Czy maszyny zastąpią człowieka

Bezkarność wypowiedzi gwarantowana!

Czy maszyny zastąpią człowieka

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Pn cze 21, 2004 8:07 am

Na całe szczęście nie będzie to moje pierdolenie na powyższy temat, lecz prośba. Otóż do wykonania zadania (nie powiem jakiego :P) potrzebny mi jest artykuł autorstwa J. Klocha, S. Lema i W. Marciszewskiego na temat "Czy maszyny zastąpią człowieka" ze "Znaku" nr 9 z 1995 roku. Jako że do biblioteki na Gdańskiej mam więcej niż 50 kroków (a odległość to nie największy problem), uprzejmie proszę każdego, kto będzie miał ochotę, żeby mi elektroniczną kopię tego artykułu podesłał na e-maila.

Uprzejmie proszę też o nie schodzenie z tematu. (Chociaż to Hyde Park, kto wie co tu się będzie działo...)
Ostatnio edytowano Pn cze 21, 2004 8:26 am przez xxŁoś(EOB), łącznie edytowano 1 raz
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Lam » Pn cze 21, 2004 8:15 am

W kwestii tematu, myślałem, że zrobiły to już dawno! Wszak tym się odróżniliśmy od innych gatunków ziemskich zwierząt, że wynaleźliśmy narzędzia, które z czasem zastąpiliśmy maszynami i nastąpiło to tysiące lat temu. Czy nie?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Pn cze 21, 2004 8:25 am

Pogadamy po wakacjach gdy będę po przeczytaniu kilku rzeczy na ten temat. Chętnie bym z Tobą popolemizował lub przyznał Ci rację, ale na razie jestem zielony w tym temacie.

Dopisek: Dopiero teraz zrozumiałem sens Twojej wypowiedzi. Choć artykułu nie czytałem, raczej wiem napewno, że nie chodziło o to czy maszyny zastąpią człowieka w czynnościach, które musi wykonywać, lecz czy go zastąpią na Ziemi.
Ostatnio edytowano Pn cze 21, 2004 8:27 am przez xxŁoś(EOB), łącznie edytowano 1 raz
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Val » Pn cze 21, 2004 8:27 am

Ale wymyślił te maszyny człowiek. Jako, że nikt nie wymyślił jeszcze perpetuum mobile, sądzę, że każda maszyna byłaby niczym bez swojego stwórcy, który wie, jak ją nakręcać, żeby dalej działała.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Tzeentch » Pn cze 21, 2004 8:27 am

Wszak tym się odróżniliśmy od innych gatunków ziemskich zwierząt


A czym się różniliśmy od zwierząt nieziemskich? ;)
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Ghrhambra » Pn cze 21, 2004 8:30 am

Tzeentch napisał(a):A czym się różniliśmy od zwierząt nieziemskich? ;)

No właśnie tego jeszcze za bardzo nie wiemy. (Ale to już w zasadzie nie w temacie jest)
Emblemat użytkownika
Ghrhambra
łowca trolli
 
Wiadomości: 267
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Jastrzębie

Wiadomośćprzez Lam » Pn cze 21, 2004 8:46 am

Valdrab napisał(a):Ale wymyślił te maszyny człowiek. Jako, że nikt nie wymyślił jeszcze perpetuum mobile, sądzę, że każda maszyna byłaby niczym bez swojego stwórcy, który wie, jak ją nakręcać, żeby dalej działała.

Żadne perpetuum mobile nie mają tu znaczenia, przecież człowiek od wieków wykorzystuje naturalne źródła energii i nic nie wskazuje na to, by miały się one w najbliższym czasie skończyć (ponieważ potrafimy je coraz efektowniej przetwarzać). Nakręcać? A nakręcasz jeszcze cokolwiek? Ja nie nakręcam swojego komputera, żeby pograć w Laca. Do niego potrzebna jest jeszcze bezobsługowa elektrownia i to tyle.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Val » Pn cze 21, 2004 12:04 pm

Ale musisz go uruchomić. Musisz wejść w putę i wpisać imię, oraz hasło. Musisz nacisnąć przycisk, żeby coś zaczęło działać.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Lam » Pn cze 21, 2004 12:26 pm

Większość obecnie sprzedawanych komputerów na ATX ma funkcję włączania się kiedy tylko dostaną zasilanie. W AT w ogóle nie było takiego problemu - po prostu zostawiało się guzik w pozycji "włączony" i komputer nie miał wyjścia - musiał pracować, kiedy tylko miał prąd. Mówisz - włączać, logować się - co za bzdura? On nie potrzebuje grać w Laca, on potrzebuje się uruchomić i pracować. Każdy komputer coś robi, kiedy jest uruchomiony. Wgraj mu program, który będzie pobierał z sieci dane do przetworzenia i przetwarzał (SETI@HOME czy coś takiego) i masz samowystarczany kawałek superkomputera.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Gość » Pn cze 21, 2004 12:56 pm

Ale żeby zostawić go w pozycji włączony, trzeba najpierw go kiedyśtam włączyć. Poza tym jest jeszcze sprawa przegrzania się i zmęczenia materiału. Procesor w końcu przestanie działać. A nowy komputer sam się nie zrobi. System się nie zainstaluje. Komputer nie włoży płytki z oprogramowaniem, bo nie ma rączek.
Gość
 

Wiadomośćprzez Val » Pn cze 21, 2004 12:56 pm

To byłem ja.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Pn cze 21, 2004 3:13 pm

Zeszliście z tematu (już nie mówiąc, że nadal potrzebuję tego artykułu).

W kwestii tematu, myślałem, że zrobiły to już dawno! Wszak tym się odróżniliśmy od innych gatunków ziemskich zwierząt, że wynaleźliśmy narzędzia, które z czasem zastąpiliśmy maszynami i nastąpiło to tysiące lat temu. Czy nie?


Dopisek: Dopiero teraz zrozumiałem sens Twojej wypowiedzi. Choć artykułu nie czytałem, raczej wiem napewno, że nie chodziło o to czy maszyny zastąpią człowieka w czynnościach, które musi wykonywać, lecz czy go zastąpią na Ziemi.
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Lam » Pn cze 21, 2004 4:02 pm

Valdrabie, komputery już zostały włączone. Co do ich produkcji, nie słyszałem, żeby mikroprocesor z milionami tranzystorów był produkowany przez ludzi. Ludzie od dawna tylko nadzorują pracę maszyn i na obecnym etapie właściwie nie są im już potrzebni - maszyny już się same replikują, a zamiast naprawiać, są zastępowane nowymi. Fabryki maszyn też robią maszyny, ale nadal przy sporym udziale ludzi. Roboty dokręcające śrubki są na szczęście droższe od ludzi (tak naprawdę jest odwrotnie, ale to nie budujący fabrykę ponosi koszt wytworzenia dorosłego człowieka ;)), ale właściwie też już są gotowe. To, czego się boją ludzie to nie to, że maszyny będą wszystko za nich robić, ale to, że zaczną same myśleć i uznają nas za zbędnych opierdalaczy, na których nie mają ochoty wypruwać sobie... zębatek :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Pn cze 21, 2004 4:13 pm

I powoli zmierzasz w ten sposób do tematu, który mnie insteresuje.
Ostatnio edytowano Cz lip 22, 2004 4:44 pm przez xxŁoś(EOB), łącznie edytowano 4 razy
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Ghrhambra » Pn cze 21, 2004 4:20 pm

Ale jeżeli interesuje Cię temat, a nie konkretny artykuł, to wrzuć sobie w Googlach:
"czy maszyny"
"maszyny zatąpią"
"zastąpią człowieka"

Wychodzi całkiem sporo łączy, których już nie za bardzo chciało mi się sprawdzać.
Oczywiście część z nich to niestety łącza do księgarń, czy antykwariatów, a chyba nie to Ci chodzi.
Emblemat użytkownika
Ghrhambra
łowca trolli
 
Wiadomości: 267
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Jastrzębie

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Pn cze 21, 2004 4:27 pm

Nadal moim głównym celem jest odnalezienie artykułu - miałem nadzieję, że wśród studenciaków znajdzie się ktoś kto będzie tak uprzejmy i mi to zeskanuje i wyśle. Ale trudno, nie ma to nie ma. Ale jak nie ma to nie róbcie sobie tu tematu o gumce w majtkach dziadka.
Ostatnio edytowano Pn cze 21, 2004 4:45 pm przez xxŁoś(EOB), łącznie edytowano 1 raz
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Lam » Pn cze 21, 2004 4:39 pm

Śmiejesz się diabolicznie. MUHAHAHAHAHAHA!

I kto to mówi?!
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Pn cze 21, 2004 4:44 pm

Autor tematu, a to jest różnica :lol:
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez zydek » Pn cze 21, 2004 10:05 pm

Lam napisał(a):To, czego się boją ludzie to nie to, że maszyny będą wszystko za nich robić, ale to, że zaczną same myśleć i uznają nas za zbędnych opierdalaczy,

za dozo terminatora sie naogladales :P
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez Robocop » Pn cze 21, 2004 11:21 pm

Zydek napisał:
Lam napisał:
To, czego się boją ludzie to nie to, że maszyny będą wszystko za nich robić, ale to, że zaczną same myśleć i uznają nas za zbędnych opierdalaczy,

za dozo terminatora sie naogladales :P


A co ma do tego terminator? Obejrzyj sobie Matrixa:) Może film jest lekko komercyjny itp., ale ma w sobie całkiem fajne przesłanie. Maszyny, które stworzy człowiek mogą przejąć jego tok myslenia (tzw. ludzki sposób myślenia), a w wzbogacony o logistykę maszyn... no cóż, efekt może być tak zabawny jak w Matrix :grin:
Robocop
 

Wiadomośćprzez Robot » Pn cze 21, 2004 11:21 pm

Zydek napisał:
Lam napisał:
To, czego się boją ludzie to nie to, że maszyny będą wszystko za nich robić, ale to, że zaczną same myśleć i uznają nas za zbędnych opierdalaczy,

za dozo terminatora sie naogladales :P


A co ma do tego terminator? Obejrzyj sobie Matrixa:) Może film jest lekko komercyjny itp., ale ma w sobie całkiem fajne przesłanie. Maszyny, które stworzy człowiek mogą przejąć jego tok myslenia (tzw. ludzki sposób myślenia), a w wzbogacony o logistykę maszyn... no cóż, efekt może być tak zabawny jak w Matrix :grin:
Robot
 

Wiadomośćprzez Robot » Pn cze 21, 2004 11:22 pm

Zydek napisał:
Lam napisał:
To, czego się boją ludzie to nie to, że maszyny będą wszystko za nich robić, ale to, że zaczną same myśleć i uznają nas za zbędnych opierdalaczy,

za dozo terminatora sie naogladales :P


A co ma do tego terminator? Obejrzyj sobie Matrixa:) Może film jest lekko komercyjny itp., ale ma w sobie całkiem fajne przesłanie. Maszyny, które stworzy człowiek mogą przejąć jego tok myslenia (tzw. ludzki sposób myślenia), a w wzbogacony o logistykę maszyn... no cóż, efekt może być tak zabawny jak w Matrix :grin:
Robot
 

Wiadomośćprzez Robocop1 » Pn cze 21, 2004 11:24 pm

Eeeee zbyt wiele razy wcisnąłem. Wyskakiwał mi błąd :???: Niepotrzbene wiadomości proszę usunąć, niestety nie wiem co sie stało...
Robocop1
 

Wiadomośćprzez Qwercik » Pn cze 21, 2004 11:41 pm

Na przykladzie tego oto 'robokopa' widzimy, ze przed maszynami jeszcze daaaleka droga :P
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym.
Qwercik
 
Wiadomości: 443
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Stąd

Wiadomośćprzez Robocop » Pn cze 21, 2004 11:51 pm

Czego się kurwa czepiasz?! :evil: Jestem starym modelem, nie? :cry:
Robocop
 

Diabolo pomidoro

Wiadomośćprzez Wągrix » Śr cze 23, 2004 5:57 pm

Sprawdź na sciaga.pl :P

PS. Nie wiem co tu napisac, dlatego napisałem to, ż nie wiem co tu napisać w PS-ie, w którym nie wiem co napisać bo się za dużo kiślu* naopychałem.

*) to było specjalnie
Wągrix
 

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Śr cze 23, 2004 9:21 pm

Ja nie potrzebuję referatu na ten temat, bo sam go umiem kurwa napisać! Potrzebuję jednak do tego artykułu.
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Val » Śr cze 23, 2004 11:54 pm

Nie ma, kurwa, artykułu! Zrozum!!
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Qwercik » Cz cze 24, 2004 1:13 am

xxŁoś(EOB) napisał(a):Ja nie potrzebuję referatu na ten temat, bo sam go umiem kurwa napisać! Potrzebuję jednak do tego artykułu.

Jesli potrafisz napisac referat bez artykulu, to co po Ci artykul? ;)
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym.
Qwercik
 
Wiadomości: 443
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Stąd

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Cz cze 24, 2004 7:19 pm

Jesli potrafisz napisac referat bez artykulu, to co po Ci artykul? ;)

Wyspałeś się dzisiaj?
Wyłaź z babilonu, wyłaź!
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Qwercik » Pt cze 25, 2004 7:55 am

A po co?
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym.
Qwercik
 
Wiadomości: 443
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Stąd

Wiadomośćprzez Gość » So cze 25, 2005 10:04 pm

Robocop I think just like you.
Gość
 

Wiadomośćprzez zydek » So cze 25, 2005 10:07 pm

naprawde nie ma zadnego sposobu na zabanowanie tego czegos?
Emblemat użytkownika
zydek
 
Wiadomości: 637
Dołączył(a): So sty 10, 2004 6:22 pm
Lokalizacja: co skąd?

Wiadomośćprzez muzgus » So cze 25, 2005 10:18 pm

Jest, zablokowanie hyde parku dla gości.
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Alu » So cze 25, 2005 10:41 pm

Lol. =)
Emblemat użytkownika
Alu
 
Wiadomości: 84
Dołączył(a): N gru 21, 2003 10:47 pm

Wiadomośćprzez Val » N cze 26, 2005 1:36 am

Kurwa, byłoby fajnie, gdyby ktoś to wreszcie zrobił.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Thail » N cze 26, 2005 8:39 am

A zamykanie starych tematów, żeby nie dało się w nich pisać? Przynajmniej w Hyde Parku?
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Powsinoga » N cze 26, 2005 11:56 am

Zgodnie ze (nie)Świętą Zasadą Śmietnika do takiego czegoś służy HP. Chyba w związku z tym popier******* botem zgodzę się na uniemożliwienie gościowi wypowiedzi w HP, nawet, jeśli wcześniej byłem przeciw.

Jeśli mowa o zamykaniu tematów - trolle padlinożerne (żyjące z necropostingu) by wyzdychały. A po rozpoczęciu działalności Łowców Trolli wszystkie gatunki trolli głodują, a HP stał się ich rezerwatem.
Nudes nis'a pudes!
Emblemat użytkownika
Powsinoga
 
Wiadomości: 640
Dołączył(a): Pn paź 18, 2004 8:58 pm
Lokalizacja: Z sinej dali...

Wiadomośćprzez Val » N cze 26, 2005 12:01 pm

E tam. Trzeba umieć strollować każdy dział, żeby być dobrym trollem i nie wyginąć. Kto się nie dostosuje skończy jak prehistoryczne trollozaury.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?


Powrót do Hyde Park



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

cron