Odchodząc w ciemność...

Opowiadania o historiach dziejących się w świecie Laca.

Moderatorzy: Thail, łowcy trolli

Odchodząc w ciemność...

Wiadomośćprzez Arvena » Wt lis 25, 2003 6:37 pm

Oto moje pierwsze opowiadanie, więc proszę bądźcie wyrozumiali. Krytyka mile widziana choć pochwały bardziej.

Przeraźliwy jęk napełnij całą twierdze, Slaanesh wyrwał się z zadumy i odkładając kielich odwrócił się od okna wpatrując się w ciemny zarys drzwi. Otwarły się one z łoskotem i do ciemnej, zimnej sali wkroczyła wysoka kobieta, chłodny wiatr szalejący po twierdzy rozwiewał jej czarne włosy.
-Witaj Arveno, cóż cię sprowadza w moje skromne progi, wielce wierzę, iż jest to coś ważnego, o czym świadczyłyby te jęki poprzedzające twoje przybycie. Rozumiem twoją niecierpliwość i to, że czas jest w dzisiejszych czasach na wagę złota, ale do cholery jasnej czy jest aż taki ważny żebyś smażyła mi strażników? -zapytał a jego głos wzrastał niebezpiecznie. Kobieta popatrzyła na niego pogardliwie zaskoczona jego niewiedzą i po chwili powiedziała:
-Nikogo nie usmażyłam, tylko wlałam im srebro w szpik kostny a to istotna różnica. Widzę, że twoja wiedza w dziedzinie magii jest pobieżna i chyba niewystarczająca, gdybyś potrzebował korepetycji z tej dziedziny zgłoś się do mnie, chętnie pomogę. –odpowiedziała uśmiechając się sarkastycznie.
-Powiedz mi moja droga, co to jajko mądrzejsze od kury jeszcze niedawno nie wiedziałaś jak rzuca się zaklęcia a teraz mówisz mi o korepetycjach z dziedziny magii nie rozśmieszaj mnie proszę!- odrzekł obruszony.
-Niedawno? Widać, że coraz czyściejsze przebywanie w samotności wisząc głową w dół w jakiejś jaskini spaczyło twoje poczucie czasu. Wydarzenie, o, którym mówisz miało miejsce bagatela sześć lat temu.-powiedziała z legendarną już jadowitą nutą w głosie.
-No, co? Przecież mogłem się pomylić zwarzywszy na to, że ani trochę się nie zmieniłaś, piękna jak zawsze. Tak na marginesie wredności też ci niebyło…-odpowiedział wyłapując ukryte przesłanie.
-To ostatnie potraktuję jako komplement. A teraz zmieńmy temat gdyż zaczęty wcześniej nudzi mnie już niezmiernie. Powiedz mi jak się sprawy mają i co słychać w Rodzinie.-zapytała siadając na krześle obitym krwisto-czerwonym atłasem.
-Po staremu, po wycofaniu się Gloina i rozpadzie NWO żyjemy w słodkim lenistwie, co noc wyruszamy na łowy mogąc czuć się bezpiecznie, choć pozostał jeszcze jeden problem a mianowicie szanowni łowcy, ale cóż nie można mieć wszystkiego…-odrzekł z wyraźnym zadowoleniem.
-Żyjecie upajając się spokojem wielce mnie to cieszy, a dla mego serca ma to znaczenie wprost niebotyczne. Mam pytanie…-powiedziała.
-Pytaj jak zawsze jestem skory do udzielenia ci odpowiedzi.
-Co z moją sprawą? Czy padły jakieś ustalenia ze strony Konwent Ojców?
-Co do twojej sprawy nie chciałbym się na razie wypowiadać.-odparł z zakłopotaniem.
-Rozumiem, jeszcze nie…
-Tymi wszystkimi pytaniami odciągnęłaś mnie od mojego wstępnego pytania. Po co nas odwiedziłaś? Czyżby miło to związek z zacną Kapitułą?
-Sprawa jest bardzo skomplikowana, owszem zostałam wysłana z woli Kapituły, ale mój przyjazd tutaj nie ma nic związanego z rozkazami, które od nich dostałam.
-Więc?
-W Shire dzieją się dziwne rzeczy, mało powiedziane dziwne.-dodała po chwili zadumy- zostałam wysłana aby zbadać tą sprawę lecz mam przeczucie, że nie będzie to tylko jednorazowy wypad. Dlatego postanowiłam zawiadomić cię o tym dlatego, że może mieć to coś wspólnego z łowcami a nie dajcie Bogowie jeszcze z Gloinem. Ufam, że podejmiesz odpowiednie w tym celu kroki.-powiedziała z nadzieją w głosie.
-Może to być początek nowego NWO, jestem ci wielce wdzięczny za informacje, ale skąd takie przypuszczenie?- zapytał z niepokojem.
-Przykro mi, ale nie mam czasu na wyjaśnienia, musze ruszać- to mówiąc wstała z krzesła i ruszyła w stronę drzwi.
-A i jeszcze jedno-to mówiąc odwróciła głowę- Jak Kethrax?- zapytała i mała łza popłynęła jej po policzku.
-Wszystko w porządku, co dzień o ciebie pyta.-powiedział i uśmiechnął się w duszy.
-Pozdrów go ode mnie proszę.- to mówiąc odeszła w ciemność…
...
Emblemat użytkownika
Arvena
 
Wiadomości: 80
Dołączył(a): So lis 08, 2003 10:42 pm

Wiadomośćprzez Ulryk-away » Wt lis 25, 2003 7:01 pm

A w jakim to języku?
Ulryk-away
władca Drimith
 
Wiadomości: 352
Dołączył(a): Wt maja 29, 2001 2:00 am

Wiadomośćprzez Kalia » Wt lis 25, 2003 8:52 pm

A więc tak: Biorąc pod uwagę to, iż jest to Twoje piersze opowiadanie to nie jest źle. Tyle, że w tym opowiadaniu nic sie nie dzieje. Nic mnie nie skłania do tego, żeby z niecierpliwością czekać na ciąg dalszy. Ale wierze, że następne części będą bardziej interesujące i intrygujące. Poza tym wydaje mi się, że tworzysz za długie zdania, przez co opowiadanie ciężko się czyta i trzeba sie zastanawiać nad sensem niektórych zdań. No ale sądzę, że jesteś na dobrej drodze:)
"Ani mnie zgnębią zórz krwawe zawiście,
Ni złote groźby słonecznej potęgi!
Grzbiet mój na złość słońcu czerni się plamiście
w przeciwsłoneczne, przeciwzłote pręgi!"
Emblemat użytkownika
Kalia
 
Wiadomości: 181
Dołączył(a): So mar 29, 2003 9:25 pm
Lokalizacja: Toruń

Wiadomośćprzez Tzeentch » Wt lis 25, 2003 9:18 pm

-Wszystko w porządku, co dzień o ciebie pyta.-powiedział i uśmiechnął się w duszy.


Fajnie, tylko nie posiadam duszy. :P

I jeszcze jedno - nie potrafię sobie wyobrazić jak jakiś elf włazi do Twierdzy, leje strażników i marudzi o zwampirzenie... :)

Ale ogólnie fajne.
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Gloin » Śr lis 26, 2003 2:32 am

Ja wszystko widzę...:)
Ashes To Ashes, Dust to Dust...

"Khazad! Khazad! Baruk khazad! Khazad ai-menu!
Emblemat użytkownika
Gloin
 
Wiadomości: 287
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Gerino » Śr lis 26, 2003 1:58 pm

Witaj Arveno, cóż cię sprowadza w moje skromne progi, wielce wierzę, iż jest to coś ważnego, o czym świadczyłyby te jęki poprzedzające twoje przybycie. Rozumiem twoją niecierpliwość i to, że czas jest w dzisiejszych czasach na wagę złota, ale do cholery jasnej czy jest aż taki ważny żebyś smażyła mi strażników?


Prędzej uwierzę, że świnie latają, niż w to, że Slaanesh wygłosi taki monolog, co więcej, nie używając co drugie słowo "kurwa".
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Wildeath » Śr lis 26, 2003 2:29 pm

To wszystko jest jednym wielkim dialogiem. Rozumiem że dialog urozmaica opowiadanie ale to bardziej wygląda na rozmowe, wywiad. Ja bym prosił więcej akcji, opisy, krew itd :>
Wildeath
 
Wiadomości: 117
Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 1:45 pm

Wiadomośćprzez Morfoth » Śr lis 26, 2003 4:46 pm

Czy to było opowiadanie? Dłuższe wyrazy widziałem.;) Na Twoim miejscu poćwiczyłbym odmianę przez przypadki i inne takie bajorka. Zauważyłem tam pewną nieścisłość. Masz, z tego co wiem, coś koło 10 poziomu i piszesz:
(...) Widzę, że twoja wiedza w dziedzinie magii jest pobieżna i chyba niewystarczająca, gdybyś potrzebował korepetycji z tej dziedziny zgłoś się do mnie, chętnie pomogę (...)

Ja rozumiem, że w opowiadaniu można wyolbrzymiać, naginać fakty, ale żeby aż tak?!

Dziękuję za wątpliwą uwagę.
2B || !2B
Emblemat użytkownika
Morfoth
 
Wiadomości: 239
Dołączył(a): Cz mar 28, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Trzeci karton na lewo.

Wiadomośćprzez Thail » Śr lis 26, 2003 6:34 pm

Hmmm ogólnie opowiadanko może się fajnie rozwinąć, ale musisz uważac na szczególy o jakich mówili moi przedmówcy. Jeśli chodzi o Morfotha i ten 10 poziom to powiem tak : Jeśli byś to zgrabnie ujęła to nikt nie zwróciłby na ten ferel uwagi.
Życzę jednak powodzenia i pamiętaj o sparwdzaniu opowiadanka bo "diabeł tkwi w szczegółach" o czym się nie raz przekonałem.
Thail :wink:
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Ulryk-away » Śr lis 26, 2003 7:55 pm

Thailu, raczej powinieneś dbać o poziom opowiadań, a to nawet nie jest po polsku. Co więcej, nic się w nim nie dzieje.
Ulryk-away
władca Drimith
 
Wiadomości: 352
Dołączył(a): Wt maja 29, 2001 2:00 am

Wiadomośćprzez Gerino » Śr lis 26, 2003 8:13 pm

Bo Thail jest za dobry. Jakby ją porządnie ochrzanił, to by może sie porawiła.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Jemkit » Śr lis 26, 2003 9:12 pm

Tzeentch napisał(a):I jeszcze jedno - nie potrafię sobie wyobrazić jak jakiś elf włazi do Twierdzy, leje strażników i marudzi o zwampirzenie... :)

A potrafisz sobie wyobrazić gnoma?
Emblemat użytkownika
Jemkit
 
Wiadomości: 272
Dołączył(a): Pt kwi 05, 2002 2:00 am
Lokalizacja: ze wsi

Wiadomośćprzez Arvena » Cz lis 27, 2003 8:42 am

Jeśli chodzi o uwagi przyjmuje i postaram sie nie popelniac powyzszych bledow. Co do tego Ulryku ze nie pisze po Polsku to zupelnie cie nie rozumiem.(lagodnie ujmujac)
...
Emblemat użytkownika
Arvena
 
Wiadomości: 80
Dołączył(a): So lis 08, 2003 10:42 pm

Wiadomośćprzez Sawantra » Cz lis 27, 2003 9:34 am

To jest Jej pierwsze opowiadanie jak powiedziała Sirith i pare innych osób. :evil: LUDZIE !!!!! skąd wiecie że to nie jest jakiś początek poprostu exstra opowiadania :cool: !!!No ja jestem bardzo ciekawa co będzie DALEJ !!
Ja nie moge czasami niektórzy z was mnie rozczarowują i to BARDZO :???: jak Wy zachęcacie nowych graczy do Dalszej GRY w Laca !!?? (mało ludzi pisze opowiadania, więc zamiast krytykować weście się w garść i zachęcajcie NOWYCH do pisania na Forum dając im małe rady)

(Nie do wszystkich się tyczy :wink:)

KNM SAWANTRA :grin:
Niech Lam ma Thaila w swojej opiece :)
Emblemat użytkownika
Sawantra
 
Wiadomości: 92
Dołączył(a): N maja 11, 2003 5:10 pm
Lokalizacja: Skarżysko-Kam

Wiadomośćprzez Kalia » Cz lis 27, 2003 12:11 pm

To jest Jej pierwsze opowiadanie jak powiedziała Sirith


To ja powiedziałam Sawantro.. :lol: Powiedz mi, czy ja jestem pod jakimś względem podobna do Sirith, że tak łatwo nas pomylić??
"Ani mnie zgnębią zórz krwawe zawiście,
Ni złote groźby słonecznej potęgi!
Grzbiet mój na złość słońcu czerni się plamiście
w przeciwsłoneczne, przeciwzłote pręgi!"
Emblemat użytkownika
Kalia
 
Wiadomości: 181
Dołączył(a): So mar 29, 2003 9:25 pm
Lokalizacja: Toruń

Wiadomośćprzez Gerino » Cz lis 27, 2003 3:56 pm

No, podobna stylistyka obrazków, płeć ta sama (chyba >=]) zęby też oboje macie długie. Czego chcieć więcej?
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Sawantra » Cz lis 27, 2003 4:31 pm

Wybacz mi Kalio, ale jakoś tak nie popatrzyłam kto to mówi i dlatego :(
was pomysliłam. :oops:

Sawantra KNM !!
Niech Lam ma Thaila w swojej opiece :)
Emblemat użytkownika
Sawantra
 
Wiadomości: 92
Dołączył(a): N maja 11, 2003 5:10 pm
Lokalizacja: Skarżysko-Kam

Wiadomośćprzez Lam » Cz lis 27, 2003 5:12 pm

Gerino napisał(a):płeć ta sama (chyba >=]) zęby też oboje macie długie

Jeśli płeć ta sama, powinieneś napisać "obie"... Czyżbyś coś wiedział?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Gerino » Cz lis 27, 2003 7:06 pm

Eeee.. ja.. ten, tego. No cóż... Skoro już wszyscy wiedzą... :P
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Sawantra » Cz lis 27, 2003 7:23 pm

Kurde ale wy się czepiacie "OBIE !!!!!!"
Niech Lam ma Thaila w swojej opiece :)
Emblemat użytkownika
Sawantra
 
Wiadomości: 92
Dołączył(a): N maja 11, 2003 5:10 pm
Lokalizacja: Skarżysko-Kam

Wiadomośćprzez Morfoth » Cz lis 27, 2003 7:51 pm

(Chyba "obłe";)

użytkownik Sawantra napisał(a):(mało ludzi pisze opowiadania, więc zamiast krytykować weście się w garść i zachęcajcie NOWYCH do pisania na Forum dając im małe rady)


a) Tutaj potrzebne są duże rady:-)
b) Czy według Ciebie liczy się ilość, czy jakość?
c) Najbardziej mi się spodobał kawałek zaznaczony na czerwono. Bezsensem jest zachęcanie "NOWYCH" do pisania na forum opowiadań, które mają być o Lacu. Oni nie znają świata, realiów, nie mają zbyt dużego doświadczenia w grze. Przynajmniej ja tak to widzę.
2B || !2B
Emblemat użytkownika
Morfoth
 
Wiadomości: 239
Dołączył(a): Cz mar 28, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Trzeci karton na lewo.

Wiadomośćprzez Sawantra » Pt lis 28, 2003 8:24 am

Morfoth przyznaje Ci racje że wolałabym czytać ciągle jakieś wyjebicho opowiadania, ale te złe zawsze można usunąć a nowym dać szanse do popisu :D :cool: może nam się coś wreszcie spodoba :) (bo niektórzy z nas są strasznie wybredni : :wink:


SAWANTRA KNM !!!
Niech Lam ma Thaila w swojej opiece :)
Emblemat użytkownika
Sawantra
 
Wiadomości: 92
Dołączył(a): N maja 11, 2003 5:10 pm
Lokalizacja: Skarżysko-Kam

Wiadomośćprzez Morfoth » Pt lis 28, 2003 8:38 pm

użytkownik Sawantra napisał(a):(...)ale te złe zawsze można usunąć a nowym dać szanse do popisu(...)

Dlatego mówię, że jest bebe:).
Z resztą napisała przecież:
Avenr napisał(a):Krytyka mile widziana(...)

Nie pierd*l, że nie. Z resztą - ona się nie skarży, wiec nie wiem o co chodzi.
2B || !2B
Emblemat użytkownika
Morfoth
 
Wiadomości: 239
Dołączył(a): Cz mar 28, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Trzeci karton na lewo.

Wiadomośćprzez Tzeentch » So lis 29, 2003 2:08 am

Morfoth przyznaje Ci racje że wolałabym czytać ciągle jakieś wyjebicho opowiadania, ale te złe zawsze można usunąć a nowym dać szanse do popisu :D może nam się coś wreszcie spodoba :) (bo niektórzy z nas są strasznie wybredni :


Rozumiem, że chcesz moje czytać? ;)
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Khrell » Cz gru 04, 2003 11:26 am

Czas żebym się wypowiedział. Według mnie, to opowiadanie to jedna wielka pomyłka, jak już powiedział Slaanesh, niemożliwym jest to, aby jakaś młoda elfka właziła do twierdzy unieszkodliwiając strażników i pouczając Slaanesha marudziła o zwampirzenie. Pomyłką jest również to, że Slaanesh opowiada młodej elfce o tym, co się dzieje dokładnie w rodzinie. Więc ogół fabuły mi się nie podoba, nie licząc już błędów, których popełniłaś bardzo wiele.
Khrell
 
Wiadomości: 474
Dołączył(a): Pt kwi 11, 2003 7:21 pm

Wiadomośćprzez Arvena » Pt gru 05, 2003 2:15 pm

Co do fabuly to wszystko si moze zdarzyc:]
Hmmm bledy wybaczcie nikt nie jest doskonaly!!
...
Emblemat użytkownika
Arvena
 
Wiadomości: 80
Dołączył(a): So lis 08, 2003 10:42 pm

Wiadomośćprzez Morfoth » Pt gru 05, 2003 2:40 pm

Arvena, na miłość Boską, czytaj swoje wypowiedzi niż naciśniesz magiczny przycisk 'wyślij'! Moja sześcioletnia siostra nie robi takich byków ;).

P.S.
Głupia? Czy jak?
2B || !2B
Emblemat użytkownika
Morfoth
 
Wiadomości: 239
Dołączył(a): Cz mar 28, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Trzeci karton na lewo.

Wiadomośćprzez Lam » Pt gru 05, 2003 3:03 pm

Arvena zjadła jedną literkę, a Ty popełniłeś dwa błędy ortograficzne i jeden w odmianie, wychodzi na to, że jesteś gorszy od swojej sześcioletniej siostry :(
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Morfoth » Pt gru 05, 2003 3:27 pm

O to chodziło;). Powinna zobaczyć jak kiepsko się czyta takie wiadomości.
2B || !2B
Emblemat użytkownika
Morfoth
 
Wiadomości: 239
Dołączył(a): Cz mar 28, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Trzeci karton na lewo.

Wiadomośćprzez Arvena » So gru 06, 2003 7:45 pm

Rozpaczliwie chcesz sie wyratowac z niezrecznej sytuacji...
Ale coz, Lam cie zlapal i kupa! Masz pecha!
...
Emblemat użytkownika
Arvena
 
Wiadomości: 80
Dołączył(a): So lis 08, 2003 10:42 pm

Wiadomośćprzez Val » N gru 07, 2003 4:16 pm

Arvena napisał(a):Rozpaczliwie chcesz sie wyratowac z niezrecznej sytuacji...
Ale coz, Lam cie zlapal i kupa! Masz pecha!
No, no... Arveno! Tak długi tekst i brak jakiegokolwiek błędu. Niedługo będziesz już w stanie pisać o tak:
Rozpaczliwie chcesz się wyratować z niezręcznej sytuacji...
Ale cóż, Lam Cię złapał i kupa! Masz pecha!
Kto wie, kto wie... :wink:
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?


Powrót do Opowiadania



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron