Mapy

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Wiadomośćprzez Lam » Pt lip 16, 2004 12:15 pm

No i jest w porządku. To przy okazji możnaby otworzyć przejście do tej twierdzy, smutno tak, jak Wam nikt nie robi zajazdów.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Khrell » Pt lip 16, 2004 12:18 pm

Gerino, czasem 3e jest dłuższym odcinkiem niż 9e;]
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Val » Pt lip 16, 2004 12:27 pm

To otwórz.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Ghrhambra » Pt lip 16, 2004 12:27 pm

Khrell napisał(a):Gerino, czasem 3e jest dłuższym odcinkiem niż 9e;]

A czy ktoś kiedyś zdefiniowal ile wynosi 1e ;)
Po prostu 1e <> 1e w innym miejscu - trochę więcej, albo mniej drogi, mimo że lokacja jest jedna.

A mówiąc jeszcze inaczej - ugięcie czasporzestrzeni :)
Ostatnio edytowano Pt lip 16, 2004 12:37 pm przez Ghrhambra, łącznie edytowano 6 razy
Emblemat użytkownika
Ghrhambra
łowca trolli
 
Wiadomości: 267
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Jastrzębie

Wiadomośćprzez Gerino » Pt lip 16, 2004 12:27 pm

Dobrze, to gdzie mam umieścić to miasto duchów? (Tam w lesie między Haon Dorem a Gęstym Lasem są jakieś góry??)
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Lam » Pt lip 16, 2004 1:02 pm

I tak będziesz musiał robić większość tej mapy od początku, wtedy na pewno znajdziesz miejsce na góry :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Qwercik » Pt lip 16, 2004 2:03 pm

No ja bym sie az tak Gerino nie czepial, w koncu nie ma polecen, ktore by mu pokazaly gdzie jaka kraina lezy. Ewentualnie mozesz go obdarowac na czas robienia mapy tym jednym przydatnym poleceniem, zamiast sie nasmiewac ;)
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym.
Qwercik
 
Wiadomości: 443
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Stąd

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Pt lip 16, 2004 2:12 pm

Dzisiaj dostaniecie szkic mapy Laca autorstwa jego bogów, abyście wiedzieli, jaki kształt ma kontynent, gdzie na nim leżą Midgaard i Vergard i gdzie względem kontynentu znajduje się Drimith, a na niej Tolaria.

Zajebiście, ale dlaczego dopiero dziś? Nie można było na to wpaść wcześniej (tu zwracam się do wszystkich, którzy nie miely wiele do roboty)?
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Gerino » Pt lip 16, 2004 2:16 pm

Mogę zrobić od nowa, to nie jest olbrzymi problem, ale w takim wypadku wolałbym mieć jakieś informacje, co gdzie leży, względem czego i na czym, w czym itd...
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Val » Pt lip 16, 2004 2:52 pm

Stary, nic nie rozumiesz. Ten szkic zostanie zrobiony dopiero dzisiaj. A jak nie zostanie zrobiony, to znaczy, że został zrobiony, ale coś nie wyszło z serwerem i nie chciał się umieścić.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Lam » Pt lip 16, 2004 3:40 pm

To nie kwestia tego, że taki szkic nie istnieje. Nawet sobie nie wyobrażacie, ile różnych ilustracji Laca istnieje gdzieś. Problem w tym, że bogowie zajmują się innymi rzeczami niż rysowaniem i oprócz braku czasu na samo rysowanie, a co dopiero poprawianie wyglądu, pod uwagę należy wziąć niską wartość plastyczną tych malowideł. Po prostu wstyd to pokazywać ludziom :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Adonnar » Pt lip 16, 2004 3:42 pm

Hmmm...
Teraz wyjdzie pewnie na jaw moja próżność i w ogole, ale pamiętajcie że to ja poruszyłem temat mapy :D (Może dostanę jakąś nagrodę od bogów? Co? Proszę, proszę, proszę! ;) )
A Lac już chyba istnieje ponad 6 lat.
Potrzeba było mnie żeby coś się ruszyło. Hihi.
Damn! I'm good!
;)
Przeszłość konstytuuje przyszłość, a przyszłość wpływa na przeszłość.
Życie zaś jest tylko jedną z wielu form materii.
Emblemat użytkownika
Adonnar
 
Wiadomości: 63
Dołączył(a): Wt cze 15, 2004 9:34 pm

Wiadomośćprzez Khrell » Pt lip 16, 2004 3:53 pm

tak Adonnar, dowartościuj się.
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Pt lip 16, 2004 3:55 pm

Niech wpadnie na jescze kilka pomysłów, najwyżej jak mu coś nie wyjdzie to dostanie w ryj.
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Val » Pt lip 16, 2004 4:25 pm

Lam, weź nie pierdol, tylko wrzucaj tu te mapy!
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Tzeentch » Pt lip 16, 2004 5:15 pm

W sumie to ja zagoniłem Gerino do robienia mapy, bo się za bardzo nie kwapił.

Jezioro już w sumie jest skończone. Jest to dwadzieściaa lokacji (plus kilka z twierdzy Famliae), na dodatek losowanych, więc ogólnie to duże jeziorko.
Jego nazwa to Blade Jezioro.
Gerino, racz wziąć to pod uwagę.
A co do przejścia - właśnie otwieram. :]
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Qwercik » So lip 17, 2004 7:52 am

Lamie, tu nie chodzi o ilosc czy roznorodnosc odwzorowac swiata Laca, ale o chociaz jedno aktualne odwzorowanie ukladu krain. Istnieje takowe? Bez tego, rozmowy o mapie wygladaja jak rozmowy slepcow o kolorach ;)

Ps: Slaa, nie przesadzasz? Nazwac jezioro przy twierdzy "Blejd"? LOL :P
Ps2:Kto bedzie obecny przy otwarciu przejscia? Moge przecinac wstege ;)
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym.
Qwercik
 
Wiadomości: 443
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Stąd

Wiadomośćprzez Reif » So lip 17, 2004 12:43 pm

Jako, ze Polacy lubia wyprawiac uroczystosc "z byle" jakiej okazji .... to i teraz moze zrobimy jakas? Wodeczka musi byc ;)
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Gerino » So lip 24, 2004 11:27 pm

Pewnie wszyscy uznali, że to kolejny martwy temat. Niestety nie.
Oto 4 wersje nowej mapy:
http://kwak.host.sk/lacIIm.jpg - Wersja BEZ opisów DUŻY Rozmiar - 2,66MB
http://kwak.host.sk/lacIIo.jpg - Wersja Z opisami, Duży Rozmiar - 2,03MB
http://kwak.host.sk/lacIIomini.jpg - Wersja Z opisami, miniaturka - niestety, mało widać - 210KB

Lista zmian:
+Morze na północy zastąpiła dalsza część kontynentu. Nie ma tam obecnie krain, więc jest tam las i góry. Monotonnia, ale coż, miał być las w pizdu.
+Thalos jest we właściwą stronę.
+Miasto duchów jest bliżej jaskiń - wiem, jest i tak za daleko na północ, ale wcześniej był albo las (miasto nie jest w lesie) albo kanion żywiołów, albo sinistrad. Tak więc wybaczcie tę drobną nieścisłość - niech tak zostanie.
+Pustynia jest większa
+Kontynent ma kształ bardziej przypominający wytyczne.

To by było na tyle co do tej mapy. Jeżeli jest brzydka - zrób ładnejszą. Jest głupia - zrób mądrzejszą. Jest bez sensu - zrób z sensem. Walnąłem byka - napisz o tym. Masz lepszy pomysł - napisz o tym. Jako sugestię, nie zażalenie. Chyba tyle.

P.S. Tytułem żartu - jak kogoś interesuje lepsza jakość mapy/większy rozmiar - mam takową. Niestety, zajmuje 36,6MB :wink: w jpg i 96MB w psd :cool:
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Gerino » So lip 24, 2004 11:33 pm

Aha - moja rada - nie otwierajcie 2 pierwszych plików przeglądarką, użyjcie jakiegoś Download Managera albo chociaż Zapisz jako...
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Lam » N lip 25, 2004 12:34 am

Gerino napisał(a):Jeżeli jest brzydka - zrób ładnejszą. Jest głupia - zrób mądrzejszą. Jest bez sensu - zrób z sensem.

Gerino chciał, ale w końcu nie napisał(a):Nie podoba Ci się, że piszę "HWDP" na każdej ścianie na Twojej klatce - namaluj coś ładniejszego. Że ulice są dziurawe - zrób lepsze. Że lekarz Cię nie przyjmie, bo mu NFZ nie płaci - sam się wylecz. Że ZUS nie przkazuje Twoich składek Twojemu OFE - sam je wpłać.

No ale nie będę się czepiał. Wystarczy, jeśli Twoja praca nie pójdzie na marne, a nie pójdzie tylko, jeśli będzie kontynuowana (jeśli nie przez Ciebie, ktoś inny musi dostać źródło).

A w temacie, "bliżej" to jeszcze nie "tam". Zmiany są na plus, ale nie poprzestawaj na nich. Z jaskiniami wampirów nadal nie rozumiem problemu, potrzebujesz pomocy, żeby to narysować? Komentarze o nudności lasów są pozytywne, ponieważ zachęcają do nazwania tych terenów. Szkoda tylko, że nadal kształt kontynentu nie jest dość zgodny ze stanem faktycznym. Bardzo liczę na więcej zmian. A graficznie mapa jest świetna, gratuluję!
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » N lip 25, 2004 9:42 am

Czy z Florycji da się bezpośrednio udać do Wysokiej Wieży (jako krainy, nie budynku)? Jeśli nie, to trochę dziwnie, bo na mapie te dwie krainy dzieli naprawdę mała odległość.
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Gerino » N lip 25, 2004 11:12 am

Nie da się. W tym lesie jest wejście w skały, górki i przejścia nie ma.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Jemkit » N lip 25, 2004 6:02 pm

A Niewidoczny Uniwersytet gdzie jest? Niewidoczny?
Emblemat użytkownika
Jemkit
 
Wiadomości: 272
Dołączył(a): Pt kwi 05, 2002 2:00 am
Lokalizacja: ze wsi

Wiadomośćprzez Lam » Pn lip 26, 2004 12:02 am

A czy na mapie Polski widać Twoją Politechnikę Warszawską? Ja nie widziałem. To gdzie ona jest? Niewidoczna?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Jemkit » Pn lip 26, 2004 7:05 pm

Na mapie jest klasztor, jest wieża czarów, a nie ma uniwersytetu - to nielogiczne.
Emblemat użytkownika
Jemkit
 
Wiadomości: 272
Dołączył(a): Pt kwi 05, 2002 2:00 am
Lokalizacja: ze wsi

Wiadomośćprzez Gerino » Wt lip 27, 2004 11:32 am

Logiczne. Wieża Czarów stoi za lasem, a raczej w lesie, kilku(nasto)piętrowy budynek wystaje chyba nad las, prawda? Klasztor z kolei jest w górach, i na mój gust dobrze widoczny. Niewidocznego Uniwersytetu (Pominę to, że jest niewidoczny, bo nie jest) Nie ma na tych samych prawach co cyrku (można zrobić, ale troche ciasno będzie), cmentarza miejskiego (To też nie problem), Kaplicy katakumb (która jest na cmentarzu, a katakumby - pod ziemią) i pewnie jeszcze jakieś krainy. Gdybym dostawił wokoło Midgaardu tamte krainy byłoby trochę ciasno.
Dla ugody - można dopisać przy Ankh-Morpork, że jest tam i NU.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Gerino » Wt sie 03, 2004 12:52 pm

Ludzie i inne humanoidy! Radujcie się! A potem możecie się zacząć czepiać.

BEZ OPISÓW:
http://kwak.host.sk/drimith8x8.jpg - około 800x800
http://kwak.host.sk/drimith16x16.jpg - około 1600x1600 piks.
Z OPISAMI:
http://kwak.host.sk/drimith8x8zoo.jpg
http://kwak.host.sk/drimith16x16zoo.jpg

PS Nie chce mi się teraz zmieniać, zmienię przy okazji - na wschodzie zapomniałem wykadrować "terenów zielonych" ;) - uznajcie, że tam jest las.
PSS Na wschodzie dodałem już ten las. Nowszą wersję w jpg zamieszczę, gdy wprowadzę inne poprawki, o których teraz nie wiem, że są potrzebne.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Wt sie 03, 2004 3:40 pm

Mnie się wydaje, czy te obrazki są ciemniejsze nieco od poprzednich?
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Gerino » Wt sie 03, 2004 4:08 pm

Wydaje ci się. Może to przewaga ciemnych lasów takie daje złudzenie. Wszystko jest robionę tą samą technologią i z tymi samymi ustawieniami co poprzednie. Po za tym, to można regulować - to nie kłopot.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Wt sie 03, 2004 5:02 pm

Ta biała czcionka zupełnie nie pasuje do mapy, moim zdaniem. Proponuję pokombinować trochę z kolorem i wypróbować inne style.
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Gerino » Wt sie 03, 2004 5:45 pm

Czepiasz się rzeczy niestotnych. Interesuje mnie układ krain, oddalenie i tym podobne. Czcionka, jasnośc itd. to rzeczy, które mogę zmienić w kilka minut.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Wt sie 03, 2004 5:56 pm

To zmień bo są obrzydliwe :grin:
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Gerino » Wt sie 03, 2004 6:24 pm

Mi się podoba.

Ciągle czekam na wasze uwagi, a zwłaszcza Bogów, bo nie sądze, by ta mapa była w 100% poprawna.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Gerino » Śr sie 04, 2004 3:30 pm

Dobra, wprowadziłem kilka kosmetycznych poprawek do mapy leanderu. Jaskinie wampirów są w innym miejscu, poprawiłem urywającą się drogę koło Ofcoolu, Bardziej zalesiłem Las cieni, a także zmieniłem kolor czcionki. Który kolor bardziej się wam podoba: czerwony, biały czy pomarańczowy?
http://kwak.host.sk/lacIIbopm.jpg - wersja mniejsza z opisami
http://kwak.host.sk/lacIIbop.jpg - wersja większa z opisami.
Wersja bez opisów może się pojawić, jeżeli będzie takie zapotrzebowanie.
Czekam na komentarze.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Gerino » Śr sie 04, 2004 5:00 pm

Poprawiłem Drimith, linnia brzegowa na wschodzie uległa zmianie, a las sięga aż do krawędzi mapy. Niie ma wschodniej linni brzegowej, gdyż musiałbym umieścić tam jeszcze drugie tyle lasów, co zwiększyłoby rozmiary pliku. W wersji ostatecznej mogę je dorobić, albo chętniej - uciąć wyspę kilka cm. za obecną krawędzią. Kolejny kolor czcionki, zaproponowany przez Malis - wydaje mi się, że jest to narazie najlepszy kolor. Czekam na wasze opinie:
http://kwak.host.sk/drimithIIzoo.jpg - duża z opisami
http://kwak.host.sk/drimithIIzoom.jpg - mała z opisami, pepperoni i dodatkowym serem.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez muzgus » Śr sie 04, 2004 5:45 pm

hmm... dookoła mordoru proponuję jakieś góry :)
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Gerino » Śr sie 04, 2004 6:04 pm

Się zobaczy co będzie z mordorem.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Cz sie 05, 2004 9:13 am

http://kwak.host.sk/drimithIIzoo.jpg

Na tej mapie jest już kolor czcionki, który mi odpowiada.
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Poprzednia strona

Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron