Pomoc dla początkującego

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Pomoc dla początkującego

Wiadomośćprzez Bartek » Pt sie 27, 2004 7:08 pm

Witajcie...w Lac'a gram od niedawna (parę dni) i mam małe problemy. Wszystkie komendy mam jako takie obczajone. Teraz parę pytań:
-czy poziom bohatera zmienia się co 1000?
-zapisałem grę i wyszedłem, ale znalazłem się w zupełnie innym miejscu (skończyłem grać w szkole do treningu, a teraz tam nie jestem). Co jest tego przyczyną i czy mogę wrócić do miejsca, gdzie skończyłem grać?
Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdr. :smile:
Bartek
 
Wiadomości: 8
Dołączył(a): Pt sie 27, 2004 6:52 pm

Wiadomośćprzez Gerino » Pt sie 27, 2004 7:13 pm

Nie wiem jak to rozumieć - Bohater na 100 poziomie ma 100000dś, na 101 poziomie 101000 dś itd., ale po zrobieniu 100 poziomu licznik się blokuje - nie zyskujesz i nie tracisz pkt doświadczenia.

A co do drugiej części - czy wyszedłeś poleceniem "WYJDŹ" albo "WYJDŹ ZUPEŁNIE"? Czy może zrobiłeś "ZAPISZ" i zamknąłeś okno? W pierwszym wypadku napisz, gdzie jesteś, jeżeli jesteś "POZA ŚWIATEM" wpisz "WCIEL" w drugim wypadku też napisz gdzie jesteś, a jeżeli jesteś w "Czyściec" albo "Sąd Ostateczny" to znaczy, że zginąłeś. Twoje ciało już pewnie zgniło, więc masz problem ;) Spróbuj polecenia "WDZIANKO" w tym wypadku.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Bartek » Pt sie 27, 2004 7:18 pm

Hmm...po komendzie "skanuj" mam: "Widzisz świątynie Midgaardu" i "Widzisz pomieszczenia nad ołtarzem". Już wiadomo, czy sprawdzić coś jeszcze? Pozdr.
Bartek
 
Wiadomości: 8
Dołączył(a): Pt sie 27, 2004 6:52 pm

Wiadomośćprzez Val » Pt sie 27, 2004 7:58 pm

Gerino napisał(a):Nie wiem jak to rozumieć - Bohater na 100 poziomie ma 100000dś, na 101 poziomie 101000 dś itd., ale po zrobieniu 100 poziomu licznik się blokuje - nie zyskujesz i nie tracisz pkt doświadczenia.
Stary, patrz oczami kogoś, kto zaczął dopiero grać, a nie bohatera.
Bartek - Tak, poziom zdobywa się co równy tysiąc punktów doświadczenia, z tym, że w miarę wzrostu poziomów, musisz pokonywać coraz to mocniejszych przeciwników, a nie siedzieć cały czas w szkole. Do tego polecam komendę "rozważ", albo po prostu "=". Składnia =<imię moba>.
Pozdrawiam.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Gerino » Pt sie 27, 2004 8:05 pm

Bartek: jesteś na ołtarzu - to głównie miejsce w Midgaardzie, by wrócić do szkoły idź na południe do kata, potem w górę. Na ołtarzu dostajesz czary od uzdrowiciela, i możesz bezpiecznie wyleczyć rany.
Valdrab - on pytał, czy bohater dostaje poziom co 1000dś - a nie co ma robić. Chyba, że ja już czytać nawet nie potrafię :oops: :sad:
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Val » Pt sie 27, 2004 8:15 pm

Bohatera, w sensie postaci. Bohatera gracza.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Gerino » Pt sie 27, 2004 8:24 pm

Hmm w sumie możesz mieć rację. Cholera, o tym nie pomyślałem....
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Bartek » So sie 28, 2004 12:00 pm

Dziękuje, już wróciłem :smile: Chodziło mi o to czy nowy poziom zdobywa się po kolejnych 1000dś. Czy w grze można zrobić jakąś pauze, i co oznaczają te litery (pu, m, r, dś). Z góry dziękuje
Bartek
 
Wiadomości: 8
Dołączył(a): Pt sie 27, 2004 6:52 pm

Wiadomośćprzez Lam » So sie 28, 2004 12:12 pm

Myślenie nie boli, czytanie dokumentacji tym mniej:
?doświadczenie
?pu

Na to masz prawo nie wpaść, jeśli nie czytasz podpowiedzi, ale generalnie chodzi Ci tym razem o zachętę, tu trochę cięższa lektura: ?zachęta.

Polecam też ?szkoła muda i odnośniki stamtąd.

Wszystko, co tutaj umieściłem jako odnośniki dla twojej wygody, jest dostępne z poziomu gry, do udzielania Ci pomocy służy polecenie "pomoc", a w skrócie "?" (stąd powyżej składnia z "?").

A pauzy nie ma, to nie gra turowa :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Bartek » So sie 28, 2004 12:16 pm

Przepraszam, mój błąd...zabieram się za czytanie :roll:
Bartek
 
Wiadomości: 8
Dołączył(a): Pt sie 27, 2004 6:52 pm

Wiadomośćprzez Bartek » So sie 28, 2004 1:13 pm

Dziękuję...większość rzeczy właśnie się dowiedziałem :oops: Nie znalazłem tam tylko odpowiedzi czy możliwa jest jakaś pauza w grze (albo źle szukałem). Czy da się zrobić pauze w grze?
Bartek
 
Wiadomości: 8
Dołączył(a): Pt sie 27, 2004 6:52 pm

Wiadomośćprzez Lam » So sie 28, 2004 1:24 pm

Czytaj ze zrozumieniem...
Lam napisał(a):A pauzy nie ma, to nie gra turowa :)

No chyba, że Ci chodzi o to, czy da się grę w ogóle przerwać. Owszem, da się, możesz wyjść poza postać, albo zupełnie z gry, po powrocie zastaniesz swoją postać w miejscu, z którego wychodziłeś. Tu polecam ?pp, ?wyjdź i ?zapisz.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Bartek » So sie 28, 2004 2:11 pm

Rozumiem :smile: I jeszcze jedno...mam w inwentarzu dużo rzeczy i nie mogę kupić nic do jedzenie, ale nie mam gdzie włożyć tych rzeczy, ani komu ich sprzedać, czy dać. Można jakoś wyrzućić zbędne rzeczy, a jeśli nie to co mogę zrobić? Z góry dziękuje i pozdr.
Bartek
 
Wiadomości: 8
Dołączył(a): Pt sie 27, 2004 6:52 pm

Wiadomośćprzez Gerino » So sie 28, 2004 2:31 pm

?wyślij i ?upuść.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Bartek » So sie 28, 2004 7:53 pm

Dziękuje :smile: Osiągnąłem 4 poziom (nie wiem, czy to wystarcza) i opuściłem Szkołę Muda. Teraz mam listę krain, ale nie wiem teraz, którą wybrać i jak do niej trafić.
Bartek
 
Wiadomości: 8
Dołączył(a): Pt sie 27, 2004 6:52 pm

Wiadomośćprzez Gerino » So sie 28, 2004 7:58 pm

Drogi do krain w Leanderze zna Mergen, jest na piętrze Zajazdu Podróżników. Do krain można trafić zwykle łatwo i szybko, gdzieniegdzie napotkasz tylko jakiś niemilców. Na początek polecam krainy niezbyt odległe - Cyrk, Miden'nir.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Bartek » So sie 28, 2004 9:55 pm

Mam spis wszystkich krain Leanderu.Ale jak mam się teraz udać do którejś z nich (załużmy Cyrk)? W pomocy szukałem, ale również nie znalazłem odpowiedzi.Pozdr.
Bartek
 
Wiadomości: 8
Dołączył(a): Pt sie 27, 2004 6:52 pm

Wiadomośćprzez Reif » So sie 28, 2004 11:05 pm

1. Metoda na pale - czyli idz w jakims kierunku moze trafisz.
2. Zapytaj kogos. (innego gracza)
3. Kup droge u odpowiedniego "moba" ;) (zaraz ktos mnie ochrzani)
A takowy znajduje sie niedaleko kata - poszukaj ;)
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Ixs » So sie 28, 2004 11:58 pm

Tylko sie nie zniechęcaj bo ten "mob" o którm mówią Reif i Gerino, jak zauważyłem często pada ofiarą morderstw i trzeba chwile poczekac zanim sie znowu pojawi.
Emblemat użytkownika
Ixs
 
Wiadomości: 4
Dołączył(a): N sie 22, 2004 11:16 pm

Wiadomośćprzez Gerino » N sie 29, 2004 12:06 am

Moim zdaniem dość rzadko. Więcej, o wiele częściej jest, niż go nie ma.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Thiruel » N sie 29, 2004 2:36 am

Jak bylem na 100 poziomie to czesciej nie bylo jak byl :P:P:P
Emblemat użytkownika
Thiruel
 
Wiadomości: 210
Dołączył(a): Pt lip 16, 2004 12:31 am
Lokalizacja: Pabianice


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron