Co z klanami?

Sprawy ponadklanowe, międzyklanowe i ogólnoklanowe.

Moderator: łowcy trolli

Wiadomośćprzez muzgus » So cze 25, 2005 5:55 pm

To moje też.
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Thail » Pn lip 25, 2005 1:02 am

Jak w temacie: CO Z TYMI pierdolonymi klanami?!
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Gerino » Pn lip 25, 2005 10:41 am

Napisz - będą.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Thail » Pn lip 25, 2005 10:58 am

A dlaczego Ty nie napiszesz?
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Gerino » Pn lip 25, 2005 1:08 pm

Bo nie umiem, bo mi tak nie zależy.

Widzisz, ja nie zadaję pytań 'kiedy', 'czy już' - jak ktoś napisze, będą, to dobrze. Jak nie, to nie marudzę, skoro sam nic ku temu nie robię.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Thail » Pn lip 25, 2005 1:53 pm

Woow, czyżby Gerino się robił mądrzejszy?
Eeeee chyba nieeee:P
Po pierwsze klany były, a po drugie to nie ja te klany wywaliłem:P
Po trzecie nie znam się na programowaniu, a nawet jakbym się znał, to już to widzę jak wszyscy z checią dają mi robić klany;P
Skoro jako jedyny nie umiałeś odpowiedzieć na proste pytanie: Kiedy?
to najwidoczniej robisz coś w tym kierunku, aby się to zmieniło, wniosek?
Jak nie masz totalnie nic nowego do powiedzenia, to milcz.
Reasumując: Ja się tylko pytam kiedy będą klany?
Nie kto je zrobi? Po co? Dlaczego? Z czego? Na czym?
To chyba zrozumiałe Gerino, nie?
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Gerino » Pn lip 25, 2005 3:59 pm

Spytałeś, co z tymi klanami. Gdybyś spytał kiedy, to odpowiedziałbym "np. jak je napiszesz" - albo coś w tym rodzaju.

Z czytania ze zrozumieniem - ndst. Poprawka w sierpniu.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Thail » Pn lip 25, 2005 7:41 pm

No ładnie się oceniłeś, ale ja pewnie nie będę Cię egzaminował;P
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Ghrhambra » Śr lip 27, 2005 2:04 am

Gerino napisał(a):Napisz - będą.

A czy koncepcja "nowych" klanów, to w ogóle już istnieje?
Bo z reguły, to jeśli coś trzeba napisać, to najpierw trzeba wiedzieć co.

P.S. Ja na pewno nie napiszę, bo nie mam kiedy Ostatnie rzeźbię tylko w assemblerze dla jednoukładowców.
Emblemat użytkownika
Ghrhambra
łowca trolli
 
Wiadomości: 267
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Jastrzębie

Wiadomośćprzez Thail » Śr lip 27, 2005 7:00 am

Ghrhamro, koncepcja "nowych" klanów istnieje już od bardzo dawna, ale jak postępy idą, to tego nie wiadomo. Dlatego chciałem się dowiedzieć kiedy możliwie/około/może/prawdopodobnie się pojawią?
Jak widać dla niektórych (tych "inteligentnych inaczej") oznacza to, że chciałem się zgłosić do ch tworzenia chociaż mam świadomość, że nie posiadam wiedzy, aby je zrobić:P
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Alu » Śr lip 27, 2005 12:27 pm

Jak nie posiadasz to posiądź. =P Ja swój pierwszy program w C napisałem gdy miałem 12 lat (to akurat nie było typowe 'hello world' tylko xorowa szyfracja plików). Nie mów, że jesteś głupszy od przeciętnego 12-latka? =]
Lu lu lu, I've got some apples, lu lu lu you've got some too, lu lu lu, let's make some applesauce, take off our clothes and lu lu lu. =) // k@jabber.cc // Last.fm
Emblemat użytkownika
Alu
 
Wiadomości: 84
Dołączył(a): N gru 21, 2003 10:47 pm

Wiadomośćprzez Thail » Śr lip 27, 2005 12:39 pm

Aluś komputer mam od 3 - 4 lat. Co do opanowywania wiedzy programowania itp. to ja naprawdę nie wiążę z tym jakiej kolwiek przyszłości i dlatego dla mnie, to po prostu strata czasu. Poza tym wielkiego interesu nie widzę w pisaniu klanów, bo nie wiążę także zbyt długiej przyszłości z Lacem:P
Tak więc, aaa zaraz, to nie Ty właśnie oferowałeś się, że je napiszesz?
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Alu » Śr lip 27, 2005 1:17 pm

Thail napisał(a):Aluś komputer mam od 3 - 4 lat.

A wyobraź sobie, że ja teź. =)
Thail napisał(a):Tak więc, aaa zaraz, to nie Ty właśnie oferowałeś się, że je napiszesz?

Może i ja. Ale niestety nie zrobię tego z kilku powodów. Należy do nich m. in.to, że a) nie gram już w Laca, b) nie dostaje już źródeł Laca, c) wewnętrzna struktura Laca jest, jednym słowem, zje**na. Większość rzeczy jest napisana archaicznie oraz mogła by być zrobiona o *wiele* lepiej. Język C, chcąc czy nie chcąc, ma już ponad 30 lat, moim skromnym zdaniem, powinien być używany jedynie do aplikacji które wymagają **najwyższej** wydajności (czyli np. jądro Linuxa), a jak wiadomo, Lac nie należy do tej grupy. Jak dla mnie, kod Laca już dawno powinien być pisany w C++. Zapewniłoby to większą produtywność ludzi pracujących nad kodem oraz usunęłoby pewne problemy, które od zawsze istniały na Lacu i nadal istnieją (wycieki pamięci i wysypki) kosztem spadku wydajności rzędu kilku nanosekund. Są niestety ludzie, którym nie da się tego wytłumaczyć i będą pisać w C nie zważając na inne, lepsze alternatywy. Wydaje mi się, że właśnie do takich ludzi należy Lam.

-- Łowców troli prosi się o nie kasowanie tej wiadomości. Nie po to się tak naprodukowałem. =)

[edit]Poprawiona literówka.[/edit]
Ostatnio edytowano Śr lip 27, 2005 4:14 pm przez Alu, łącznie edytowano 1 raz
Lu lu lu, I've got some apples, lu lu lu you've got some too, lu lu lu, let's make some applesauce, take off our clothes and lu lu lu. =) // k@jabber.cc // Last.fm
Emblemat użytkownika
Alu
 
Wiadomości: 84
Dołączył(a): N gru 21, 2003 10:47 pm

Wiadomośćprzez Wildeath » Śr lip 27, 2005 3:04 pm

Twoja prośbka nie została wysłuchana. Napisz to bez wrzucania na Gerino. Co byś się nie rzucał wcześniejsza wypowiedź Gerino też została wykasowana

Pozdrawiam, oddany sługa forum i graczy którzy nie chcą patrzeć na wasze kłótnie:)

Ps. Tak tak wy się nie kłócicie
Wildeath
 
Wiadomości: 117
Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 1:45 pm

Wiadomośćprzez Thail » Śr lip 27, 2005 3:09 pm

c) wewnętrzna struktura Laca jest, jednym słowem, zje**na.

Nie rozumiem o co chodzi? Możesz to rozwinąć?
Z tego co zrozumiałem, to nie chcesz się podjąć pracy, bo nie podoba Ci się, że Lac chodzi na starych programach itp. a nikt nie chce tego zmienić na nowe.
Nie wiem, może to głupie, ale ja wolę stare i sprawdzone rzeczy. Nowe mają to do siebie, że zawsze mogą zaskoczyć czymś nowym i nie koniecznie, pozytywnie nowym...
Z drugiej strony, Lac to nie Tibia, czy innego rodzaju gra, gdzie ludzie mają kasę za to, iż bawią się w programowanie i nie można też zbyt wiele wymagać. <- Sam nie wierzę, że to piszę:P
<- No, ale to Twój wybór, ja chcę wiedzieć tylko, czy ktoś zamierza napisać klany itd. czy nadal kanał klanowy mam zastępować gg?
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Alu » Śr lip 27, 2005 4:32 pm

Thail napisał(a):Lac chodzi na starych programach itp. a nikt nie chce tego zmienić na nowe. Nie wiem, może to głupie, ale ja wolę stare i sprawdzone rzeczy. Nowe mają to do siebie, że zawsze mogą zaskoczyć czymś nowym i nie koniecznie, pozytywnie nowym...

Niedorzeczność. Widać, że nie przeczytałeś ze zrozumieniem mojej wiadomości. Jeśli nie jesteś w stanie zrozumieć moich poprzednich wypocin, powiem to wprost. Pisząc w C++ pisze się mniej kodu, jest on bardziej czytelny, wycieki pamięci są zredukowane do zera oraz o wiele ciężej jest wysypać takowy program. Masz racje, że bogowie Laca nie dostają żadnych środków finansowych i nie można od nich dużo wymagać - właśnie dlatego powinni używać C++.

(Do łowców troli: nie kłócę się z Thailem, ani nie schodzę z tematu, uściślam tylko dlaczego mówiłem, że napiszę klany, a nie napiszę.)
Lu lu lu, I've got some apples, lu lu lu you've got some too, lu lu lu, let's make some applesauce, take off our clothes and lu lu lu. =) // k@jabber.cc // Last.fm
Emblemat użytkownika
Alu
 
Wiadomości: 84
Dołączył(a): N gru 21, 2003 10:47 pm

Wiadomośćprzez Wildeath » Śr lip 27, 2005 6:47 pm

Panowie kurwa, spokój ma być. Nie może któryś pokazać że jest mądrzejszy i się zamknąć? Nie chce mi sie juz was kasowac
Wildeath
 
Wiadomości: 117
Dołączył(a): Pn lip 28, 2003 1:45 pm

Wiadomośćprzez Thail » Śr lip 27, 2005 7:18 pm

No, ale kurde, nie pisze się w dc++, a mnie z grubsza ciekawi, czy byś potrafił napisać klany w tym co jest teraz? Wiesz, to co mówisz, to jest taka fajna utopia, która (chyba) szybko nie wejdzie.
Ból w tym, że klany już kiedyś były. Zostały wywalone z jakiegoś tam powodu (Już dobrze nie pamiętam o co chodziło).
Więc, jeśli nie można napisać nowych, to czemu nie zmodernizować/zmodyfikować starych tak, aby nadawały się na Laca?
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Ghrhambra » Cz lip 28, 2005 1:16 am

Thail napisał(a):Ghrhamro, koncepcja "nowych" klanów istnieje już od bardzo dawna


Dobra to teraz się zapytam tak:
1. Jakich nowych struktur danych ta koncepcja wymaga?
_ To ktoś, kto tę koncepcję ma powinien z grubsza wiedzieć.
2 Jakie nowe funkcje będą potrzebne?
_ Dla nie wtajemniczonych: funkcja to jest takie coś, co na wejściu ma jedno coś, a na wyjściu drugie coś.


Co się tyczy programowania, to dobry programista napisze program w każdym języku, nawet jeśli będzie to układanka ze starych kapci (jakimś dziwnym cudem rozumiana przez komputer). Im prostszy język, tym (wbrew pozorom) trudniej pisać, więc proponuję Visual Basic, albo może Logo będzie lepsze :P
Emblemat użytkownika
Ghrhambra
łowca trolli
 
Wiadomości: 267
Dołączył(a): Śr maja 30, 2001 2:00 am
Lokalizacja: Jastrzębie

Wiadomośćprzez Derthen » Cz kwi 27, 2006 6:03 pm

Yay! Klany zakodowane w systemie laca nie są potrzebne, gdy ktoś chce zrobić klan robi kanał irc, bierze jakieś miejsce (lokację w krainie) za siedzibę, stawia jakoś moby i jest klan. Żeby klan był dobry, członkowie muszą zachować klimat, a dodatkowe linijki kodowe mają najmniejsze znaczenie.
When things start to flood me I'll drown in seconds
Emblemat użytkownika
Derthen
 
Wiadomości: 22
Dołączył(a): Cz kwi 27, 2006 5:54 pm

Wiadomośćprzez Lam » Cz kwi 27, 2006 8:50 pm

Nie popadajmy w skrajności.

Klany wspierane przez kod są potrzebne. Brak takiego wsparcia powoduje zwiększenie wysiłku, który trzeba wkładać, aby w klanie był porządek. Za to zaistnienie takiego wsparcia ma potencjał otwierania możliwości, których za nic by inaczej nie było, bo wymagałyby wysiłku ze strony osób spoza klanu, w tym zwłaszcza bogów :)

Tak więc kod jest potrzebny jeśli chcemy pójść "dalej". Za to oddawanie klanów, które jedyne, co będą dawały, to dopisek do imienia, jest rzeczywiście zbędne.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Poprzednia strona

Powrót do Klany



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron