Regulamin forum nowicjuszy. Przeczytaj zanim zapytasz!

Jesteś nowicjuszem? Masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi w pomocy? To forum jest dla Ciebie!

Moderator: łowcy trolli

Regulamin forum nowicjuszy. Przeczytaj zanim zapytasz!

Wiadomośćprzez Lam » Wt kwi 05, 2005 5:44 pm

Niniejszym otwieram forum dla nowicjuszy. Na tym forum wolno zadawać dowolnie głupie pytania, o ile tylko mają związek z Lacem. Forum takie było potrzebne, ponieważ początkujący gracze byli przerażeni porządkami panującymi na innych forach, a starzy wyjadacze czuli się tam zbyt pewnie.

A teraz właściwy regulamin. Podzielimy go na część dla nowicjuszy i wyjadaczy.

NOWICJUSZE:
Jeśli chcesz zadać pytanie, zastosuj się do poniższych zasad:
1. Pisz po polsku. Nasz mud jest po polsku, nasze forum jest po polsku. Nie pisz więc postów (post jest wtedy, kiedy się głodzisz), ale wiadomości. Nie pytaj o levele, bo u nas są poziomy.
2. Pisz konkretnie. Pomóż nam zrozumieć, na czym polega Twój problem. Im dokładniej opiszesz swoje pytanie, tym dokładniejszą odpowiedź otrzymasz.
3. Postaraj się najpierw przeczytać stronę "jak grać?" dokładnie i ze zrozumieniem - znajdziesz tam odpowiedzi na większość najbardziej podstawowych pytań.
4. Postaraj się poszukać odpowiedzi w naszej pomocy. Jeśli szukałeś, ale nie znalazłeś, możesz napisać w swoim zgłoszeniu, jakich haseł szukałeś, aby pomóc nam je dodać/rozwinąć.

WYJADACZE:
Jeśli masz zamiar odpowiedzieć na pytanie nowicjusza, zastosuj się do poniższych zasad:
1. Żadnego wywyższania się. Też kiedyś zaczynałeś, może na początku szło Ci to szybciej, ale jeszcze nie wiesz, co z tego nowicjusza może wyrosnąć.
2. Nie pomagaj za bardzo/na siłę. Udziel konkretnej odpowiedzi nie wyprzedzając ewentualnych kolejnych pytań. Zwłaszcza, jeśli pytanie dotyczy jakiegoś zadania, nie podawaj rozwiązania na talerzu.
3. Zachęcaj do czytania. Nie przepisuj pomocy, podawaj tematy do wpisania.
4. Pod żadnym pozorem nie zmieniaj tematu! Nie opowiadaj, co Tobie się przytrafiło, nie zadawaj dodatkowych pytań do innych, a w szczególności wróć do punktu 1 i nad nikim nie próbuj się wywyższać. Konkretne, suche odpowiedzi na pytania, bez zbędnych emocji.

Regulamin może ulec zmianie w późniejszym terminie (zawsze czekam na komentarze).
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Powrót do NowicjuszeKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość