Lag

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

Lag

Wiadomośćprzez Mahdi » Pn sty 24, 2005 7:53 am

Chcialbym napisac o rzeczy ktora mnie bardzo wkurwia. Ostatnimi czasy mam okropnie lagi na Lacu. Wszystkie programy mam powylanczame, firewalle wypieprzone, a mimo to Lac mi bardzo tnie. Zacina przewaznie jak walcze, szlag mnie trafia jak napierdalam jakiegos aptekarza, on ma 30 % ja 60%, przytnie mi na pol minuty, a potem odetnie i budze sie w czyscu. Poradzcie mi cos na ten temat bo jestem na progu zalamania nerwicowego. Aha jeszcze jedna wiadomosc. Gram na laczu 1.5 Mbit
Mahdi
 
Wiadomości: 23
Dołączył(a): Pn lis 15, 2004 3:35 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Wiadomośćprzez _Arendil_ » Pn sty 24, 2005 10:41 am

Ja miałem dotychczas dwa razy taką sytuację. W maju 2004 i we wrześniu 04. W maju trwało to dwa, trzy tygodnie, we wrześniu miesiąc. WYstarczy spokojnie poczekać, może samo przejdzie :)
Kocham deszcz bo tylko on na mnie leci...
Emblemat użytkownika
_Arendil_
 
Wiadomości: 485
Dołączył(a): Cz lut 19, 2004 10:46 am
Lokalizacja: Bytom

Wiadomośćprzez Thail » Pn sty 24, 2005 12:18 pm

Mahdi ja nauczyłem się grać z dość dużymi lagami bo nie miałem wyboru.
W zależności od tego z kim walczysz i ile masz pu ustawiasz sobie po prostu tchórza. Np. Masz 2,5k pu i lejesz aptekarza. Bierzesz poprawkę na jego poziom i ognistą aurę oraz poziom i ustawiasz tchórza na około 400-500pu. Nie daję pełnej gwarancji, ale zawsze to coś.
Thail.
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez tharanduril » Pn sty 24, 2005 8:45 pm

Niektóre mobki mają brzydki zwyczaj atakować pierwsze albo łazić za graczem, i to stanowi problem z tchórzem - kalibracja i to, że ileż można uciekać?
"Jak eksploduje bomba, to widać zmiany. Dziura w ziemi, jakieś flaki na drzewie. Słowem, widać zmiany."
tharanduril
 
Wiadomości: 166
Dołączył(a): Pt gru 26, 2003 7:24 pm
Lokalizacja: zwykle z domu

Ma się laga, nie ma się maga.

Wiadomośćprzez yae » Wt sty 25, 2005 6:29 am

Może rozwiązaniem byłoby branie profesji typowo walczących, miast magicznych. Taki wojownik, pozastawiony na pastwę laga, powinien sobie dać rade.
Istnieję, cała reszta została wymyślona.
yae
Emblemat użytkownika
yae
 
Wiadomości: 29
Dołączył(a): Cz sty 20, 2005 7:26 am
Lokalizacja: Z Nicości. Tak, stamtąd jestem.

Wiadomośćprzez _Arendil_ » Wt sty 25, 2005 10:35 am

Jeśli bijesz aptekarza i mobki w midgaardzie (nie radzę bić dilera) to one raczej nie gonią :)
Kocham deszcz bo tylko on na mnie leci...
Emblemat użytkownika
_Arendil_
 
Wiadomości: 485
Dołączył(a): Cz lut 19, 2004 10:46 am
Lokalizacja: Bytom

Re: Lag

Wiadomośćprzez Lam » Wt sty 25, 2005 11:02 am

Mahdi napisał(a):Gram na laczu 1.5 Mbit

A ja 0,08 Mbps i śmiga szybko. Lepiej się zastanów, co z tym łączem robią inni jego użytkownicy. Polecam użyć traceroute/tracert lac.pl i przekonać się, gdzie sygnał "utyka". Nie uwierzę, że po naszej stronie.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Re: Lag

Wiadomośćprzez Mahdi » Cz sty 27, 2005 4:00 am

Lam napisał(a):Lepiej się zastanów, co z tym łączem robią inni jego użytkownicy.


Chyba sie nie zrozumielismy, ja mam 1.5 Mbit na glowe (sam). Czyli to jest jakby moja wlasna jednoosobowa siec. Nie mam pojecia czego tak laguje.
Mahdi
 
Wiadomości: 23
Dołączył(a): Pn lis 15, 2004 3:35 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Lag

Wiadomośćprzez Lam » Cz sty 27, 2005 3:39 pm

Lam napisał(a):traceroute/tracert lac.pl
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Mahdi » Cz sty 27, 2005 11:56 pm

wlaczylem tracert lac.pl i co mi to ma dac? widze ze do 10 hopow ping jest nie wiekszy niz 40 ms. a po 10 hopach wzrasta do 140, 150 ms, przy toya.net jest 150. Sciagnalem instalator laca, sytuacja ulegla nieco poprawie, ale ciagle mam moment w ktorym jak zatnie laca to nie ruszy, trzeba restartowac
Mahdi
 
Wiadomości: 23
Dołączył(a): Pn lis 15, 2004 3:35 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Wiadomośćprzez Lam » Pt sty 28, 2005 1:31 am

No to zauważ miejsce, w którym z 30 robi się 140 i już masz winny styk :)

Właściwie, to pamiętam, że ktoś grał u nas z verizonowego łącza i w tamtych czasach było bardzo w porządku. Teraz patrzyłem z kilku sieci (Polpak, POL-34 (Pionier), CDP) i wygląda na to, że coś się obsrało w Telii na linii Nowy Jork-Londyn-Amsterdam. Nie jest to nic, na co mielibyśmy jakikolwiek wpływ, przykro mi bardzo. Liczyłem, że z jakiejś sieci w Polsce znajdę inną, szybszą, trasę do Ciebie, ale nie da rady. Skontaktuj się ze swoim operatorem i zapytaj, dlaczego masz tak żenujące połączenia do Europy, może Ci coś powiedzą? :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Mahdi » Pt sty 28, 2005 3:29 am

Nie bede sie tam zylowal za bardzo na Verizon, bo jestem tutaj tylko na ferie i na wakacje (na razie przynajmniej). Tak to sobie z Polscki pykan i wyraznie widze ze w Polsce nawet z o wiele slabszego lacza jakie tam mam o wiele lepiej chodzi. Na razie wytrzymam jeszcze te 2 dni, a potem z Polski mam nadizeje ze juz bede spokojnie, normalnie gral. Dzieki za wszystko.
Natomiast zaciekawilo mnie to co teraz powiedziales. Co to za sieci, ktore wymieniles? Ile jest takich. Za co one odpowiadaja? Czy to sa sieci skad np. Telekomunikacja bierze swoje lacza? Jaki wplywa maja na to polaczenia miedzy Europa a USA? Wiem ze trzeba sie przez Telnet polaczyc z kompem ktory stoi w Warszawie czy gdziekolwiek tam (toyanet). Czy od polaczenia naszego komputera z tym serwerem zalezy jakosc gry (szybkosc, plynnosc)?
Mahdi
 
Wiadomości: 23
Dołączył(a): Pn lis 15, 2004 3:35 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Wiadomośćprzez Lam » Pt sty 28, 2005 12:41 pm

Raczej oczywiste jest, że nie ma kabla od Ciebie z domu do naszego serwera (cała Toya i Lac, któremu życzliwie pozwalają korzystać ze swoich zasobów, mieszczą się w Łodzi), ani od Ciebie do każdego komputera w Internecie. Po to wymyślono sieci komputerowe i połączono je w jedną wielką - Internet :) Ty masz kabelek do kogoś, ten ktoś do kogoś, ten ktoś do kogoś jeszcze innego.

Dostawców Internetu na świecie również jest zbyt wiele, żeby każdy miał połączenia z każdym. Dlatego operatorzy znajdujący się geograficznie blisko siebie tworzą własne punkty styku, przeważnie wymieniając się ruchem za darmo, ale aby połączyć się z sieciami z daleka, muszą ruch kierować przez większych, międzynarodowych i międzykontynentalnych dostawców. W naszym przypadku jest to Telia, która jest w Ameryce połączona z Verizonem, a w Europie z kilkoma sieciami, z których ja próbowałem. Obaj potwierdziliśmy, że same punkty styku między Telią a naszymi operatorami nie są winne, sygnał utyka na ruterze w Nowym Jorku/Londynie w sieci Telii. Pewnie im jakaś ryba przegryzła włókna pod oceanem :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Thail » Pn sty 31, 2005 3:00 am

Hej, może nie uwierzycie, ale Lac przestał działać! :eek:
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez zydek » Pn sty 31, 2005 3:09 am

niestety widze i wierze :(
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez crouch3r » Pn sty 31, 2005 5:53 am

4.52 i wciaz nie dziala. Przez to musze isc spac. Lipa.
crouch3r
 
Wiadomości: 1
Dołączył(a): Wt paź 21, 2003 7:39 pm
Lokalizacja: Człuchów

Wiadomośćprzez zydek » Pn sty 31, 2005 8:32 am

7:31 i dalej kur** nic, wie ktos co sie dzieje?
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez Lam » Pn sty 31, 2005 10:56 am

Zaistniały nieprzewidziane okoliczności i czekał na ręczną interwencję boga. Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej, bo bym ruszył 4 godziny temu.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron