Oślepienie

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Oślepienie

Wiadomośćprzez Gerino » N sie 15, 2004 9:46 pm

Taka jedna moja dygresja - skoro po oślepieniu przez przeciwnika, nie można np. kopać, a także wykonywać wielu innych czynności, czemu można miotać czary (np. oślepienie !). Nie sądzę, by oślepiony przeciwnik był w stanie wycelować czar tak, by trafił mnie prosto w oczy (oślepienie, ślepota nie są czarami obszarowymi, więc nie jest to błysk na dużym obszarze). Albo inaczej - czemu trafienie czarem jest wtedy takie proste? Można w zasadzie rzucać ten czar, ale jego efektywność powinna być minimalna. To tyle...
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Ghrhambra » N sie 15, 2004 10:19 pm

A może czarownik potrafi "telepatycznie" skoncentrować się na umyśle ofiary?
A jeśli już przy oślepianiu jesteśmy, to może oślepiony wojownik
mógłby choć raz na 10 prób wygrzebać chleb po omacku :) ?
Emblemat użytkownika
Ghrhambra
łowca trolli
 
Wiadomości: 267
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Jastrzębie

Wiadomośćprzez muzgus » N sie 15, 2004 10:41 pm

psionik tak robi, Ghr :)

co do wyjmowania rzeczy po omacku - to by było całkeim niezłe ;) czasami można by się pomylić :P zjeść zwój lub walczyć bagietką :P
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Gerino » N sie 15, 2004 10:49 pm

W zasadzie nie wiadomo, co to za oślepienie, czy to np. jaskrawe światło skoncentrowane na oczach wroga, czy też magiczny promien odcinający przepływ sygnałów z oczu do mózgu. Ale i tak nie wyobrażam sobie oślepionego, który może oślepić. Rozumiem, walnie ścianę ognia to i trafi, albo coś takiego. Strefe postawić też można. Ale nie oślepić itp.
Co do 'macania' - wszyscy latamy z bronią w ręku, a gdzie mamy resztę? W kieszeni? Za pasem? W wyimaginowanym plecaku (nie przedmiocie 'plecak')? Jeżeli np. sztylet mam w cholewie a drugi miecz za pasem to chyba mógłbym go wyjąć będąc ślepym?

PS Można by ustawić którą broń mamy pod ręką, a którą schowaną gdzieś głeboko (bez skojarzeń). Wtedy taka dodatkowa broń była by dostępna, a schowana nie.
PSS Co do walki (kopanie i inne siłowe rozwiązania) - wprawni wojownicy, złodzieje a przedewszystkim skrytobójcy umieją chyba wyczuć wroga innymi zmysłami? Czytam, że mam bardzo wyczulone zmysły słuchu, węchu a nie mogę wyczuć spoconego, rannego, sapiącego przeciwnika, by go kopnąć (skoro mogę mieczem ciąć, to chyba z kopa też nie problem...)
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez muzgus » Pn sie 16, 2004 12:28 am

kiedyś zgłosiłem pomysł, żeby było coś takiego, jak rzeczy pod ręką, których można by używać po omacku, nawet jak się nie widzi. Coś w rodzaju takiego "pod ręką" jak w wielu grach crpg. Tylko że to chyba do nikogo nie dotarło/nikogo nie zainteresowało.
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Reif » Pn sie 16, 2004 12:39 pm

Moim zdaniem z oślepienie się za łatwo przemieszcza. Ja potrafie oślepiony z val do lea przechodzić ...

Może jakiś dodatkowy czynnik losowy do tego wprowadzić? Podobnie jak sie chodzi po pijaku?
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Gerino » Pn sie 16, 2004 1:30 pm

Człowiek nie, ale nie wiem, czy niektóre rasy nie mają, podobnie jak gołębie wędrowne, czegoś na kształt kompasu w głowie... Wtedy by mógł iść w odpowiednie kierunki. A to, czy trafi zależy tylko od znajomości krain...
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Reif » Pn sie 16, 2004 1:55 pm

Możliwe. Może jakis Bóg sie wypowie :)? (np. Lam)
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez _Arendil_ » Pn sie 16, 2004 9:18 pm

NIe chciało mi się robić nowego tematu:
Wpłać 1000000.
Po odpisaniu podatku do banku wędruje 950000 złotych monet.


Bankier zawsze ma 100000. Więc co się dzieje z resztą ??
Kocham deszcz bo tylko on na mnie leci...
Emblemat użytkownika
_Arendil_
 
Wiadomości: 485
Dołączył(a): Cz lut 19, 2004 10:46 am
Lokalizacja: Bytom

Wiadomośćprzez Gerino » Pn sie 16, 2004 9:47 pm

Nie na temat.
Ale odpowiem ci: są bezpośrednio przekazywane do urzędu skarbowego. To jest do kieszeni bogów. I na fundusz ZUS-owski dla mobków, na odszkodowania za złamania, wyrwanie kończyn, dekapitacja, i innych uszkodzeń.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez _Arendil_ » Pn sie 16, 2004 10:27 pm

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)
Kocham deszcz bo tylko on na mnie leci...
Emblemat użytkownika
_Arendil_
 
Wiadomości: 485
Dołączył(a): Cz lut 19, 2004 10:46 am
Lokalizacja: Bytom

Wiadomośćprzez Nifir » Pt sie 20, 2004 1:20 pm

Reif napisał(a):Moim zdaniem z oślepienie się za łatwo przemieszcza. Ja potrafie oślepiony z val do lea przechodzić ...

Może jakiś dodatkowy czynnik losowy do tego wprowadzić? Podobnie jak sie chodzi po pijaku?

Czar: 'oślepienie' zmienia bonus uderzeniowy o -10 na 70 godzin.
Dajmy na to, że postać na 70 poziomie została oślepiona daleko od domu. Ma dwa wyjścia:
1) Czekać 70 godzin
2) prubować dojść do kogoś kto go wyleczy (prawie nie do wykonania z modyfikatorami losowymi)
Emblemat użytkownika
Nifir
 
Wiadomości: 513
Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 8:36 pm

Wiadomośćprzez Reif » Pt sie 20, 2004 1:25 pm

ale bardziej realistyczne :P
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Ghrhambra » Pt sie 20, 2004 1:28 pm

Nifir napisał(a):
Reif napisał(a):Moim zdaniem z oślepienie się za łatwo przemieszcza. Ja potrafie oślepiony z val do lea przechodzić (...)

Czar: 'oślepienie' zmienia bonus uderzeniowy o -10 na 70 godzin.
(...)
2) próbować dojść do kogoś kto go wyleczy (prawie nie do wykonania z modyfikatorami
losowymi)


Mnie się przez las cieni przejść nie udało (ani razu) - choć teoretycznie to mozliwe. Stąd też moj pomysł na wygrzebywanie chleba po omacku (żeby liczba zgonów z rąk graczy nie rosła :P ).
Emblemat użytkownika
Ghrhambra
łowca trolli
 
Wiadomości: 267
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Jastrzębie

Wiadomośćprzez Mole » Pt sie 20, 2004 2:02 pm

Gerino juz nie dlugo bedziesz musieal sie martwic slepota.
Elen sila lumenn omentielvo!!!
Emblemat użytkownika
Mole
 
Wiadomości: 153
Dołączył(a): Cz kwi 11, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Żyrardów

Wiadomośćprzez _Arendil_ » Pt sie 20, 2004 5:49 pm

Ghrhambra napisał(a):
Nifir napisał(a):
Reif napisał(a):Moim zdaniem z oślepienie się za łatwo przemieszcza. Ja potrafie oślepiony z val do lea przechodzić (...)

Czar: 'oślepienie' zmienia bonus uderzeniowy o -10 na 70 godzin.
(...)
2) próbować dojść do kogoś kto go wyleczy (prawie nie do wykonania z modyfikatorami
losowymi)


Mnie się przez las cieni przejść nie udało (ani razu) - choć teoretycznie to mozliwe. Stąd też moj pomysł na wygrzebywanie chleba po omacku (żeby liczba zgonów z rąk graczy nie rosła :P ).


Mi się udało wiele razy.
Kocham deszcz bo tylko on na mnie leci...
Emblemat użytkownika
_Arendil_
 
Wiadomości: 485
Dołączył(a): Cz lut 19, 2004 10:46 am
Lokalizacja: Bytom

Wiadomośćprzez Gerino » Pt sie 20, 2004 7:13 pm

Sprawa szczęścia i prób. Wiadomo, że koniec lasu to albo se, albo n. Potem można /.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Thail » Pt sie 20, 2004 7:27 pm

(oślepienie, ślepota nie są czarami obszarowymi, więc nie jest to błysk na dużym obszarze).

Skąd wiesz?

...z oczu do mózgu. Ale i tak nie wyobrażam sobie oślepionego, który może oślepić...

A możesz sobie wyobrazić kretyna, który nadużywa czaru dezintegracja i przemiana, a później wszyscy bohaterowie dostają cięcie po umiejkach??
Ja tak, więc jaki problem z tym masz?

PS Można by ustawić którą broń mamy pod ręką, a którą schowaną gdzieś głeboko (bez skojarzeń). Wtedy taka dodatkowa broń była by dostępna, a schowana nie.

Tak, słuszna uwaga!
Zróby tysiąc zakładek:
<= Broń, którą używasz:
<= Broń schowana za pasem:
<= Broń trzymana w zębach:
<= Broń trzymana w bucie lub innym dziwnym miejscu:
Itd.
Pozdrówka.
Za błędy przepraszam.
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Val » Wt sie 24, 2004 8:29 am

Reif napisał(a):Moim zdaniem z oślepienie się za łatwo przemieszcza. Ja potrafie oślepiony z val do lea przechodzić ...
W przejściu z Leandru do Valisandrii nie ma czynnika losowego, jest za to taki w drodze powrotnej.
Reif napisał(a):Może jakiś dodatkowy czynnik losowy do tego wprowadzić? Podobnie jak sie chodzi po pijaku?
Gdy się chodzi po pijaku powinno być o wiele gorzej, niż ze zwykłą ślepotą. Spójrz na ślepego na ulicy i powiedz mi, czy wygląda jak pijany. Zaraz posypią się głosy, że ślepy, to przyzwyczajony. A gracze? Co chwila dostają oślepienie!! Chodzą w ciemności katakumb i jaskiń z goblinami, które widzą w ciemności!! Przyzwyczajeni są do poruszania się po omacku. Ale czy tak samo jak do walki po omacku, która chyba powinna być trudniejsza niż -10 BU? To niedopuszczalne, żeby można było zrobić dwa poziomy pod rząd na ślepo, a co dopiero jeden, co mi się sporą ilość razy udało. I chyba łatwiej jest namacać kawałek chleba w sakwie, którą zawsze ma się przy sobie, niż przypieprzyć komuś mieczem na ślepo.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Reif » Wt sie 24, 2004 11:15 am

Valdrab napisał(a):W przejściu z Leandru do Valisandrii nie ma czynnika losowego, jest za to taki w drodze powrotnej.



hmm? Nie zauważyłem. Bo też na ślepo przechodziłem ...
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Val » Wt sie 24, 2004 11:18 am

To musiało Ci się przypadkiem udać. Z centrum droga jest: 7s 2e s 2e n 2e i tu musisz się rozejrzeć, żeby znaleźć ujście rzeki. Czasem jest na północ, a czasem na wschód. A potem to już 12e 2n 2e 3n i jesteś u kata.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Reif » Wt sie 24, 2004 11:21 am

Jest wiele dróg (val<->lea).
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Val » Wt sie 24, 2004 11:22 am

Też prawda...
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Wt sie 24, 2004 11:33 am

Z centrum droga jest: 7s 2e s 2e n 2e i tu musisz się rozejrzeć, żeby znaleźć ujście rzeki.

Ja poluję na wiedźmę i trafiam na rzekę.
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Reif » Wt sie 24, 2004 11:51 am

A ja chodze przez las ... ;)
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Mole » Wt sie 24, 2004 1:08 pm

a co to kogo obchodzi na co wy polujecie.
Elen sila lumenn omentielvo!!!
Emblemat użytkownika
Mole
 
Wiadomości: 153
Dołączył(a): Cz kwi 11, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Żyrardów

Wiadomośćprzez Val » Wt sie 24, 2004 2:49 pm

A kogo obchodzi Twoje zdanie?
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Nawet bukłaka?!

Wiadomośćprzez Arthanis » Wt sie 24, 2004 4:37 pm

I chyba łatwiej jest namacać kawałek chleba w sakwie, którą zawsze ma się przy sobie, niż przypieprzyć komuś mieczem na ślepo.

Całkowicie się zgadzam, osobiście miałem taką sytuację gdy zoztałem oślepiony w lochach pod Drimith i nie mogłem nawet napić się z bukłaka! Proponuję aby dało się znaleźć rzecz po ciemku np. w systemie rzut 1k20 i jeśli wyrzucisz więcej niż 12 to się udaje.
"Jeśli coś wydaje się właściwe, to należy się trzy razy zastanowić, czy jest właściwe"
Emblemat użytkownika
Arthanis
 
Wiadomości: 89
Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 2:07 pm

Wiadomośćprzez Deamwendt » Cz wrz 09, 2004 1:35 pm

Chmmm... Rzeczywiście pomysł z rzutem 1k20 jest niezły, podbnie jak z kilkoma (byle nie przesadzić) slotami na przedmioty. Można by tak było połączyć te dwa patenty tzn. nie ma problemu z wyciągnięciem np. bukłaka zza pasa ale by wygrzebać np. chleb z plecaka trzeba wykonać rzut na powodzenie(+np. premia za zręczność) i istnieje szansa na wyciągnięcie nie tego co chcieliśmy.
Na zbudowanie imperium potrzeba wielu lat, ale żeby je zniszczyć wystarczy kilka miesięcy.
Historia wciąż pisze się na nowo.
Emblemat użytkownika
Deamwendt
 
Wiadomości: 33
Dołączył(a): Śr wrz 08, 2004 6:10 pm
Lokalizacja: Z dalekich stron...

Wiadomośćprzez Val » Cz wrz 09, 2004 3:42 pm

Rzut k20 jest zły. Po pierwsze i najważniejsze, LAC nie jest oparty w żadnym stopniu na systemie D&D, w którym to tego typu rzuty są stosowane. Po drugie, nie skandujcie: to tak zróbcie; bo oznaczałoby to zmianę kodu na zupełnie inny.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Gerino » Cz wrz 09, 2004 4:06 pm

To po jakiego grzyba funkcja oblicz oferuje symulację rzutów koścmi?
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Val » Cz wrz 09, 2004 4:25 pm

Bez kitu. A jak jej użyć, bo mi się wydaje, że służy wyłącznie jako kalkulator... A jak wpisałem oblicz k6, to wyszło mi 0.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Gerino » Cz wrz 09, 2004 6:29 pm

Nie podałeś ilości rzutów, więc wyszło 0 - tyle ile by wypadło, gdybyś nie rzucał. Proste.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Val » Cz wrz 09, 2004 6:34 pm

Nadal nie kumam. Mam pisać 1k6?
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Gerino » Cz wrz 09, 2004 7:10 pm

Najlepiej ?oblicz.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Deamwendt » Cz wrz 09, 2004 7:23 pm

Valdrab napisał(a):Rzut k20 jest zły. Po pierwsze i najważniejsze, LAC nie jest oparty w żadnym stopniu na systemie D&D, w którym to tego typu rzuty są stosowane. Po drugie, nie skandujcie: to tak zróbcie; bo oznaczałoby to zmianę kodu na zupełnie inny.

No dobra nie odpowiada rzut- pomyślimy coś innego. Co byś powiedział powiedzmy na 50% szansy na wyciągniecie żądanego przedmiotu?
Na zbudowanie imperium potrzeba wielu lat, ale żeby je zniszczyć wystarczy kilka miesięcy.
Historia wciąż pisze się na nowo.
Emblemat użytkownika
Deamwendt
 
Wiadomości: 33
Dołączył(a): Śr wrz 08, 2004 6:10 pm
Lokalizacja: Z dalekich stron...

Wiadomośćprzez Jemkit » Cz wrz 09, 2004 9:48 pm

Valdrab napisał(a):Nadal nie kumam. Mam pisać 1k6?

Naprawdę jesteś tak ograniczony, czy tylko udajesz?
Emblemat użytkownika
Jemkit
 
Wiadomości: 272
Dołączył(a): Pt kwi 05, 2002 2:00 am
Lokalizacja: ze wsi

Wiadomośćprzez Gerino » Cz wrz 09, 2004 9:49 pm

Niesamowicie się maskuje, prawda? :>
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Val » Cz wrz 09, 2004 10:14 pm

Dobra, przeczytałem tę pomoc, a teraz pytanie: Co daje ta funkcja oprócz kalkulatora i możliwości rzucania kostkami, gdy się ich nie ma? Wyrażę się jaśniej. Co związanego z LACem daje ta funkcja?
Ostatnio edytowano Pt wrz 10, 2004 7:24 am przez Val, łącznie edytowano 1 raz
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Lam » Cz wrz 09, 2004 11:43 pm

Valdrab napisał(a):LAC nie jest oparty w żadnym stopniu na systemie D&D, w którym to tego typu rzuty są stosowane.

Nie wiem jak LAC, ale Lac jest oparty o AD&D i w bardzo wielu sytuacjach wykonuje rzuty kośćmi (jest też trochę obliczeń procentowych, głównie w przypadku umiejętności, ale je można zaklasyfikować jako 1k100, więc w sumie Lac cały czas rzuca kośćmi). Co do stopnia opartości, to zmniejsza się on z czasem, ponieważ Lac jest odrębnym systemem, w którym sami zmieniamy różne rzeczy, kiedy uważamy, że możemy coś rozwiązać lepiej, jednak nikt nawet nie planuje odcinanie się od pierwowzoru na siłę.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Val » Pt wrz 10, 2004 7:27 am

No patrz ilu ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Ale nie dostałem odpowiedzi na moje pytanie. Po co szaremu graczowi, który nie ma pojęcia o kodzie, takiemu jak ja, to właśnie polecenie 'licz', luboteż 'oblicz'?
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Lam » Pt wrz 10, 2004 9:27 am

Nie wiem, ale pierwszy raz się spotykam, żeby graczowi przeszkadzało, że może robić więcej, niż musi do zdobywania poziomów.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Val » Pt wrz 10, 2004 9:31 am

A jak mi się to może przydać do robienia poziomów do cholery?
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Lam » Pt wrz 10, 2004 9:37 am

Zapytaj "czy".

PS. Zauważ przecinek przed "niż".
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Val » Pt wrz 10, 2004 9:40 am

O faktycznie. A czy może się w jakiś sposób przydać do robienia poziomów?
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Lam » Pt wrz 10, 2004 9:42 am

Nie wiem, ale wątpię. Tak samo jak emocje lub kanały, albo możliwość poświęcania rzeczy - masz ochotę o ich przydatności też podyskutować?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Mole » Pt wrz 10, 2004 9:50 am

jak już byście chcieli szukać przedmiotów w inwentarzu po omacku to prawdopodobieństwo takiego zdarzenia powinno byc odwrotnie proporcjonalne do ilosci przedmiotow: p=100%/(ilosc przedmiotow). Bo chyba logiczne jest to, że mając 1 przedmiot w inwentarzu nie można się pomylić. Oczywiscie trzeba by jeszcze wprowadzić poprawki odnośnie powtarzających sie przedmiotów i pewnie jeszcze kilka... ale to juz temat na inna dyskusje.
Elen sila lumenn omentielvo!!!
Emblemat użytkownika
Mole
 
Wiadomości: 153
Dołączył(a): Cz kwi 11, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Żyrardów

Wiadomośćprzez Ghrhambra » Pt wrz 10, 2004 10:23 am

Valdrab napisał(a):O faktycznie. A czy może się w jakiś sposób przydać do robienia poziomów?

A jak najbardziej, chociażby kiedy idziesz kupić gdzieś jakieś graty kawał drogi od "domu" i chcesz wiedzieć ile kasy zabrać. Ja to lakurat liczę szacunkowo bez oblicz, ale niektórym 7 * 15000 wygodniej może być "kalkulatorem", nie mówiąc o 17 * 18300.
Emblemat użytkownika
Ghrhambra
łowca trolli
 
Wiadomości: 267
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Jastrzębie

Wiadomośćprzez Lam » Pt wrz 10, 2004 10:33 am

Ale to nie zrobi poziomu. Tak samo ja bym mógł powiedzieć, że mi pomaga, bo sobie mogę policzyć, ile mam punktów do poziomu, albo ile razy zdołam rzucić czar taki a taki mając tyle a tyle many. Kiedyś się liczyło, ile ćwiczeń czy przedmiotów w sklepie można kupić, teraz jest liczone automatycznie, na ile mnie stać, ale nie jest liczone, na ile mi starczy tyle a tyle złota, jeśli chcę sobie ileś zostawić.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Deamwendt » Pt wrz 10, 2004 5:35 pm

Wspaniale... To może by tak zrobić jakąś osobną ankietę na temat oślepienia?
Nie wim tylko jak można by ją było sformułować. Chmmm... :think: Czy jesteś za dodaniem kilku slotów na przedmioty "podręczne"? Jeśli tak to ilu?
Czy jesteś za możliwością wyciągnięcia przedmiotów po omacku? Podoba ci się rzut 1k20? Itd. Ma ktoś jakieś pomysły?
Na zbudowanie imperium potrzeba wielu lat, ale żeby je zniszczyć wystarczy kilka miesięcy.
Historia wciąż pisze się na nowo.
Emblemat użytkownika
Deamwendt
 
Wiadomości: 33
Dołączył(a): Śr wrz 08, 2004 6:10 pm
Lokalizacja: Z dalekich stron...

Następna strona

Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

cron