skreślić. Dopuszczalny wybór wielokrotny).

I na koniec takie "malutkie i nieważne" pytanko...
Jest w ogóle jakaś mapa koncepcyjna świata Laca...
Malutki szkic czy cos?...
Bo nie natrafiłem na nic takiego ani na forum ani na stronie Laca.
Przeszłość konstytuuje przyszłość, a przyszłość wpływa na przeszłość.
Życie zaś jest tylko jedną z wielu form materii.
Emblemat użytkownika
Adonnar
 
Wiadomości: 63
Dołączył(a): Wt cze 15, 2004 9:34 pm

Wiadomośćprzez Lam » Cz lip 15, 2004 12:31 am

Nie wiem, czy się nie wygłupię udzielając poważnej odpowiedzi na głupie pytanie, ale:
Ze wszystkich.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Val » Cz lip 15, 2004 8:25 am

Żeby nie przesuwać kolejnego tematu, który zszedł na psy do HP, po prostu wypieprzyłem z niego cały bełkot. Zacznijcie zabawę od nowa, a ja zacznę od nowa.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Mole » Cz lip 15, 2004 10:15 am

A może tak dodać możliwość wynajmowania malych stateczków dla co majętniejszych graczy ktorzy nie chcą czekać na statek a maja nadmiar kasy?

ps.w ktoryms z zadan dostajemy tajki statek do dyspzycji:)
Elen sila lumenn omentielvo!!!
Emblemat użytkownika
Mole
 
Wiadomości: 153
Dołączył(a): Cz kwi 11, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Żyrardów

Re: Statek do Valisandrii

Wiadomośćprzez Val » Pt lip 16, 2004 8:49 am

Ghrhambra napisał(a):Jeśli chodzi o mnie, to nawet wypadanie za burtę można by zrobić.

Tylko co potem?
1. Człowiek za burtą! Koło dla człowieka! Oko na człowieka!

czy
2.
Statek spokojnie płynie sobie dalej.
A ty się top. Po co wysiadałeś?
Myślę, że statek mógłby popłynąć dalej, a gracza może wciągnąć do nieznanej, podmorskiej krainy jakiś wir. Oczywiście, jeśli potrafi oddychać pod wodą, jak nie to kaplica.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez morngrim » N sie 01, 2004 11:35 am

jestem za tym aby dalej mozna bylo podrozowac lodka do valisandrii, statek jest zbedny. droge mozna odnalezc a pozniej nie trzeba czekac na stetek tak jak to jest w przypadku Tolaria - Midgaard... tu moglibyscie tez wprowadzic mozliwosc podrozowania wlasna lodka.

Pomysl zeby mozna bylo wykupic podroz w dowolnym momencie tez jest moim zdaniem dobry, ale to nie to samo co plynac samemu :cool: te emocje w szukaniu drogi :grin:
morngrim
 
Wiadomości: 7
Dołączył(a): N sie 01, 2004 11:29 am
Lokalizacja: Lublin

Wiadomośćprzez Qwercik » N sie 01, 2004 11:46 am

Przydalaby sie mozliwosc latania na smokach ;)
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym.
Qwercik
 
Wiadomości: 443
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Stąd

Wiadomośćprzez Wildeath » N sie 01, 2004 11:52 am

Ja wolalbym mozliwosc latania na wampirach - chetnie bym sobie polatal na takim Slaaneshu:)
Wildeath
 
Wiadomości: 117
Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 1:45 pm

Wiadomośćprzez Khrell » N sie 01, 2004 11:59 am

Morngrimie - oczywiście, że jest możliwość pływania własną łódką, możesz kupić np. czółno albo kanoe u kapitana stojącego na brzegu rzeki w Midgaardzie.
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez morngrim » N sie 01, 2004 12:20 pm

wlasna lodka do drimith? do valisandrii tak, ale do drimith? :???:
morngrim
 
Wiadomości: 7
Dołączył(a): N sie 01, 2004 11:29 am
Lokalizacja: Lublin

Wiadomośćprzez Gerino » N sie 01, 2004 12:27 pm

Qwercie - dawno proponowałem Smocze Linnie Lotnicze ;)
Przy okazji: to naprawdę dziwne, że żaden przedsiębiorczy mag, nie otworzył płatnych usług za tworzenie portali do drimith.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez morngrim » N sie 01, 2004 12:34 pm

hmm a czy najdalszym miejscem z ktorego da sie rzucic portal nie jest statek? a jak juz ktos jest na statku to nie bedzie chcial placic za portal :smile:
morngrim
 
Wiadomości: 7
Dołączył(a): N sie 01, 2004 11:29 am
Lokalizacja: Lublin

Wiadomośćprzez Gerino » N sie 01, 2004 3:10 pm

Chodziło mi o moba-czarodzieja, który za opłatą otwierałby magiczne przejście do tolarii.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez morngrim » Pn sie 02, 2004 10:47 am

to rozwiazanie bylo super :) szybki transport to dobry transport :) tyle ze wtedy praktycznie wrocilibysmy do czasow jak tam poprostu stal portal a nie bylo statku....
morngrim
 
Wiadomości: 7
Dołączył(a): N sie 01, 2004 11:29 am
Lokalizacja: Lublin

Wiadomośćprzez zydek » Pn sie 02, 2004 10:50 am

no i nie zapomnijcie o tym dreszczyku emoci podczas plyniecia statkiem i dreczoncym was pytaniem "zatonie ,nie zatonie, zatonie ,nie zatonie... ":P
wiec mag odpada chyba ze od czasu do czasu moglo by mu sie cos pomylic i wyslal by nas gdzie indziej :P
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Pn sie 02, 2004 11:59 am

A wiesz jaki dreszczyk emocji nawiedza mnie, gdy zadaję sobie pytanie "przypłynie, nie przypłynie?"?
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Mole » Pn sie 02, 2004 12:40 pm

W iesz zydek wykonanie takiej usługi mogło by się wiązać ze znacznym wydatkiem... powiedzmy 500 tysięc... wtedy użycie takiego teleportu nie było by nagminne... wręcz powiedziałbym sporadyczne.
Jeśli by się komuś śpieszyło, nie chciał by czekać na statek i miał by dość gotówki to mogłby skorzystać z usługi takiego maga.
Elen sila lumenn omentielvo!!!
Emblemat użytkownika
Mole
 
Wiadomości: 153
Dołączył(a): Cz kwi 11, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Żyrardów

Wiadomośćprzez _Arendil_ » Pn sie 02, 2004 1:26 pm

NIe przesadzajmy... 100 tysiecy powinno wystarczyć
Kocham deszcz bo tylko on na mnie leci...
Emblemat użytkownika
_Arendil_
 
Wiadomości: 485
Dołączył(a): Cz lut 19, 2004 10:46 am
Lokalizacja: Bytom

Wiadomośćprzez Mole » Pn sie 02, 2004 1:32 pm

Wiesz _Arendil_ za 100 tysięcy to możesz sobie jakiegoś kuglarza wynajać, który cie wyśle nie wiadomo gdzie... Ja tam wolał bym zapłacić więcej i być pewnym, że dotre tam gdzie chciałem a nie np w sam środek miasta duchów.
Elen sila lumenn omentielvo!!!
Emblemat użytkownika
Mole
 
Wiadomości: 153
Dołączył(a): Cz kwi 11, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Żyrardów

Wiadomośćprzez Gerino » Pn sie 02, 2004 1:50 pm

Można by zrobić takiego za 100k i za 500k, z tym że ten pierwszy nie zawsze wyśle cię tam gdzie chciałeś. Od tak, dla urozmaicenia.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez morngrim » Pn sie 02, 2004 5:08 pm

moim zdaniem zaczynacie isc w zlym kierunku. portal byl kiedys i bogowie zdecydowali go usunac, wiec olejcie ten pomysl... najlepszym wyjsciem(moim zdaniem) bylo by wprowadzenie mozliwosci podrozowania wlasna lodka... (tak jak do valisandrii) bo to czekanie jest naprawde uciazliwe... dodatkowo w drimith nie ma kilku potrzebnych sprzedawcow.. (np aptekarz) :???: tak mozna by bylo szybko obrocic w ta i spowrotem (np po pigulki widzenia) a tak czeeeeeeekaaaj na ten statek.. az zimny pot czlowieka zalewa :grin:
morngrim
 
Wiadomości: 7
Dołączył(a): N sie 01, 2004 11:29 am
Lokalizacja: Lublin

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Pn sie 02, 2004 7:01 pm

Bo wy źle podchodzicie do tematu. Chcecie popłynąć do Drimith, ale dupa, właśnie odpłynął statek. I znów musicie czekać te kilka godzin. Idziecie zająć się czymś na chwilę, ale po skończeniu pierdółek znów pewnie nie traficie do portu na czas. Moim zdaniem, gdyby statek wypływał z portu do portu raz na tydzień, a w Drimith nie byłoby tak źle jak teraz (dorobionoby aptekarza) przestalibyście na niego narzekać.
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez morngrim » Pn sie 02, 2004 7:31 pm

oj chyba dlugo nie zastanawiales sie nad tym co piszesz... :grin:
morngrim
 
Wiadomości: 7
Dołączył(a): N sie 01, 2004 11:29 am
Lokalizacja: Lublin

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Pn sie 02, 2004 7:39 pm

Nigdy się nie zastanawiam ani chwili nad tym co piszę.
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez morngrim » Pn sie 02, 2004 7:44 pm

no coz... a powinienes... mowia ze myslenie nie boli.
chodzi o dojdzie do midgaardu(lub jeszcze dalej do Vergardu) a nie o jednego aptekarza...a jakby statek kursowal co tydzien to by drimith bylo troche wyludnione...
morngrim
 
Wiadomości: 7
Dołączył(a): N sie 01, 2004 11:29 am
Lokalizacja: Lublin

Wiadomośćprzez Gerino » Pn sie 02, 2004 9:11 pm

Nieprawda. Kiedyś grałem tylko w Leanderze, jednak teraz jestem zwolennikiem Drimith. Co do statku - Naprawdę, wyspa Drimith nie leży daleko od Leanderu. Wydaje mi się, że podróż powinna zajmować nie więcej niż dwanaście godzin. Co innego, gdybyśmy któregoś dnia odkryli nowy świat, gdzieś za oceanem. Kto wie, co leży dalej...
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

cron