I ty możesz zostać barmanem!

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

I ty możesz zostać barmanem!

Wiadomośćprzez Powsinoga » Śr sty 05, 2005 4:27 pm

Wpadłem na całkiem (chyba) niegłupi pomysł, a mianowicie komendy "wylej" i "przelej". Na wszelki wypadek pokażę o co mi mw. chodzi:

wyl buk
Wylewasz wodę z bukłaka na wodę.

przel piw buk
Przelewasz piwo z butelki do bukłaka na wodę.

Tutaj jest problem w postaci "pusty pojemnik znika"... ale sami skomentujcie, czy warto by było użerać się z pustymi butelkami dla skromnej możliwości zmieniania zawartości pojemników w terenie (z dala od fontann, studni etc.)
Czekam na komenty.
:alkoholik:
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Wiadomośćprzez _Arendil_ » Śr sty 05, 2005 4:43 pm

?napełnij
Kocham deszcz bo tylko on na mnie leci...
Emblemat użytkownika
_Arendil_
 
Wiadomości: 485
Dołączył(a): Cz lut 19, 2004 10:46 am
Lokalizacja: Bytom

Wiadomośćprzez Wildeath » Śr sty 05, 2005 6:03 pm

Moim skromnym zdaniem pomysł nietrafiony. Nie widze zbytniego sensu w tego typu działaniach.

Pozdrawiam
Wildeath
 
Wiadomości: 117
Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 1:45 pm

Wiadomośćprzez Powsinoga » Śr sty 05, 2005 6:08 pm

Już się domyślam jakie będą pozostałe opinie.... chyba można zamknąć temat.... :sad:
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Wiadomośćprzez Val » Śr sty 05, 2005 8:28 pm

Nie, dopóki nie wypowie się ktoś kompetentny. Według mnie pomysł dobry, ale problemem może być kod Laca, w którym każdy pojemnik na płyn ma przypisany sobie typ płynu: wodę, piwo, wino, ale, ciemne ale, whisky, oranżadę, bimber, czystą, szlam, mleko, herbatę, kawę, krew, słoną wodę i colę. Namów Lama na zmianę tego, a w szczególności tej coli, to może Twój pomysł wejdzie w życie:].
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Varena » Śr sty 05, 2005 9:10 pm

Valdrab napisał(a):na zmianę tego, a w szczególności tej coli, to może Twój pomysł wejdzie w życie:].

Na cherry? :wink:
Pomysł ciekawy, choć trochę problematyczny. Ale jeśli namówisz bogów... :)
Pralka czyści, Pralka radzi, Pralka nigdy cię nie zdradzi!!!
Emblemat użytkownika
Varena
 
Wiadomości: 241
Dołączył(a): Cz cze 24, 2004 1:55 pm
Lokalizacja: z Mydlina

Wiadomośćprzez Alandar » Śr sty 05, 2005 10:34 pm

To ja może się wypowiem w temacie. Co do pomysłów to nie są złe...
Nie ma ich nie dlatego, że są jakieś większe problemy w kodzie.
Największym problemem jest to, że te polecenia nie chcą się same napisać, ktoś musi się za to wziąć, tak jak za dziesiątki innych rzeczy.
Co do wylewania, to sam chciałem już wprowadzić to polecenie, i zapewne wprowadzimy je (być może ja) razem z wielokrotnym napełnianiem pojemników.
Co do przelewania, nie do końca rozumiem ideę tego, po co robić takie przelewanie z jednego pojemnika do drugiego. Większy sens byłby jakby można było mieszać płyny. Jednak to z kolei wymagało by dużych nakładów pracy i nie dawało by w sumie jakiś znaczących korzyści/zmian. Ot taki bajer, a żeby na takie sobie pozawalać trochę za mało nas jest (kodujących Laca).
Pozostaje mi więc życzyć cierpliwości :-)
Wylewanie pojawi się, przelewanie też, jeśli to jakoś rozsądnie uzasadnicie.
Ostatnio edytowano Śr sty 05, 2005 11:51 pm przez Alandar, łącznie edytowano 2 razy
Rzeczy powinny być tak proste jak to możliwe, ale nie prostsze. - A. Einstein.
Emblemat użytkownika
Alandar
 
Wiadomości: 125
Dołączył(a): Cz lis 22, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Reif » Śr sty 05, 2005 10:35 pm

moim zdaniem niepotrzebna komplikacja. Ale jak juz mieliby zrobic to poprosze urozmaicic tez jedznie, np. zebym mogl pokroic chleb, posmarowac maslem, do tego szyneczka, ogorek ...
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Alandar » Śr sty 05, 2005 10:38 pm

Reif napisał(a):moim zdaniem niepotrzebna komplikacja. Ale jak juz mieliby zrobic to poprosze urozmaicic tez jedznie, np. zebym mogl pokroic chleb, posmarowac maslem, do tego szyneczka, ogorek ...

To może od razu, za jednym zamachem polecenie "laska", żebyś mógł każdemu przechodniowi kazać zrobić sobie laskę?
Rzeczy powinny być tak proste jak to możliwe, ale nie prostsze. - A. Einstein.
Emblemat użytkownika
Alandar
 
Wiadomości: 125
Dołączył(a): Cz lis 22, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Reif » Śr sty 05, 2005 10:42 pm

I znow sie zaczyna. Jak lubisz to sobie napisz taka komende. Ja nie mialem zamiaru nikogo obrazac swoja wypowiedzia (w przeciwienstwie do ciebie).

Chcialem tylko obrazowo opisac to, ze przelewanie nie ma za duzo sensu :).
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Alandar » Śr sty 05, 2005 11:29 pm

Tia, zaczyna się... Może i trochę mnie poniosło.
Ale jak ktos uważa mnie za idiotę, którego przekona, że nie nalezy pisac jednej rzeczy, bo inna nie jest napisana, to mogę się trochę zdenerwować, nie? :smile:
Nie podałeś żadnego argumentu, dlaczego przelewanie nie ma większego sensu. Stwierdziłeś taki fakt, a potem przeszedłeś nagle do krojenia chleba. :wink:
Akurat jeśli chodzi o jedzenie po kawałku to też mam je w jakichś dalszych planach. Weź sobie pieczoną krowę dla smoka, i elfa, który zjada ją na raz... to dopiero jest bez sensu.
Pozdrawiam, już spokojniejszy, Alandar :lol:
Rzeczy powinny być tak proste jak to możliwe, ale nie prostsze. - A. Einstein.
Emblemat użytkownika
Alandar
 
Wiadomości: 125
Dołączył(a): Cz lis 22, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Val » Śr sty 05, 2005 11:30 pm

Przelewanie mogłoby się przydać. Ja bardzo lubię piwo z colą i sądzę, że Valdrab, gdyby nie miał bana, też by je lubił.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Jemkit » Śr sty 05, 2005 11:42 pm

Valdrab napisał(a):Przelewanie mogłoby się przydać. Ja bardzo lubię piwo z colą...

Toż to barbarzyństwo, psuć taki szlachetny napój, jakim jest piwo. Tfu.
Emblemat użytkownika
Jemkit
 
Wiadomości: 272
Dołączył(a): Pt kwi 05, 2002 2:00 am
Lokalizacja: ze wsi

Wiadomośćprzez Lam » Śr sty 05, 2005 11:47 pm

Valdrab napisał(a):problemem może być kod Laca, w którym każdy pojemnik na płyn ma przypisany sobie typ płynu

Bredzisz.
Alandar napisał(a):rozumię
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Alandar » Cz sty 06, 2005 12:05 am

Lam napisał(a):
Valdrab napisał(a):problemem może być kod Laca, w którym każdy pojemnik na płyn ma przypisany sobie typ płynu

Bredzisz.

Lamie, nie musisz być od razu taki bezpośredni, napisałem już, że kod Laca nie stwarza w tym zakresie większych problemów. Natomiast Valdrab nie bardzo się zna na kodzie (i rzeczywiście, z tegoż powodu nie powinien wypowiadać się w tym zakresie)
Lam napisał(a):
Alandar napisał(a):rozumię

Literówka :sad: , poprawiona
Rzeczy powinny być tak proste jak to możliwe, ale nie prostsze. - A. Einstein.
Emblemat użytkownika
Alandar
 
Wiadomości: 125
Dołączył(a): Cz lis 22, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Val » Cz sty 06, 2005 12:23 am

Lam, wytłumacz mi w takim razie konieczność wpisywania, podczas robienia przedmiotów w krainkach, przy pojemniku na płyn płynu, jaki się w nim znajduje i brak pustych butelek na Lacu.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Lam » Cz sty 06, 2005 1:13 am

Co tu tłumaczyć? W krainie trzeba określić, co jest w pojemniku, bo trzeba. Mud się niby ma domyślić, że jak przedmiot nazywa się "beczka" i jest do połowy napełniony, to znajduje się w nim piwo, a nie wino ani woda? Wybacz, nawet Ty nie jesteś tak inteligentny, a co dopiero program komputerowy?

Są puste pojemniki na płyny w Lacu i można je napełniać czym sobie chcesz, Alandar potwierdzi!
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Val » Cz sty 06, 2005 1:39 am

A da się zrobić takie w kraince? Bo z tego co pamiętam, to w KLACzy TRZEBA wpisać płyn, jaki znajduje się w pojemniku.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Lam » Cz sty 06, 2005 2:00 am

W Klaczy akurat trzeba wpisywać pojemność pomieszczeń albo rodzaj wyjścia. Cyferkami. Zawsze. Tyle, że oficjalnej Klaczy nie ma, a nad tymi rzeczami Alucard właśnie pracuje. Przeszkadza to w normalnej pracy, ale nie uniemożliwia jej. Nie wiem, jaki to problem wstawić w wartość cokolwiek, kiedy pojemnik jest pusty - wtedy to i tak nie ma znaczenia "po czym" jest pojemnik, bo napełnienie napełni go płynem z fontanny, jaki by on nie był (tak, możesz sobie napełniać bukłaki krwią na podróż; nie, nie obsługujemy krzepnięcia krwi w bukłakach).
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Val » Cz sty 06, 2005 2:09 am

Dziękuję za pomocne informacje.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Bitwa na płyn i ...rozlewiska.

Wiadomośćprzez yae » N sty 23, 2005 6:15 am

Komendy "wylej", "przelej", wbrew pozorom, mogą być czasem użyteczne. Chociażby, gdy mamy do czynienia z różną pojemnością pojemników, a mamy takie, prawda? I załóżmy, iż opróżniamy większy z niechcianej cieczy, za pomocą komendy "wylej", a następnie używając "przelej", napełniamy płynem np. z jakiś butelek. I w ten sposób zamiast noszenenia przy sobie kilkunastu butelek, wystarcza nam jeden większy pojemnik.


Wspomniane komendy, nie są czymś nowym, czy niespotykanym. Są dostępne, prawdopodobnie na wielu, wielu mudach. Chociaż z powodzeniem można się bez nich obyć, jednak implementacja ich, zaszkodzić nie powinna.
Istnieję, cała reszta została wymyślona.
yae
Emblemat użytkownika
yae
 
Wiadomości: 29
Dołączył(a): Cz sty 20, 2005 7:26 am
Lokalizacja: Z Nicości. Tak, stamtąd jestem.

Wiadomośćprzez Dragnar » Cz sie 18, 2005 4:14 pm

Piwa i coli z bukłaka dla Yae! :alkoholik:
Emblemat użytkownika
Dragnar
 
Wiadomości: 20
Dołączył(a): N sie 14, 2005 10:01 pm


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron