Oferowanie usług

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Oferowanie usług

Wiadomośćprzez Bifar » N paź 10, 2004 12:35 am

Witam wszystkich.
Tym razem to ja mam mały pomysł.
Czy nie można by stworzyć jakiejś księgi, drzewa lub tablicy w karczmie, gdzie gracze mogli by umieszczać ogłoszenia w formie noty. Noty miały by podobna formę co noty czytane 'poza postacią'.
W tych ogłoszeniach gracze mogli by oferować swoje usługi. Usługi mogą być różne np.
Młody zdolny psionik oferuje swe usługi w ulepszani zbroi za symboliczną zapłatę.
lub typu
Ktoś cię skrzywdził? Twoja duma na tym ucierpiała? Oferuje pomoc przy wyrównywaniu rachunków. Moje usługi nie są tanie ale na pewno poprawią Ci samopoczucie.
Każdy by miał możliwość zareklamować swojej usługi.
Co o tym myślicie? Ciekawy jestem waszych opinii. Czy ten pomysł ma ręce i nogi?
Emblemat użytkownika
Bifar
 
Wiadomości: 66
Dołączył(a): Pn mar 22, 2004 7:57 pm
Lokalizacja: Wyszków

Wiadomośćprzez Gerino » N paź 10, 2004 12:43 am

Ma, bo przetestowano to już w wielu mudach. Ale my posuneliśmy się o krok dalej - mamy notki! :> (oczywiście mam lepsze pomysły, ale po co?)
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Bifar » N paź 10, 2004 12:59 am

Reklamowanie usług w notkach 'poza postacią' może zostać potraktowane jako spam. Mi chodzi o miejsce gdzie będę mógł ogłosić o mojej „działalności gospodarczej” i nie będzie to nikomu przeszkadzało. Było by miło gdyby te noty mogły tam wisieć naprawdę bardzo długo. Oczywiście możliwe było by zdjęcie ogłoszenia przez osobę, która je zamieściła.
Emblemat użytkownika
Bifar
 
Wiadomości: 66
Dołączył(a): Pn mar 22, 2004 7:57 pm
Lokalizacja: Wyszków

Wiadomośćprzez Lam » N paź 10, 2004 1:54 am

Gerino, ugryź się czasem w fiuta, którym myślisz, zanim coś napiszesz.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Val » N paź 10, 2004 7:01 am

Super pomysł. Jest to dużo lepsze niż zostawianie not, w których zwykle ludzie pieprzą bzdury i i tak sporo ludzi ich nie czyta. Do takiej księgi zaglądałyby tylko osoby, które szukają pracy, albo chcą takową zaproponować.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Bifar » N paź 10, 2004 8:52 am

Myślę że trzeba by wprowadzić ograniczenie ilości notek umieszczanych w księdze przez jednego gracza.
Tak na wszelki wypadek.
Jeśli komu zachciał się pisać bzdury, to przynajmniej nie napisze ich wiele.
Emblemat użytkownika
Bifar
 
Wiadomości: 66
Dołączył(a): Pn mar 22, 2004 7:57 pm
Lokalizacja: Wyszków

Wiadomośćprzez Thail » N paź 10, 2004 2:11 pm

Noty, które nie bedę uaktualniane przez graczy powinny po jakimś okresie same znikać, aby uniknąć zapchania takiej tablicy ogłoszeń.
Typu: Razhiel zostawia ogłoszenie, że za odpowiednią cenę zabije każdego gracza od 15-30 poziomu, ale jeśli nie ponawia swojej oferty, to takie ogłoszenie powinno w końcu zniknąć.
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Deamwendt » N paź 17, 2004 10:31 am

Myślę ,że taka tablica ogłoszeń to naprawdę dobry pomysł. Potrzebujesz jakiejś usługi? Szukasz pracy? Proszę bardzo-masz miejsce w którym możesz dodać/znależć ogłoszenia. Brzmi nieźle. No i oczywiście jest to lepsze niż nadawanie notek w "poza świecie" które istotnie często wywala się bez czytania. W przypadku tablicy warto by było umieścić ją w jakimś często odwiedzanym miejscu np. Na dziedzińcu świątyni Laca.
Jak dla mnie tablica ogłoszeniowa to świetny pomysł.
Na zbudowanie imperium potrzeba wielu lat, ale żeby je zniszczyć wystarczy kilka miesięcy.
Historia wciąż pisze się na nowo.
Emblemat użytkownika
Deamwendt
 
Wiadomości: 33
Dołączył(a): Śr wrz 08, 2004 6:10 pm
Lokalizacja: Z dalekich stron...

Wiadomośćprzez Val » N paź 17, 2004 11:55 am

Miejsce podlega dyskusji. Mordercy i złodzieje na niższych poziomach mieliby tam utrudniony dostęp.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Arthanis » N paź 17, 2004 12:41 pm

Mam pewien pomysł, otóż zamiast tablicy z ogłoszeniami proponuję coś w rodzaju poczty. Funkcjonowałaby ona w ten sposób:

Załóżmy, że ktoś ma ochotę wyrównać porachunki. Chce wykonać to cicho i bez rozgłosu. Zatem idzie do świątyni/na plac targowy czy gdzie indziej pisze list i adresuje go 'skrytobójcy'. Natomiast w gildii tychże jest tablica ze zleceniami. Chętny po prostu bierze takowy liścik, załatwia sprawę, udaje się po nagrodę, a po otrzymaniu płatności, tudzież innych dóbr materialnych, oddaje list nadawcy. W wypadku, gdyby ten odmówił zapłaty można by coś wymyśleć.

Przepraszam za błędy i czekam na odpowiedzi. :wink:
"Jeśli coś wydaje się właściwe, to należy się trzy razy zastanowić, czy jest właściwe"
Emblemat użytkownika
Arthanis
 
Wiadomości: 89
Dołączył(a): Pt mar 19, 2004 2:07 pm

Wiadomośćprzez Khrell » N paź 17, 2004 4:22 pm

Co do listów do skrytobójców:
"a trzyliterowy skrót profesji (np: nota do woj), wyśle notę do przedstawicieli danej profesji. Nota do <nazwa gracza> wyśle do niego notę prywatną."
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Kerod » N paź 17, 2004 8:24 pm

Najlepszym miejscem byłby plac targowy. Proponuje wprowadzić możliwość pisania kartek na lacu. Fajnie by było zostawić kartke na, której jest napisane droga do wielkiego skarbu prowadzi... a tam zostawić 2 gofry :)).
Kerod
 
Wiadomości: 74
Dołączył(a): Śr maja 14, 2003 10:56 am

Wiadomośćprzez Arastroch. » N paź 17, 2004 8:25 pm

Możnaby tez zamieszczać ogłoszenia:

Szukam klanu.

Bądź:

Przyjme do klanu.
Arastroch.
 
Wiadomości: 219
Dołączył(a): So lip 17, 2004 9:33 pm

Wiadomośćprzez Bifar » N paź 17, 2004 9:09 pm

To akurat można napisać i wysłać wszystkim w notach PP.
Możliwe nawet że bardzo szybko dostanie się odpowiedz.
Emblemat użytkownika
Bifar
 
Wiadomości: 66
Dołączył(a): Pn mar 22, 2004 7:57 pm
Lokalizacja: Wyszków

Wiadomośćprzez Kain » Pn paź 18, 2004 12:09 am

O kartkach myślałem (może umiejętność pisanie?) jakiś czas wcześniej, ale czy nie byłoby to narzędziem do spiskowania itp.? Zakazane słowa itp?
Emblemat użytkownika
Kain
 
Wiadomości: 47
Dołączył(a): Śr paź 13, 2004 5:56 pm
Lokalizacja: z Ankh - Morpork

Wiadomośćprzez Arastroch. » Pn paź 18, 2004 4:31 pm

Mozna to dać na PP, ale mi chodziło o klimat :). W sumie, to wszystko przecież można dać na notę.
Arastroch.
 
Wiadomości: 219
Dołączył(a): So lip 17, 2004 9:33 pm

Wiadomośćprzez Khrell » Pn paź 18, 2004 8:07 pm

Ja też dużo razy myślałem o kartkach, piórach i atramentach... Myślę, że to jest do zrobienia.
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez _Arendil_ » Pn paź 18, 2004 8:31 pm

a ja bym wyrzucil noty na pp, a wrzucil tablice ogloszeniowe i poczte, tablice dla wsz a poczta do danego gracza
Kocham deszcz bo tylko on na mnie leci...
Emblemat użytkownika
_Arendil_
 
Wiadomości: 485
Dołączył(a): Cz lut 19, 2004 10:46 am
Lokalizacja: Bytom

Wiadomośćprzez Kain » Pn paź 18, 2004 9:21 pm

A noty do pewnych grup? Np. do bogów? Można by w sumie dawać uzdrowicielowi, który by je wysyłał do swoich szefów.
Emblemat użytkownika
Kain
 
Wiadomości: 47
Dołączył(a): Śr paź 13, 2004 5:56 pm
Lokalizacja: z Ankh - Morpork

Wiadomośćprzez Bifar » Pn paź 18, 2004 10:36 pm

Czy ten temat nie zaczął za bardzo ewoluować, czy raczej deewoluować. Chyba dawno temu na Lacu była tak tablica, która spełniała funkcje not PP.
Podobają mi się noty PP. Nie trzeba się męczyć, ani tracić czasu by się do nich dostać. Każdy ma do nich swobodny dostęp i nie musi ich szukać po krainach. To bardzo ułatwia grę.

Sen powstania tablicy (czy księgi, to jeszcze kwestia otwarta) oddał Valdrab.
Valdrab napisał(a):Do takiej księgi zaglądałyby tylko osoby, które szukają pracy, albo chcą takową zaproponować.


Po cóż dodawać więcej zmian?
Emblemat użytkownika
Bifar
 
Wiadomości: 66
Dołączył(a): Pn mar 22, 2004 7:57 pm
Lokalizacja: Wyszków

Dawno zapomniana oferta.

Wiadomośćprzez Bifar » So paź 30, 2004 1:35 am

Czytając Hyde Parka, wygrzebałem pewien temat, a dokładniej dość ciekawą wiadomość napisaną przez Thaila.
Thaila, oferta nadal akutualna? :drool:
Emblemat użytkownika
Bifar
 
Wiadomości: 66
Dołączył(a): Pn mar 22, 2004 7:57 pm
Lokalizacja: Wyszków

Wiadomośćprzez Thail » So paź 30, 2004 1:54 am

Eeeee z tego co wiem, to handel niewolnicami na Lacu się nie przyjął i został zabroniony przez władze, ale słyszałem, że podobno jakiś mag się tym jeszcze zajmuje :grin: Jak cos, to pytaj o Filonikusa, ewentualnie zgłoś się do mnie :wink:
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron