Warzywo [Spoza Laca]

Opowiadania o historiach dziejących się w świecie Laca.

Moderatorzy: Thail, łowcy trolli

Warzywo [Spoza Laca]

Wiadomośćprzez Val » Pt wrz 19, 2003 10:44 pm

2003.09.19 20:52
Czułem, że moja głowa została otwarta i ktoś grzebał w żywym mózgu kawałkiem rozgrzanego do białości żelaza. Poczułem pulsowanie w nogach. Musiały być połamane. Co chwila moim ciałem wstrząsał nagły spazm bólu. Bałem się otworzyć powiekę, by nie zobaczyć igieł, tkwiących w każdym centymetrze kwadratowym mojej skóry. Pierwsze, co zobaczyłem to światło. Parzyło moje oko, więc skręciłem głowę w bok. Szklanka z wodą. Powoli wyciągnąłem rękę i wypiłem ją duszkiem. Po kilku nieudanych próbach wstałem. PIĆ! Puściłem zimną H2O do wanny i wpełzłem do środka. Piłem mniej więcej w takim tempie, w jakim woda lała się z prysznica.

2003.09.19 20:59
Stojąc przy otwartej lodówce poczułem na sobie czyjś natarczywy wzrok. Jak zwykle w takich sytuacjach bałem się obejrzeć za siebie. Jak zwykle w takich sytuacjach, gdy w końcu się przemogłem, nic za sobą nie zobaczyłem. I jak zwykle poczułem jeszcze bardziej przejmujący strach. Wziąłem rzeczy potrzebne do przygotowania kanapek na podwieczorek. Puściłem na cały regulator „Under the bridge”, Red Hot Chili Peppers. Okna drżały, a stół, na którym kroiłem pomidora skakał od basów. Nagle usłyszałem przerażający krzyk. Szybki rzut oka na koniec noża potwierdził me najgorsze obawy. To wrzeszczał pomidor. Tylko, że teraz był on małym dzieckiem. Powoli, w tempie, w jakim rozkłada się pluton zamknąłem i otworzyłem oczy. Na wpół pokrojony pomidor bezskutecznie próbował uciec spod noża. Krzyczał jak opętany. Darł się o pomoc, niczym człowiek, któremu borują na raz wszystkie zęby wiertłem górniczym bez znieczulenia. Przez głowę przemknęła mi myśl, że to tylko pomidor, a nie dziecko, ale jednak pomidor ów wył, wrzeszczał, darł się w niebogłosy, wił się pod nożem i skomlał, niczym pies, którego podczas temperatury –35 stopni Celcjusza wyrzucili na dwór. Kilka już ukrojonych kawałków pomidora chowało się za słoikiem majonezu przed moim wzrokiem. Trzymając nabitego na nóż pomidora, drugą ręką sięgnąłem po ogórka i kilkoma energicznymi uderzeniami doprowadziłem warzywo do konsystencji keczapu. Straciłem apetyt. Wyłapałem jednak pozostałe plasterki pomidora i rozgniotłem je pomiędzy palcami. Sięgnąłem do tylnej kieszeni spodni po papierosa z marihuaną marki Have A Nice Day. Patrząc na wyrysowane na opakowaniu żółte buźki, mimowolnie się uśmiechnąłem. Usłyszałem uspokajający dźwięk otwieranej zapalniczki benzynowej i syk ognia. Papieros wskoczył mi do ust i zaczął płonąć. Piosenka się skończyła i usłyszałem ryk wariata z Rage Against The Machine – „Burn! Burn! Yes, you’re gonna burn!!!” Mój śmiech został zagłuszony przez huk strzelaniny na ulicy.

Baardzo proszę o komentarze :pray: :puppy: ...
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Pt wrz 19, 2003 10:53 pm

Patrz, ile się napisałeś, a jaka część tekstu to akcja. Nie pozwól, by Twoje teksty upodobniły się do "Nad Niemnem". Tu właściwie nic się nie stało, większość tekstu to opisy (jak pomidor wrzeszczał, a jak ty szybko zamknąłeś i otworzyłeś powiekę). Opisy są niczego sobie, podobają mi się, ale chciałbym w przyszłości w Twoich tekstach widzieć więcej wartkiej akcji. I śmiesznej zarazem, oczywiście (śmiesznej to nie znaczy takiej, która tylko mnie śmieszy, a innych nie, broń Boże, nie miałem niczego takiego na myśli).
Ostatnio edytowano N sty 04, 2004 8:40 pm przez xxŁoś(EOB), łącznie edytowano 1 raz
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Val » Pt wrz 19, 2003 10:59 pm

To dopiero pierwsza część i jak zapewne zauważyłeś nie ma ona nic wspólnego z "krwiożerczymi pomidorami". O nich kiedy indziej. Pozdro!
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Gerino » So wrz 20, 2003 1:32 pm

Nie wiem czemu, ale przypomina mi to połączenie fragmentu "Odyseji kosmicznej 2001" z opisem schizofremicznych wizji z "Marsjańskiego poślizgu w czasie".
Chore.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Thail » So wrz 20, 2003 5:53 pm

Hmmm cieeeeeeekawe :grin: Ale muszę jeszcze inne cześci poczytać, żeby zobaczyć z czym to się je, czy z ketchupem, czy kiszonką ? :roll:
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Hekezer » So wrz 27, 2003 9:41 pm

Sometimes I feel like I don't have a partner
Sometimes I feel like my only friend
Is the city I live in, the city of angels
Lonely as I am, together we cry


Widze ze kolega czuje te klimaty :grin:
He was Turn to steel in the great magnetic field...
Emblemat użytkownika
Hekezer
 
Wiadomości: 8
Dołączył(a): So wrz 27, 2003 9:25 pm
Lokalizacja: Lothlorien

Wiadomośćprzez Val » Pn wrz 29, 2003 8:21 am

[offtopic]Zdecydowanie. Taki klimat... Jest we mnie od pewnego czasu...[/offtopic]
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

[b]Co brałeś[/b]

Wiadomośćprzez Hekezer » Pn wrz 29, 2003 8:26 am

Fajne opowiadanie

Przy okazji....
Czy mógłbyś...

:pray: Podać mi nr twojego Dealera :pray:
He was Turn to steel in the great magnetic field...
Emblemat użytkownika
Hekezer
 
Wiadomości: 8
Dołączył(a): So wrz 27, 2003 9:25 pm
Lokalizacja: Lothlorien

:]

Wiadomośćprzez Val » Pn wrz 29, 2003 8:48 am

Hekezer napisał(a):[wyjebano]
[wyjebano]
Ostatnio edytowano Śr paź 01, 2003 10:18 am przez Val, łącznie edytowano 1 raz
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Hekezer » Pn wrz 29, 2003 4:20 pm

A wytwarzasz coś w domu :wink:
Bo w Gdańsku mieszkam moze jakas wysyłka
:drool: :drool: :drool: :drool:
He was Turn to steel in the great magnetic field...
Emblemat użytkownika
Hekezer
 
Wiadomości: 8
Dołączył(a): So wrz 27, 2003 9:25 pm
Lokalizacja: Lothlorien

:]

Wiadomośćprzez Val » Wt wrz 30, 2003 8:21 am

[wyjebano]
Ostatnio edytowano Śr paź 01, 2003 10:17 am przez Val, łącznie edytowano 1 raz
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Tzeentch » Wt wrz 30, 2003 4:33 pm

Valdrabie, nie bądź naiwny. To jest Policjant (kupili im ostatnio jakieś kompy, to teraz, kurna, śledzą przestępczość w internecie). Więc, zaklinam Cię dla dobra Twojej narkotycznej części - nie podawaj numeru dealera:)
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Tzeentch » Wt wrz 30, 2003 4:36 pm

Popatrz na jego avatarka... Toż to istny stróż prawa i porządku, słynny Robocop! Od razu widać psa gończego :]
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Thail » Wt wrz 30, 2003 6:37 pm

Powiem tak :
1. Jeszcze raz KURWA ktoś odbiegnie od tematu forum bo chciał sobie pogadać o narkotykach i swoich ćpuniarskich popędach, a będę kasował Jego [wiadomości?] bez zmróżenia oka.
2. Weźcie się do roboty ( Czyli pisania opowiadań ).
3. Hekezer może Ty też coś napiszesz chyba, że trawa wypaliła CI już komórki mózgowe doszczętnie. :???:
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Tzeentch » Wt wrz 30, 2003 7:20 pm

No nie bądź taki stanowczy - to szkodzi urodzie :]

P.S. A poważniej, to lepiej mnie zabanuj już teraz, bo niektóre teksty po prostu MUSZĘ skomentować.
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

:]

Wiadomośćprzez Val » Śr paź 01, 2003 10:19 am

Spoko. Zrozumiałem swój błąd i już naprawiłem:]!
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Re: :]

Wiadomośćprzez xxŁoś(EOB) » Śr paź 01, 2003 2:10 pm

Valdrabie, kiedy doczekam się następnej części opowiadania? Bo tak czekam i czekam i czekam...

P.S.
Ciekawy sposób wyjebywania niepotrzebnych wiadomości. Już to gdzieś widziałem, ale nie wiem gdzie. Nie odpowiadaj na P.S.
xxŁoś(EOB)
 
Wiadomości: 457
Dołączył(a): N sty 19, 2003 8:26 pm
Lokalizacja: 3km od miasta Kingston

Wiadomośćprzez Val » Cz paź 02, 2003 8:42 am

Doczekasz się, kiedy znajdę czas na coś więcej, jak bawienie się w kilkuzdaniowe wiadomości. Czyli jak nie będę pisał ze szkoły, a od starego, bo w domu kompa nie mam...
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?


Powrót do Opowiadania



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron