Kilka pytań...

Jesteś nowicjuszem? Masz pytania, na które nie znalazłeś odpowiedzi w pomocy? To forum jest dla Ciebie!

Moderator: łowcy trolli

Kilka pytań...

Wiadomośćprzez talileo » Cz gru 11, 2008 11:54 am

Witam na szanownym forum.

Ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na kilka pytań dotyczących niezrozumiałych dla mnie sytuacji związanych ze światem Laca pozwalam sobie zadac je na forum dla nowicjuszy (którym się czuję). Z góry dziękuję za wszystkie ewentualne odpowiedzi:

1) Dlaczego podczas walki można wykonywać czynnosci typu jedzenie, picie, trzymanie ,a innych nie np zakładanie, zbieranie chrustu ?
2) Dlaczego podczas walki można rzucać czary ofensywne, natomiast defensywne powodują komunikat "na to jesteś zbyt zajęty walką" (profesja kleryk)?
3) Dlaczego po otrzymaniu "pochwycenia" i ucieczce na "/" nie można przerwać zarzuconych na postać sieci. (komenda uciekaj - komunikat "z nikim nie walczysz", wybór kierunku - "jesteś pochwycony w sieci"). Może się mylę - ale wydaję mi się że łatwiej "wyplątać" się z sieci bez walki niz w czasie jej trwania"?
4) Dlaczego po otrzymaniu przemiany nie mozna wyjsc z gildii, przecież przemiana dotyczy rasy, a nie profesji?
5) Dlaczego komendy typu rozpalenie ogniska, jedzenie nie powodują rozproszenia niewidzialnosci w sytuacji gdy w tej samej lokacji szuka nas agresywny potwór (przy okazji czy słowo mob jest "dopuszczone" do użytku ?)?
6) Dlaczego profesja kleryka posiada grupową niewidzalnosc a nie posiada "pojedyńczej". Czy grupową rzuca się łatwiej - bo z poziomu otrzymywania np "odświeżenia" i "grupowego odświeżenia" wynika że jest raczej odwrotnie.

Przepraszam za ewentualne pomyłki w cytowaniu komunikatów.

Talileo niebieski ptak południowych ziem
talileo
 
Wiadomości: 1
Dołączył(a): Cz gru 11, 2008 11:25 am

Re: Kilka pytań...

Wiadomośćprzez Lam » Cz gru 11, 2008 1:28 pm

Witaj!

1. Ktoś kiedyś uznał, że jedne rzeczy można robić jedną ręką w czasie walki, a innych nie. Protesty graczy, którzy nie potrafią sobie wyobrazić, jak ktoś walczy z kęsem bułki w ustach, zostały zignorowane. Ogólna zasada: użyj wyobraźni aby uzasadnić to, co możesz, a problemy zgłaszaj, jeśli nijak nie da się tego wytłumaczyć (a za emocje i polecenia socjalne odpowiadasz sam - masz trzymać klimat :)).
2. Niektóre defensywne można (zwłaszcza leczenie u kleryka), inne wymagają więcej koncentracji i nie są znane sposoby szybkiej inkantacji w trakcie walki.
3. Z sideł nie da się wyplątać, można je jedynie rozerwać i robi się to właśnie próbą przemieszczenia się. Jak masz za mało siły, to możesz w ogóle nie dać rady albo siłować się wiele prób. A jeśli sidła, w które Cię capnięto, są magiczne (czyt. magiczna pajęczyna), to dla wielu jest to wyrok tkwienia jak kołek, a Tobie wystarczy tanie zdjęcie klątwy.
4. Jeśli, dajmy na to, przemienili Cię w rybę, to nie masz jak wyjść z pomieszczenia, a nie gildii :) Nie ma to nic wspólnego z ograniczeniem możliwości wchodzenia do gildii przez inne profesje. Taki sam efekt pojawia się, kiedy zamieniasz się w coś malutkiego bez siły i próbujesz uciągnąć ciężki inwentarz. Oczywiście można temu zaradzić dzięki magii.
5. Tylko atak powoduje samoczynne zdjęcie niewidzialności. Wystarczy odrobina wyobraźni, aby zauważyć, że będąc niewidzialnym da się rozpalić ognisko tak, żeby inna postać nie była akurat metr obok. A z jedzeniem to w ogóle nie rozumiem - zapewne mogłoby Cię zdradzić tak głośne mlaskanie, czy to, co Ci wypada z ust na ziemię, ale niewidzialny będziesz nadal ;)
6. Grupowej nie można rzucać na byle kogo (i o to chodzi), no i grupową rzeczywiście rzuca się trudniej pod każdym względem (i o to chodzi). Kleryk nie ma mieć taniej niewidki na każdą postać, on jest dobry w innych rzeczach.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N


Powrót do NowicjuszeKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości