Subiektywność i jakość forum w temacie wysysania energii

Forum dotyczące naszej strony www, księga gości, księga skarg i zażaleń.

Moderator: łowcy trolli

Wiadomośćprzez Thail » Śr maja 24, 2006 2:11 pm

Wiesz Volmanti, na "naszym forum", pewnie liczyłaby się opinia dwóch stron. Jednakże na "Waszym forum" liczy się opinia tylko jednej strony poczynając od pierwszej wiadomości pewnego naczelnika piaskownicy:P...
Na każdym normalnym forum takiego czegoś po prostu nie ma, a byłem na wielu. Gdy rzucało się jakiś pomysł były argumenty i kontrargumenty, tutaj, po prostu zostałem "zakrzyczany"/zasypany w większości kretyńskimi stwierdzeniami, które nijak mają się do rzeczywistości prezentowanej przez Laca.
Wniosek: Teoria (różne głupie obliczenia i domysły), to jedno, ale praktyka (jak jest naprawdę), to zupełnie inna sprawa czego nie potrafi pojąć tutaj multum ludzi (a ci co potrafią są na tyle mądrzy, że w ogóle się nie odzywają).
Co do bronienia tej profesji, to uważam, iż posiadam (chyba) do tego prawo skoro gram nią praktycznie cały czas od 4 lat i wiem o niej masakrycznie więcej niż większa część osób, która tu zabierała głos.
No, ale w każdym razie, nie moja wina, że ktoś jest za leniwy, aby nassać się do XXXX% i kogoś stłuc; także nie moja wina, że ktoś jest za głupi na to, aby znaleźć sposób na zabicie nassanego maga (Foo znalazł go nie tylko psionikiem). Najbardziej jednak ucierpią magowie z niższych poziomów, którym życie w czasie walki schodzi znacznie szybciej (nie mają odpowiedniego sprzętu, nie mają tak potężnych czarów, duży koszt rzucania czarów).
Nifir, Tzeentch, Lam i niektórzy mają oczywiście (przeważnie częściowo) rację! To im przyznaję bez bicia, że potrzeba granicy w czarze "wysysanie energii". Proponuję, aby to było tylko nędzne 200.000 punktów życia.
A teraz dlaczego tyle:
1) Umiejka zostanie przycięta :roll: i wszyscy będą szczęśliwi. :dance:
2) Wątpię, aby komuś chciało się tyle bawić i ssać do takiego pułapu, ale jeśli chce, to czemu nie?
3) Sprawiedliwie będzie wobec wszystkich profesji posiadających wysysanie energii (górny limit to 200k życia - Pozostaje więc wiele możliwości manewrów).
4) Magowie z niższych poziomów nie zostaną ograniczeni %, ale przez odgórną ilość życia!
Prawda, że proste? I po kij komuś jakieś wzory i inne duperele?
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Nifir » Śr maja 24, 2006 2:29 pm

O czym ty gadasz? Nikt nie mówił, że umiejka ta zostanie przycięta, bo maga nie da się pokonać, tylko dlatego, że jest przesadzona i nawet w świecie magii i czarów nie mieści się w granicach zdrowego rozsądku.
Emblemat użytkownika
Nifir
 
Wiadomości: 513
Dołączył(a): Wt gru 23, 2003 8:36 pm

Wiadomośćprzez muzgus » Śr maja 24, 2006 2:38 pm

Thail napisał(a):Świat magii nie ma ograniczeń (jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia), to Lac tylko je ma i to ludzie je tworzą.


Świat magii na Lacu ma ograniczenia, bo taki jest i tego nie zmienisz. To bogowie ustalają zasady, a one właśnie się zmieniły, i musisz się z tym pogodzić, albo nie pogodzić i przestać grać. Koniec tematu.
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Thail » Śr maja 24, 2006 2:44 pm

Więc po cholerę bogowie chcą mieć w tym świecie graczy, skoro ten świat jest TYLKO dla nich?
Po co zakłądają papierowy tematy w których udają, że liczą się ze zdaniem innych graczy?
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez muzgus » Śr maja 24, 2006 2:46 pm

1. Nic takiego nie powiedziałem, powiedziałem tylko że to jest świat, w którym tylko i wyłącznie bogowie ustalają zasady.
2. Temat nie został założony przez bogów, a to, że w tej chwili nie mają takiego zdania jak ty, nie oznacza że nie liczą się ze zdaniem graczy.

I powtórzę, możesz się przystosować, lub sobie pójść.
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Lam » Śr maja 24, 2006 4:45 pm

Bardzo długa wiadomość, głównie do Thaila, ale otwarta publicznie, bo trudno znieść, kiedy ktoś również publicznie mnie oskarża o takie niestworzone rzeczy.

Nie wiem, jakie forum jest "normalne", ale pisałem na kilku, a jeszcze więcej miałem okazję przelotnie czytać. Dlatego spróbuję udowodnić, że nasze forum wcale nie jest pod żadnym względem gorsze od innych jemu podobnych.

Fora, które widziałem, dzielą się na dwa rodzaje pod względem rozkładu "kategorii" piszących:
- fora o dupie Maryny, gdzie połowa to trolle, a druga połowa to debile - ofiary trolli, bo wszyscy inteligentni wyemigrowali lata temu,
- fora tematyczne, gdzie wymaga się pisania na temat. To tu piszą ludzie z olejem w głowie i mozolnie odpierają ataki trolli.

For pierwszego typu nie będziemy omawiali, bo pyskówki z trollami są poza zasięgiem naszych zainteresowań. Skupmy się więc na forach tematycznych, gdzie uczestnicy starają się pisać z sensem.

Fora tematyczne, które widziałem, dzielą się na dwa rodzaje pod względem zasad działania:
- fora nieoficjalne, hobbystyczne, fankluby itp.
- fora oficjalne.
Pierwsze cechuje mówienie o danym temacie, ale nigdy lub prawie nigdy przez kogoś z nim bezpośrednio związanego.
Drugie, dla odmiany, również cechuje mówienie o danym temacie, ale połączone z możliwością usłyszenia opinii kogoś "z wewnątrz" oraz możliwością napisania mu czegoś. Są to fora, gdzie piosenkarze rozmawiają ze swoimi fanami, gdzie inżynierowie i projektanci jakiegoś urządzenia rozmawiają z jego nabywcami, wreszcie gdzie autorzy programów komputerowych zabierają głos w ich sprawach.

Fora hobbystyczne celują w skupianie hermetyzujących się z czasem środowisk. Mimo, że na takich forach rzadko występują podziały poglądów (bo są to fora odbiorców, nabywców, użytkowników, którzy jako tacy mają minimalne możliwości zmieniania rzeczywistości i są tego świadomi), z czasem występuje stopniowa alienacja samozwańczych elit. Aby się "wkręcić" na dowolne działające jakiś czas spore forum hobbystyczne, trzeba cicho siedzieć, przez długi czas tylko słuchać, czasem nawet płacić. Im bardziej specjalistyczne forum, tym większa elitarność jego uczestników i niechęć dopuszczania do swojego grona innych. Jest to zjawisko obserwowane na całym świecie, o zamykaniu się środowisk "frajerów", "kujonów" czy "zapaleńców" codziennie ktoś pisze pracę magisterską.

Dla odróżnienia, fora oficjalne mają doskonale od początku określoną elitę. Jest ona bezpośrednio wyróżniona i nie podlega ani kształtowaniu się, ani samoistnemu przekształcaniu. Elicie nie zależy na alienowaniu tłuszczy, ponieważ nie ma zagrożenia, że przestanie być ową elitą. Wszystko jest pięknie, dopóki hołota rozumie, że jest hołotą.

Lac jest bardzo złożonym, ale programem komputerowym. Ba, jest grą komputerową. Gra ma swoich autorów, w przypadku tej gry ja jestem jednym z nich. Co więcej, Thail w dużo mniejszym stopniu, ale również się przyczynił aktywnie do zmian w Lacu. Jest więc nieśmiertelny, ale nie jest bogiem.

Elitą Laca są bogowie, wśród nich ja. Jestem z Lacem dziesiąty rok i nadal w niego gram i poświęcam mu kilka godzin pracy dziennie. Lac zawsze był, jest i będzie taki, żeby podobał się MI i graczom takim jak JA. Ja nie robię żadnych zmian po to, żeby kogoś wygonić z Laca lub komuś zrobić na złość. Ja wprowadzam takie zmiany, żeby był lepszy dla mnie i graczy, którzy lubią się bawić tak, jak ja. Jestem bardzo oddany idei nie ograniczania zabawy osobom, które bawić się potrafią. Jednocześnie dokładam starań, aby ukrócić zabawę osobom, które potrafią bawić się wyłącznie kosztem innych. Takie są zasady Laca. Lac opiera się na nich od lat i zawsze znajdowało się mniej albo więcej osób, którym przypadł do gustu.

Nawet największe trolle tego forum, chociaż śmiecą i robią bydło, mówią mi "nie przejmuj się nim, jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził", kiedy tylko odzywasz się Ty lub Eth. Jest to coś dla mnie nie do pojęcia, jakim cudem "ryczące jedenastki" to rozumieją, a Ty nie.

I wrócimy do tematu porównania innych miejsc w Internecie z niniejszym forum. Piszesz, że wszędzie indziej jest lepiej. Piszesz, że tutaj zostałeś zakrzyczany, że zostałeś zasypany "kretyńskimi stwierdzeniami, które nijak mają się do rzeczywistości", że nie pojawiają się żadne argumenty. Przecież cała ta dyskusja to są same argumenty! Ciebie boli to, że są to prawie wyłącznie argumenty przeciwko Tobie. Nawet Eth jest za ograniczeniem magów (chociaż nie ma racji co do psioników, ale tu nie ma miejsca na dowody, no może wspomnę tylko jedno imię: Nifir), a Volmanti pisze, że jego żadna z proponowanych nie ruszy i tak. Zostałeś sam przeciwko ludzkości i masz czelność twierdzić, że wszyscy inni są kretynami oderwanymi od rzeczywistości?

Dalej wnosisz, że ci, którzy się nie odzywają, to są "ci mądrzy", którzy popierają Ciebie, ale się nie odzywają, bo są mądrzy. Skoro Ty jesteś taki mądry, a się odzywasz, dlaczego oni by nie mieli milczeć? Ci, którzy popierają Ciebie nie mają powodu do milczenia. Mogą zabrać głos jak choćby Volmanti. Ja się z nim zgadzam, że to drugie rozwiązanie jest bardziej w porządku, uważam też, że prędkość ssania powinna zależeć od wartości życia, a nie procent życia (z czym nie zgadza się choćby Rith).

Zadaj więc pytanie - co spotka Volmantiego za to, że odważył się wyrazić swoje zdanie. Odpowiem, żeby nie trzymać nikogo w niepewności - jedyne, co może go spotkać, to uwzględnienie jego zdania (no i uwzględnione zostało, chociaż już wcześniej wyglądało na to, że większość osób myśli tak jak on). Zdanie Etha co do psioników również zostało wysłuchane, ale nie przychylam się do jego opinii. Żadne gromy na nich nie spadły, nikt ich nie wyzywał, a przecież to Twoi koledzy.

A teraz zastanówmy się, dlaczego tylko tyle osób pisało w tym temacie, a ci "mądrzy", którzy popierają NINIONA, mnie, muzgusa, Gerino, Tzeentcha i innych, nie odezwali się. Czyż może chodzić o to, że zaraz by się na nich posypały oskarżenia, komu zaglądają między pośladki, czyimi są konfidentami i kto i jak im płaci? Nie, to chyba niemożliwe!

Dalej uważasz, że ilość jest ważniejsza niż jakość, czyli że dużo wolnego czasu i cierpliwość podczas ssania to większa cnota niż znajomość muda, niż umiejętność przygotowania się do walki (poza ssaniem), a także niż technika gry, zręczność gracza (szybkość stukania w klawisze) i spostrzegawczość (wyłuskiwanie ważnych informacji z tego, co się dzieje na ekranie). Twierdzisz, że jeśli ktoś nie chodzi nassany do 9999%, to jest leniwy. Czy nie widzisz, że w ten sposób tylko obrażasz osoby, które mają doświadczenie i potrafią grać? Jest tu wielu graczy, którzy magiem zrobią 100 w 60 godzin nie używając ani razu ssania ani oczarowania.

Dalej uciekasz się do propozycji, które sam traktujesz jako bzdurne, aby ośmieszyć poważne propozycje moje, muzgusa, Ritha i innych komentatorów dyskusji. To naprawdę niczego nie wnosi do dyskusji. Nie jest to argument, chociaż tak uparcie twierdzisz, że to właśnie ty sypiesz argumentami, a nikt inny nie.

Czy jestem naczelnikiem piaskownicy? A jakże! Z dumą pełnię to stanowisko. Przy podejmowaniu decyzji słucham wszystkich stron, chociaż przeważnie muszę kierować się interesem jednej (czyli spokojnych graczy nie-przekręciarzy) albo celowo na niekorzyść jednej (typu osłabianie wojowników czy przypiekanie wampirów). Różnica jest taka, że przeważnie ci, w których różne zmiany uderzają, przyjmują to z pokorą, widząc, że wszystko dąży do zrównoważenia gry, nawet, jeśli odbiera im jakąś przewagę. Przeważnie, bo wyjątkiem są zmiany, które w jakikolwiek sposób zmieniają szanse grupy kilku "sprawiedliwych", którzy kreują się na męczenników przy każdej tego typu okazji. To nie jest w porządku wobec społeczności spokojnych graczy a także wobec starających się utrzymać równowagę bogów.

Rolą naczelnika piaskownicy jest też pilnowanie, żeby zawsze był w niej świeży piasek i nie zarastała trawą. Chcecie piaskownicy bez naczelnika (mnie), gdzie najwięcej do powiedzenia ma ten, kto najwięcej krzyczy i najszybciej niszczy domki innych, zamiast budować własne (Thail)? Najpierw wszyscy by uciekli, a potem wszystko by zarosło i nikt, nawet wielki łobuziak i piaskownicowy bonza, nie miałby się gdzie bawić.

Jeszcze pozwolę sobie na porównanie Laca z jedną z najpopularniejszych gier w sieci, WoW. Myślę, że to idealna rozrywka dla Thaila, bo tam bardzo, ale to bardzo punktuje się ilość, a nie jakość. Ale nie miałem reklamować konkurencji, tylko zauważyć, że oni też mają swoje forum. Na ich forum:
- są usuwane informacje o błędach w grze, bo oprócz tego, że są poważne, to ich naprawianie zajmuje miesiące (konieczność aktualizacji klientów - w Lacu zawsze wystarczy restart muda),
- są usuwane wiadomości nt. działalności administracyjnej (typu wymuszanie na klanach zmian w polityce przyjmowania graczy pod groźbą rozwiązania) bez wyjaśnienia,
- są usuwane porady nt. gry (według wielu nieszkodliwe, ale przecież im dłużej komuś będzie zajmowało znalezienie jakiegoś miejsca, tym więcej zapłaci za grę w długim okresie czasu),
- nie słyszałem, aby były tematy takie, jak ten, gdzie ktokolwiek proponuje jakiekolwiek wzory i ktokolwiek tego słucha,
- w ogóle nie da się dobić do osób pracujących nad grą, bo na forum występują jedynie osoby od PR (specjalni rzecznicy),
- oczywiście nie ma mowy o forum dla bohaterów z pomocą dot. tworzenia krain, nie ma mowy o propozycjach własnych edytorów gry itp.
Działamy na podobnej zasadzie, a jednak jesteśmy zupełnie inni. Czy naprawdę gorsi, a inne fora "normalne"? Jeżeli komuś nie wystarcza, że dziesiąty rok rozwijamy tę samą grę i jest coraz bardziej, a nie coraz mniej grywalna (ile jest takich gier poza mudami?) i że ma okazję rozmawiać z samymi bogami, a nie wystarcza, bo uważa się za większego od nich, to naprawdę nie jest dla niego miejsce. Nie ma nad czym deliberować.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Eth » Śr maja 24, 2006 6:39 pm

a lam tradycyjnie wyglosil poemat przy okazji ktorego walnal mi ze swojej lopatki :)

co wiecej chcial udowodnic ze forum to nie jest gorsze od innych :)
oczywiscie ze ejst gorsze.
pisze to jako ktos kto z forami internetowymi mial i ma wiele wspolnego.
odsylam na sportsboard.pl

to forum jest chujowo pod wieloma wzgledami.
po pierwsze jest male. pisze tu zazwyczaj kilka ciagle tych samych osob.
czasami pojawia sie ktos nowy kto znika szybciej niz sie pojawil.
po drugie jest jak wspomnial thail piaskownica lama.
to nie jest forum laca :) a forum lama - mozna sie wypowiadac z kultura i na temat
(laca) by wpisy znikaly szybciej niz sie pojawiaja.
znikaja bo nie podobaja sie komus :) nie dlatego ze lamia netykiete. nie dlatego ze sa nie na temat. dlatego ze sa niewygodne :)

czasami przechodzi jakas dyskusja...
zreszta dyskusje na tym forum i tak sa nic nie warte :)
jak sam pisal lam robi muda pod siebie nie pod innych. wiec nad czym w ogole debatowoac? lepiej pisac o dupie maryny i dyskutowac nad tym czy nikade wyszla fajnie na zdjeciach czy nie. przynajmniej lam sie nie przypieprzy :)

"Dalej wnosisz, że ci, którzy się nie odzywają, to są "ci mądrzy", którzy popierają Ciebie, ale się nie odzywają, bo są mądrzy. Skoro Ty jesteś taki mądry, a się odzywasz, dlaczego oni by nie mieli milczeć? "

kazdy wie ze czasami lepiej siedziec cicho. kazdy wie ze na lacu wszystko zalezy od widzimisie bogow. prawda?
twoim widzimisie jest zbanowanie czyjejs postaci za cos co nazywasz "herezja"
lepiej nie gadac nic niz zostac oskarzonym o herezje - jesli uznasz ze cos jest herezja to wg zasad laca jest herezja.
juz to tlumaczylem - jesali napsizesz ze trawa jest zielona to ja musze ci przytaknac.

po co ktos ma pisac co mysli jesli za to moze spotkac kara? mozesz zaprzeczac :) jednak z faktami sie nie dyskutuje.
potrafisz banowac, blokowac zakaldnie nowych postaci, wyciszac - za wyraznie swojej opini, mscic sie na wiele innych sposobow itd... i pytasz "dlaczego"?:>

wracajac do chujowosci ;p tego forum :)
ogranicza sie tutaj dyskusje. nie da sie z kims pospierac. tematy w ktorych mozna sie powyklocac znikaja jak swieze buleczki w piekarni.
nawet jak dyskutuje sie z zachowaniem zasad netykiety.

zreszta o jakosci forum swiadczy to ile osob sie na nim udzila i ile wpisow pojawia sie dziennie.
a jak jest? nedznie.
podejrzewam ze o niebo lepiej ejst na forach klanowyach...
bo na publicznych kaszana.
nawet jesli by dyskutowalo kilkunastu graczy to inaczej by to wygladalo.
a jak wyglada?
i dlaczego tak wyglada? oczywiscie lam napsize pewnie dlatego ze nikomu sie dyskutowac nie chce.
moim zdaniem g... prawda.
Ostatnio edytowano Śr maja 24, 2006 6:45 pm przez Eth, łącznie edytowano 1 raz
Emblemat użytkownika
Eth
 
Wiadomości: 350
Dołączył(a): Śr kwi 21, 2004 9:03 pm
Lokalizacja: Leszno

Wiadomośćprzez Reif » Śr maja 24, 2006 6:49 pm

Nigdy nie usuna wiadomosc ktora jest na temat i w miare kulturalna, nie usuwam kazdego "awruk". Ale jezeli nota zaczyna sie od "ty je^#$%#$ per#@$##$@$ de%@#$#@" to leci bez wzgledu na wszystko.

A ze Thail nie potrafi wypowiedac sie normalne (nawet Valdrab potrafi) to niech sam siebie obwinia ze jest cenzurowany.
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Eth » Śr maja 24, 2006 6:52 pm

nigdy nie sugerowalem i nie mam zamiaru sugerowac ze cos takiego Reifie robiles :)
ja nic nie sugerowalem :)
ja po porostu stwierdzam ze tak niewygodne wiadomosci lam sobie wywala uzasadnia to "szkodliwymi tresciami"
to nie sugestia a stwierdzenie faktu, takie MAMY forum NASZE :)
Emblemat użytkownika
Eth
 
Wiadomości: 350
Dołączył(a): Śr kwi 21, 2004 9:03 pm
Lokalizacja: Leszno

Wiadomośćprzez Reif » Śr maja 24, 2006 6:54 pm

No nie wiem, ten temat caly czas istnieje... :roll:
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Eth » Śr maja 24, 2006 6:59 pm

ten tak ale wiele innych nie.
o czyms to swiadczy?
o niczym. czasami nawet przechodzi temat z gatunkow "szkodliwych" - pewnie tylko po to by wybijac argumenty na temat cenzury :> ktora jest a przeciez jej nie ma... :)

bo lam wszystko robi z milosci dla/do laca :*
to jest argument ktory tlumaczy wszystko - bo usprawiedliwiac przeciez tez nie musi :)

z tym mudem i forum jest jak z ta kampania... ot czasami lamowi zupa jest zaslona :)
pstryka palcami i problem znika.
zreszta co ja gadam? jaki problem? jest na lacu tylko i wylacznie rozwo! a ten okropny eth opowiada straszliwe herezje wyssane z palca a nie z zycia wziete!
Emblemat użytkownika
Eth
 
Wiadomości: 350
Dołączył(a): Śr kwi 21, 2004 9:03 pm
Lokalizacja: Leszno

Wiadomośćprzez Tzeentch » Śr maja 24, 2006 7:37 pm

Eth, i widzisz, jaki Ty głupi jesteś?

Podszedłeś do zagadnienia ze złej strony. Najpierw powinieneś obwieścić wszem i wobec, że jesteś Żydem, a potem ich ewangelizować.

A jak się z Tobą nie będą zgadzać, tudzież (o zgrozo!) wytną Twoje uczone wersy, to natychmiast oskarżysz ich o zbrodnię anty-semityzmu, a, jak powszechnie wiadomo, anty-semityzm jest gorszy od zarazy.

Potem, gdy już plaga anty-semityzmu zostanie powstrzymana, możesz napomknąć coś o odszkodowaniach. :) A jak Ci nie będą chcieli wypłacić, to...

A żeby nie być gołosłownym, spieszę donieść, że jestem Żydem z dziada pradziada!!
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Lam » Śr maja 24, 2006 7:56 pm

Szanowny Ethu, nie dostało Ci się z niczego, bardzo grzecznie napisałem, że po prostu nie miałeś racji powyżej. Nie bronię Ci bronienia swojego zdania, bo na razie żadne argumenty nie padły, ale kiedy padną, wyjdzie moja racja, bo masz nieaktualne dane w temacie psioników, to wszystko. Bez urazy.

Forum jest małe - nic dziwnego, Lac jest mały. Są fora większe, są też mniejsze. Nie jest to ujma, nikt przez to po nocach nie płacze.

Czy forum jest moje? Pomińmy kwestie administracyjne i własności domeny. To nie ja tu najwięcej krzyczę, to nie ja usuwam większość wiadomości (ja sobie zaś pozwalam edytować, pozdrawiam joerga - to nie Reif). Zabieram głos w wielu miejscach, ponieważ się tego ode mnie oczekuje (jestem najbardziej kompetentną osobą w tematach związanych z Lacem), nie rozpycham się jednak łokciami jak niektórzy (tak - w tym czasem Ty). Po prostu dużo wiem i dużo mogę, więc moje zdanie w wielu tematach jest kluczowe. Tym bardziej nie potrzebuję dodatkowo umacniać swojej pozycji poprzez scysje z kimkolwiek. W średniej ilości wiadomości na dzień ustępuję

Nasze pojęcie kultury różni się bardzo. Zawiadamiam po raz kolejny, że łowcy trolli mają prawo wycinać i wycinają bezpośrednie zwroty z ust jednego gracza pod adresem drugiego. Nie muszą zawierać brzydkich wyrazów, wystarczy, że w jakiś sposób dotykają innej osoby w sposób celowy i poważny. Jak napisałem powyżej, ja sobie czasami zadaję trud wycinania takich rzeczy z wiadomości, Reif nie - Thail na pewno powie, że Reif jest leniwy i jak mu się nie chce ssać do XXXX%... a nie, nie ta bajka.

Czasem jest tak, że wiadomość jest zarówno w temacie, jak i poza nim/kwalifikuje się do wywalenia. Często nie jest usuwana w nadziei, że nie stworzy wątku pobocznego. Jeśli jednak tak się stanie, zostaje usunięta póżniej. To nader często dotyczy właśnie Ciebie, Ethu. Nie ma tu żadnej woli uderzenia w Ciebie i Twoje pełne namysłu wypowiedzi (bez bicia przyznaję się do ironii). Po prostu tak bywa. Często odpowiadam na takie rzeczy, a potem mnie się wycina. Żyję dalej.

Zdarza się, że są usuwane wiadomości w temacie, ale nie wnoszące niczego do tematu. Jeżeli temat zaczyna wyglądać tak:
"Psionicy są słabi!"
"Nie, psionicy są mocarzami!"
"Nie, bo są beznadziejni!"
"Nie, bo są świetni!",
wiadomości są usuwane, aby po pierwsze ukrócić sprzeczki bez argumentów polegające tylko na tym "kto powie ostatni", a po drugie, nie zniechęcać kogoś, kto ma ochotę dodać coś w temacie. Przeważnie ktoś wchodzący na forum czyta temat do końca i dopiero wtedy pozwala sobie na komentowanie ostatnich wiadomości, żeby nie powtarzać tego, co było mówione w środku. Ucięcie głupich wątków pobocznych pomaga utrzymać dyskusję w temacie.

Jeżeli nawiązujesz do pewnego usuniętego tematu, w którym pisali Twoi koledzy, a który Ty zacząłeś, to przypomnę ci, jak potem kazałeś wiadomości na temat, ale nie po Twojej myśli, usuwać innym. A sam nie robisz niczego innego, tylko w każdym temacie zabierasz głos tylko po to, aby po jednym słowie rzeczywiście w temacie, przejść natychmiast do tego, jaki to ja jestem zły, a ty męczennik cierpiący za milijony. To samo w tej właśnie chwili zrobiłeś z tematem o wysysaniu energii. Nie dziw się więc, że w Twoim temacie napisano ze 100 odpowiedzi, potem go zamknięto, po otwarciu znowu napisano kilkanaście, w tym także w temacie, które znowu były usuwane, po czym go usunąłem, bo nie miałem na to siły. To był przykład na to, jaki to jestem subiektywny i jak to mam złe dni, kiedy Ciebie biję :) Dajesz najlepszy przykład tym, którzy zniszczyli Twój temat, bo niszczysz każdy inny.

Kary zawsze spotykają tych, którzy grzeszą pomimo ostrzeżeń. Nikogo nigdy nie spotkała kara, jeśli nie miał za sobą długiej historii występków. A na kim jak na kim, na Tobie można objaśniać ludziom znaczenie słowa "recydywista". Nie dość, że nigdy nie przyznasz, że kiedykolwiek zrobiłeś cokolwiek złego, to jeszcze za każdym razem, kiedy spotyka Cię kara, od nowa zaczynasz jęki wszędzie, gdzie tylko możesz. W swej boskiej cierpliwości i naiwności nadal wierzę, że możesz się nawrócić i zmazać swe winy, ale kiedy tylko wyciągam do Ciebie rękę, plujesz na nią.

Zawsze, kiedy o coś pytam, chcę uzyskać odpowiedź. Nie jesteś psionikiem, żeby odczytać mi w myślach. Nie wiesz, dlaczego wysunąłem w temacie o wysysaniu kilka różnych propozycji (opadanie kontra spowalnianie, limit życia kontra limit procentów, prośba o propozycje wzorów) i nie wiesz, czy opłaciłem tych graczy, którzy tam wystąpili, aby mnie przekonywać, dlaczego powinno być tak, a nie inaczej. Nie wiesz, a więc nie twierdź, że ktoś zakłada lipne tematy do zachowania pozorów. Nie chcesz - nie pisz, zamiast niszczyć.

Zawsze było i będzie tak, że to bogowie podejmą ostateczną decyzję. W tym konkretnym przypadku będę takim bogiem ja. Ale zawsze było i będzie tak, że można na moją decyzję wpłynąć. Setkom osób się to udało, osób takich, które miały argumenty, umiały je napisać, a także umiały czytać ze zrozumieniem. Brak spełnienia jednego z warunków sprawia, że albo nie mamy o czym rozmawiać (najczęściej), albo nie możemy się nawzajem zrozumieć. Tu nie pomoże, że wyjdziesz na środek z transparentem "żądam równych szans" i ogłosisz się mesjaszem analfabetów. Każdy ma szansę na przekonanie mnie w każdym temacie i bez Twoich krzyków. Jeżeli nie potrzebuje jej wykorzystywać, to nie.



Proszę wszystkich o nie zwracanie uwagi na wypowiedzi Etha podważające obiektywność bogów Laca, obiektywność moderatorów forum Laca i sprawiedliwość systemu gry. Jest to element wymyślonej przez niego gry w zdobywanie popularności populistycznymi hasłami, w którą nikt oprócz niego nie chce się bawić. Eth nie jest, a także nie może być przykładem na żadną decyzję bogów dotyczącą gracza, ponieważ z graczem nie ma niczego wspólnego. Jest wielokrotnie skazanym lacowym przestępcą bez cienia wiarygodności.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Gerino » Śr maja 24, 2006 8:53 pm

Proszę wszystkich o nie zwracanie uwagi na wypowiedzi Etha podważające obiektywność bogów Laca, obiektywność moderatorów forum Laca i sprawiedliwość systemu gry.

Ja nie rozumiem, jak można - i po co - wymagać obiektywności czy sprawiedliwości. Wasz cyrk, wasze małpy. Jeżeli chce się w to bawić, przyjmuję istniejące zasady, panujące zwyczaje takimi, jakie są. Równie dobrze każda postać o imieniu zaczynającym się na "Ge" mogłaby dostawać automatycznie +100pż co poziom, jeżeli tylko taka była wola twórców. Nie podoba mi się, mogę o tym napisać. Nikt nie chce słuchać? Przeszkadza mi to? Trudno, mogę iść gdzie indziej.

Thailu, Ethu, chcecie sprawiedliwości? Idźcie sobie do sądu, zobaczycie jak wygląda "sprawiedliwość". Chcecie współczucia? Wypożyczcie sobie "Bambi".
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez muzgus » Śr maja 24, 2006 8:56 pm

Gerino napisał(a):Thailu, Ethu, chcecie sprawiedliwości? Idźcie sobie do sądu, zobaczycie jak wygląda "sprawiedliwość".


Niech obejrzą sobie strażnika teksasu :grin:
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Tzeentch » Śr maja 24, 2006 9:04 pm

Lepiej nie, bo Thail zaraz by stwierdził, że jest LEPSZYM zabójcą, niż Chuck Norris i żeby to udowodnić kopnąłby telewizor z półobrotu, po czym loga z tej walki zamieściłby tutaj. :) :lol:

Po uwadze mamy, że nie powinien kopać telewizora rozpętałby dyskusję nt. złej woli swojej matki, wysnułby tezę, że należy do jakiejś koterii, która za główne zadanie stawia sobie utrudnianie mu życia, po czym zacząłby lamentować w temacie nieodbierania mu umiejętności kopania z półobrotu w telewizor (np. poprzez zabranie mu telewizora).
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Lam » Śr maja 24, 2006 9:29 pm

Gerino, oczywiście masz rację jeśli chodzi akurat o nich. Zawsze musi przyjść ten moment, kiedy należy powiedzieć kategoryczne "stop". Jeżeli nie ma możliwości porozumienia się, ktoś musi odejść, a jeżeli tak, to chyba oczywiste, że nie mogę tym kimś być ja czy Skifr. Problemem jest jednak fakt, że dużo łatwiej mnie czy Skifra przekonać do odejścia niż ich...

Z drugiej strony, ja pisałem do innych. Nie chcę ani uciszyć, ani przepędzić nikogo, kto normalnie gra w tego muda. Jest okropną stratą dla społeczności, jeżeli osoby pokroju Etha zasieją swoje ziarno strachu, niepewności i wątpliwości w chłonnym umyśle młodego gracza, który w innym przypadku grałby w najlepsze i nawet przez myśl by mu nie przeszło, że ktoś na górze próbuje komukolwiek działać na szkodę (bo nie ma powodu, aby miało przejść). Jest to bezpodstawne oczernianie mej skromnej osoby, na co muszę zwrócić uwagę zanim usłyszę "nie odpisujesz, bo wiesz, że mam rację", jak choćby wczoraj.

A sprawiedliwość istnieje i jej reguły są proste, ale są ustalone dawno temu przez bogów. Jestem człowiekiem stawiającym zasady na pierwszym miejscu. Niektórym po prostu sprawia problem, że to zasady bogów, a nie Etha. Nie zmienia to faktu, że zasady są jasne, a sprawiedliwość nie kuleje. To tylko małym żuczkom przewraca się w głowach.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Gerino » Śr maja 24, 2006 10:00 pm

Niektórym po prostu sprawia problem, że to zasady bogów, a nie Etha.

To oczywiste, że każdy wolałby, żeby to jego zasady obowiązywały - tak w Lacu jak i w prawdziwym świecie. Rzecz w tym, że nawet jeżeli Twoje zasady mi się nie podobają, to tak długo, jak chcę grać w Laca (zakładając przez chwilę, że chcę), to je akceptuję.

Nie chcę ani uciszyć, ani przepędzić nikogo, kto normalnie gra w tego muda.

I ci rozumieją, że nie są pępkami wszechświata.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Thail » Śr maja 24, 2006 10:11 pm

Tak! Tzee! BRAWO! Niech wszyscy klaszczą, bo Tzee właśnie po raz kolejny próbując mnie ośmieszyć pokazuje wszystkim jakim błaznem jest!
BRAWO TZEE! Ale teraz zabierz nos klauna, wiaderko i idź się pobawić w swoim małym przytulnym pokoiku bez klamek :wink:

Lam napisał:
Nasze pojęcie kultury różni się bardzo. Zawiadamiam po raz kolejny, że łowcy trolli mają prawo wycinać i wycinają bezpośrednie zwroty z ust jednego gracza pod adresem drugiego. Nie muszą zawierać brzydkich wyrazów, wystarczy, że w jakiś sposób dotykają innej osoby w sposób celowy i poważny.


A w tym samym temacie oto jakie cukiereczki się znalazły:

Valadrab napisał do Etha w wiadomości: Sro Maj 24, 2006 5:45 pm
Morda, cieciu.



A ze Thail nie potrafi wypowiedac sie normalne (nawet Valdrab potrafi) to niech sam siebie obwinia ze jest cenzurowany.

Joerg napisał w temacie o "wysanie życia" :

Jeśli przydupas ma oznaczać kogoś, kto mówi to, co Lam chce usłyszeć, to [idź się wybiegaj].

Oczywiście, albo On sam zmienił tę wiadomość, albo pomógł mu w tym Reif, żeby nie wyjść na tego kim jest w rzeczywistości. Acha, Reif swego czasu napisał, że nie jest obiektywnym moderatorem, bo się zdenerwował.
Na normalnym forum już by dawno stracił funkcję moda i najpewniej dostał na jakiś czas bana za działalność na szkodę użytkowników forum. Tu stwierdziłeś radośnie, że nie masz nikogo lepszego.

Ogólnie w wiadomościach, które napisałeś Lamie i jeszcze bodajże Muzgus i Reif wychodzi jasno, że: Nie podoba się coś, to spie....j - To jest cała wielka filozofia Laca i nic więcej.
Lac powstał nie tylko dzięki Twojej pracy, ale i innych graczy, którzy grali na długo przede mną. Być może dlatego przypadł mi Lac wtedy do gustu, gdyż tak naprawdę był spełnieniem części marzeń jakiś osób (Nie tylko Twoich). W większość tych osób już odeszła, a Ty zmieniasz Laca na swoją modłę zapominając, że od czegoś zaczynałeś, że nie byłeś sam.
Zmieniasz coś co tak naprawdę w pierwotnych zamierzeniach mogło być zupełnie inne, ale jak to napisałeś, to Twój mud, Twoje forum. Nawet, jeśli gracz poświęca miesiące na tworzenie postaci, Ty możesz mu je odebrać chociaż zerowo przyczyniłeś się do ich powstania i rozwoju (w końcu nie Ty robisz te postacie, nie Ty je prowadzisz itd.) Co do Etha i Jego postaci to uważam, że nie postąpiłeś ani słusznie, ani Lac się przez to nie stał lepszy. Mam wrażenie, że się obawiasz Etha i jego "śmiesznego" sposobu wyrażania poglądów w swoich wiadomościach i tym co pisze. Nie potrafisz tych argumentów w żaden sposób "zbić", bo nie jesteś do tego przyzwyczajony, udajesz kogoś kim nie jesteś, a to co teraz masz chcesz bronić kosztem innych (tak jak to rzekł kiedyś mi pewien mądry facet: Dać chłopu trochę władzy, to zaraz mu odpierdala).
Oczywiście, czułeś się usprawiedliwiony banując postacie Etha, bo przecież On podpisał regulamin w którym wyraził zgodę na takie postępowanie. Chociaż mam duże wątpliwości, aby gracze, którzy wiedzą jak jest, że tak powiem naprawdę na Lacu chcieli w niego grać.
Ja i kilkudziesięciu graczy jest już straconymi przypadkami :grin: chociaż ja osobiście uważam, że za dużo poświęciłem na Laca czasu, żeby teraz przerzucać się na innego muda tym bardziej, że to Lac był moim pierwszym mudem z którym się zetknąłem jak tylko dostałem wreszcie połączenie z netem.
Różnica między mną, a Ethem, której pewnie nie potrafisz dostrzec (tak pewnie jak i większość osób z najbliższego Twojego lacowego otoczenia) to taka, że ja wiem, kiedy się zamknąć (chociaż to często dla mnie uwłaczające), natomiast On będzie bronił do ostatka swojej racji, jeśli wie, że ją ma i za to właśnie stracił swoje postacie. Można było go wyciszyć i zabrać pisanie not, ale Ty Lamie wolałeś mu zabrać to na co ciężko pracował, a co mnie czasami zadziwia (sam masz multum postaci, które prowadzisz i ćwiczysz godzinami, wierzę, że walcząc nimi przeciwko mi i mojemu klanowi masz taką samą cholernie dużą radość jak ja walcząc przeciwko Tobie i Familiae), a mimo to potarfisz bez mrugnięcia okiem uśmiercić te postacie.
Może nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale chciałem, żeby Eth odzyskał te postacie i wiedziałem, że jedyna możliwość ku temu to okazanie skruchy, ale co ja mam mu k***a powiedzieć, kiedy pyta się mnie za co ma przepraszać?!
Za to, że nie zgadzał się z opinią bogów i bronił swojej własnej opini?


Proszę wszystkich o nie zwracanie uwagi na wypowiedzi Etha podważające obiektywność bogów Laca, obiektywność moderatorów forum Laca i sprawiedliwość systemu gry. Jest to element wymyślonej przez niego gry w zdobywanie popularności populistycznymi hasłami, w którą nikt oprócz niego nie chce się bawić. Eth nie jest, a także nie może być przykładem na żadną decyzję bogów dotyczącą gracza, ponieważ z graczem nie ma niczego wspólnego. Jest wielokrotnie skazanym lacowym przestępcą bez cienia wiarygodności.

Nie rozumiem czemu tak obrażasz graczy i użytkowników forum? Czy sądzisz, że to stado baranów, którym TY pokazujesz jedyną słuszną drogę, a bez ciebie spadną z urwiska?
Wybacz Lamie, ale każdy ma swoją wolę i umysł, a że Ty zauważyłeś, iż jednymi lepiej się "steruje", a innymi wręcz przeciwnie- nie da się, to nie znaczy, że ci ludzie nie mogą myśleć za siebie.
W sumie, to i tak ci współczuję jako bogowi Laca, bo otaczasz się w większości ludźmi, którzy mają z tego jakieś korzyści i dlatego są tak za Tobą. Natomiast wstępując do [TZM] gracz ma świadomość, że sam stawia krzyżyk na swoim lacowym życiu, które na pewno nie będzie nudne :cool: ale także będzie znacznie trudniejsze.
Co do zabawy kosztem innych, nie zabijam nowych graczy, zabijam tych, którzy mi podpadli, ot, realia Laca (muda bitewnego).
Siła przeciwko sile.
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Reif » Śr maja 24, 2006 10:14 pm

Idz na forum byle jakiego innego muda, dla przykladu na forum takiej arki "nie podoba sie to nie graj".

Ale tobie sie podoba, tylko robisz z siebie blazna bo lubisz byc w centrum uwagi.
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Thail » Śr maja 24, 2006 10:16 pm

Nie pisałem do ciebie i nie pisałem o innych forach mudowych.
Więc zamilcz.
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Reif » Śr maja 24, 2006 10:19 pm

Ale to jest forum i ja pisze do ciebie, a takze o innych forach. Nie musi ci sie to podoba. Ale coz, mam takie prawo.
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez muzgus » Śr maja 24, 2006 10:21 pm

Tak, dokładnie taka zasada. Jak Ci się nie podoba, to nie graj. Nie masz Laca wbitego w dowód ani w paszport. Jak pójdziesz, to nikt nie będzie płakał - codziennie przychodzą i odchodzą gracze.
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Thail » Śr maja 24, 2006 10:25 pm

Widzisz Lamie, o tym właśnie pisałem.
Reif, Muzgus i Valdrab brakuje jeszcze Nifira, Tzeentcha i Gerino, a i Joerga. Ciekaw jestem, czy wszędzie ich ze sobą zabierasz w prawdziwym świecie?
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Reif » Śr maja 24, 2006 10:25 pm

Kazda gra na tym polega, jezeli sie nie podoba to nie graj. Gadasz bez sensu, Lac jest darmowy, Lamowi nikt za to nie placi, wiec bedzie robil z nim co uwaza za sluszne.

Chcesz gre w ktorej bedzie wszystko tak jak ty chcesz? Napisz wlasna.
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Lam » Śr maja 24, 2006 10:27 pm

A ja mam pytanie do Thaila: czy Ty w ogóle czytasz to, co piszesz? Wszystko, co piszesz o mnie, brzmi tak, jakbyś pisał o sobie. To ja steruję owieczkami? Przecież ja pokazuję, że Eth i Ty próbujecie manipulować ludżmi, choćby nawet właśnie poprzez twierdzenie, że to ja próbuję. Tylko że ja wskazałem, kim on jest i jakie stosuje metody, wskazałem nie nazywając rzeczy po imieniu, Ty zaś nazwałeś. To kto traktuje tych, którzy go zrozumieją, jak tych, którzy nie myślą sami?

Jestem zawsze na straconej pozycji, bo jestem bogiem, kimś, kto ma dość władzy, żeby można było się go bać i aby każda straszna historia wydawała się wiarygodna. Ale próbuję jak mogę bronić się przed Waszymi atakami, bo na nie nie zasługuję.

Brak moderowania Valdraba odbieram jako odpowiedź na zarzuty, że wycinamy tyle wnoszących do temu rzeczy. Źle ktoś moderuje? To nie będzie moderował Twojego tematu i zobaczymy, czy nadal będzie niepotrzebny...

Joerg został zmoderowany tak, że odpowiedział na Twoje oszczerstwa, ale nie pozwolono mu użyć brzydkiego wyrazu. Gdyby miała zostać wycięta jego wiadomość, musiałaby zostać wycięta Twoja, a ta powiedzmy, że jeszcze zawierała coś nowego w temacie. To jest ogólnie ogromny problem moderatora - wyciąć wiadomość, w której połowa jest na temat, a połowa to oszczerstwa, czy nie wyciąć?
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Thail » Śr maja 24, 2006 10:29 pm

No i jak się ma człowiek nie denerwować.
Najwidoczniej trzeba Wam napisać dużymi literkami:

WIADOMOŚĆ, KTÓRĄ TAK RADOŚNIE I BEZMYŚLNIE KOMENTUJECIE BYŁA SKIEROWANA DO LAMA!
WIADOMOŚĆ->->-> LAM!

Mam nadzieję, że zakres Waszego pojmowania pozwoli Wam zrozumieć chociaż to co jest napisane dużymi literkami na czerwono.

A ja mam pytanie do Thaila: czy Ty w ogóle czytasz to, co piszesz? Wszystko, co piszesz o mnie, brzmi tak, jakbyś pisał o sobie. To ja steruję owieczkami? Przecież ja pokazuję, że Eth i Ty próbujecie manipulować ludżmi, choćby nawet właśnie poprzez twierdzenie, że to ja próbuję. Tylko że ja wskazałem, kim on jest i jakie stosuje metody, wskazałem nie nazywając rzeczy po imieniu, Ty zaś nazwałeś. To kto traktuje tych, którzy go zrozumieją, jak tych, którzy nie myślą sami?


To teraz zapytanie Lamie do Ciebie: Jakie te metody stosuje, bo to, że mi to zarzucano wiem nie od dawna?

Ps. Do Reifa - Lam w swoich wiadomościach kierował się bezpośrednio do mnie i Etha. Nie do ciebie, Muzgusa itd. itp. Uważam za kulturalne odpisanie mu i poczekanie, aż On odpisze na moje argumenty, na prostej zasadzie dwóch paletek i odbijania piłeczki (metafora). Ja odbijam piłeczkę i teraz czekam, aż Lam ją odbije...
Ostatnio edytowano Śr maja 24, 2006 10:34 pm przez Thail, łącznie edytowano 2 razy
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Reif » Śr maja 24, 2006 10:31 pm

Teraz ja Ci pomoge
Chcesz zeby nikt nie komentowal - napisz wiadomosc prywatna. -> WIADMOSC PRYWATNA. Jak dales to w temacie to kazdy ma prawo to skomentowac


PS. A ja mam chec i dorzucam swoje 3grosze :)
Ostatnio edytowano Śr maja 24, 2006 10:44 pm przez Reif, łącznie edytowano 1 raz
Emblemat użytkownika
Reif
łowca trolli
 
Wiadomości: 589
Dołączył(a): Śr sty 23, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez muzgus » Śr maja 24, 2006 10:32 pm

Trzeba ją było wysłać za pomocą systemu prywatnych wiadomości na forum. Taka wiadomość w wątku, czy tego chcecz czy nie, jest skierowana do wszystkich, a w szczególności do tych, których wymieniałeś w tej wiadomości.

Nie podoba Ci się, to możesz nie używać forum. Możesz też założyć własne.
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Tzeentch » Śr maja 24, 2006 10:33 pm

Thailu, ale Ty [misiem slodkim] jesteś, naprawdę.

Spędziłem na Lacu tysiące godzin, setki godzin poświęciłem na pisanie krain, tworzeniu strony klanu, pisaniu opowiadań, pisaniu na forum, a także dorzucałem się do domeny Laca...

...a pomimo tego kilkakrotnie miałem zabroniony dostęp do forum, kilka razy blokowanego Slaanesha, kilka postaci jest zablokowanych do dzisiaj, wyciszeń i zamrożeń tyle, że nie sposób ich policzyć oraz kar, jakich nikt nigdy przede mną nie doświadczył i pewnie nie doświadczy (choćby stała forma gula i flaga zabójcy), do tego kilka razy miałem bana, którego mam znowu.

I jakoś nie jęczę jak baba wydymana przez stado goryli. Ty dla Laca w zasadzie gówno zrobiłeś - i po prostu NIE MASZ prawa krytykować kogokolwiek. Jesteś nikim po prostu w tym światku. Weź Etha pod pachę i wynoś się w cholerę.
Ostatnio edytowano Śr maja 24, 2006 10:56 pm przez Tzeentch, łącznie edytowano 1 raz
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Thail » Śr maja 24, 2006 10:47 pm

Poza tym Lamie, nie chcesz, nie odpowiadaj.
Ja na pewno od Twojej odpowiedzi nie urosnę, a Ty jeśli nie odpowiesz, to także nie masz nic do stracenia, czy może się mylę co do tego drugiego?
Poza tym to tylko gra.
Pozdrawiam.
Ps. Ale zabijać graczy dalej będę:-P
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Eth » Śr maja 24, 2006 10:58 pm

i znowu poemat jaki to ja jestem zly :)
jak to ja sie uskarzam :) i lamentuje i jaki jestem strasznie nieobiektywny :)

sprawiedliwosc istnieje? chyba w twojej glowie - albo tak to tylko sobie tlumaczysz.

jestes czlowiekiem stawiajacym sprawiedliwosc na 1 miejscu? ha!
nie jestes, nie byles nie bedziesz - co bys nie napsial i jak bys nie przekonywal - moj przyklad jakbys tego nie probowal tlumaczyc jest faktem. mozesz przekonac tych ktorzy nie maja z toba nic wspolnego - nikogo innego nie przekonasz. pomijam oczywiscie twoje kolko rozancowe :)

Gerino rzucil haslem ze ktos chce sprawiedliwosci... ja jej chce? chyba nie umie czytac :) przeciez pisze i powtarzam ze mud ten opiera sie na zasadach takich ze to co powie lam jest sw prawda.
jest tak i tyle. jest tak rowneiz na forum. gloszenie czegokolwiek innego jest herezja przeciez :)
jednak skoro tak jest to powtarzam to forum nie jest "nasze" ja tak nigdy nie czulem.
nie tylko ja.
za to doskonale czuja sie tu takie trolle jak val czy gerino :)


"osoby pokroju etha zasieja zairno strachu"
moze bys chociaz raz przeszedl do konkretow?

wytlumaczyl calej spolecznosci laca jak mozna glosic jakiekolwiek herezeje nie mogac mowic? :)
jak rozumiem dotknelo cie to ze wypowiedzialem sie na grupie dyskusyjnej a tam niestety nic usuwac nie mogles :)

rozloscilo cie to? przepraszam :*

zarzucasz mi populizm. ja kazde swoje slowo potrafie poprzec konkretnym argumentem - nie uzywajac ogolnika - ty sprowadzasz wszystko do jednego - niedifniowalnej herezji.
o przepraszam - definiowalnej - kazde odmienne zdanie ktore nie pasuje twojemu widzimisie.

bylo tez o lowcach trolli - pokaz mi gdzie ja zarzucalem cos ktoremus lowcy? :) nigdzie - jesli mam pretensje to tylko do ciebie :)

aj aj watek poboczny - jakiez to wygodne. lamie wiekszej pierdoly nigdzie nie widzialem. kazda wiadomosc bedaca w temacie jesli go dotyczy ma ograniczac sie do tematu?
sugerujesz zakladanie osobnych watkow do kazdego z poruszanych tematow? Doskonale wiesz ze nie do wszystkiego trzeba zakladac nowy watek - ze pewne sprawy mozna a wlasciwie powinno sie poruszac w 1 temacie... zreszta co ja bede sie rozpisywal.
napsialem ze to forum jest chujowe i swojego zdania nie zmeinie.
argument ze malo osob gra w laca tez jest chujowy.
wiele osob ktore w laca gra na forum nie ma zamairu pisywac.
forum jest nudne - ogranicza sie na nim dyskusje - nie mozna sie z nikim poklocic - watki sa przeczyszczane w najciekawszym momencie dyskusji - itd... gdzie mam polemizowac jak nie na forum?
jak sie to ma do klanow? jak to sie ma do tego ze klany walcza ze soba? jak to sie ma do tego ze dyskusja a nawet i klotnie moga ozywic gre? jak to sie ma do tego ze jesli tu sie troszke poklocimy i powyzywamy to bedzie nam sie chcialo wcielac i pobiegac za naszym adwersarzem? ale nie.
forum musi ladne grzeczne okraglutkie.
nudne az do pawia.
no ale coz alternatywy zadnej nie ma.


"Zdarza się, że są usuwane wiadomości w temacie, ale nie wnoszące niczego do tematu. Jeżeli temat zaczyna wyglądać tak:
"Psionicy są słabi!"
"Nie, psionicy są mocarzami!"
"Nie, bo są beznadziejni!"
"Nie, bo są świetni!",
wiadomości są usuwane, aby po pierwsze ukrócić sprzeczki bez argumentów polegające tylko na tym "kto powie ostatni", a po drugie, nie zniechęcać kogoś, kto ma ochotę dodać coś w temacie. Przeważnie ktoś wchodzący na forum czyta temat do końca i dopiero wtedy pozwala sobie na komentowanie ostatnich wiadomości, żeby nie powtarzać tego, co było mówione w środku. Ucięcie głupich wątków pobocznych pomaga utrzymać dyskusję w temacie. "

zdarza sie zupelnie na odwrot.
ostatnio byla fajna moim zdaniem dyskusja...
mi sie podobala :>
ta gdzie wycioles mi sygnature(bodajze).

"uciecie glupich" aaa i znowu :) one nie sa zawsze glupie. poboczne moze i tak. co z tego? skoro gracze chca sie wypowiadac. nie robi sie hp pisze sie nadal o mudzie - lepiej upierdzielic 3/4 watku i niech nadal wieje nuda.
to zmilosci do muda zapewne :*

nie nawiazywalem do tego tematu ktory mi zarzuciles. nawiazywalem do zupelnie innego.
oczywiscie niszcze kazdy inny! jestem zly i niedobry i w co 2 wiadomosci piszesz mi to jakies 4x :>
juz o tym wiem!
wszyscy inni tez!
ze tzm jest do dupy tez caly mud wie!


"Nie dość, że nigdy nie przyznasz, że kiedykolwiek zrobiłeś cokolwiek złego, to jeszcze za każdym razem, kiedy spotyka Cię kara, od nowa zaczynasz jęki wszędzie, gdzie tylko możesz. W swej boskiej cierpliwości i naiwności nadal wierzę, że możesz się nawrócić i zmazać swe winy, ale kiedy tylko wyciągam do Ciebie rękę, plujesz na nią. "

masz wysoki fotelik przy komputerze? spadles z niego?
to powtorze :)
ja nigdy nie uslyszalem czym zawinilem.
nawrocic sie? pewnie moglbym :) gdybym wiedzial co zrobilem :>
dowiedzialem sie tez ze jestem recydywista...
jakos nie przypominam sobie bym byl banowany kiedys przed masowka :)
ba nigdy tez nie bylem ostrzegany :>
po tym gdy porozmawialem sobie z ulrykiem przestalem napastowac gerina :)


"Zawsze, kiedy o coś pytam, chcę uzyskać odpowiedź. Nie jesteś psionikiem, żeby odczytać mi w myślach. Nie wiesz, dlaczego wysunąłem w temacie o wysysaniu kilka różnych propozycji (opadanie kontra spowalnianie, limit życia kontra limit procentów, prośba o propozycje wzorów) i nie wiesz, czy opłaciłem tych graczy, którzy tam wystąpili, aby mnie przekonywać, dlaczego powinno być tak, a nie inaczej. Nie wiesz, a więc nie twierdź, że ktoś zakłada lipne tematy do zachowania pozorów. Nie chcesz - nie pisz, zamiast niszczyć. "

tutaj znowu. jak rozumiem to doniesienie do tego co napsialem reifowi. nie zorzumiales. nie bede tlumaczyl - chodzilo mi o cos zupelnie innego.
albo co tam. temat z gatunku szkodliwych to wlasnie ten o ktorych ty pisales gdzie powstaja watki poboczne. wam one przeszkadzaja - forumowicza ktorzy w nich pisza - najwidoczniej nie. swiadczy o tym dyskusja ktora jest zywa - czasami konstruktywna ale o tym psialem wyzej.

generalnie nie kazdy taki watek odpada. za to pewne odpadaja bardzo szybko. psionikiem byc nie musze by miec swoje zdanie na temat dlaczego sie tak dzieje.


no a koniec tze :>
lubie goscia. to taka osobista wycieczka.
co wiecej nawet lepiej od lama diagnozwoac potrafi...
a ze ejstem zydem wie kazdy :)
tak jak kazdy wie ze ynos to moja postac!
jednak... musze wrzucic lyzke dziekciu do tego miodu :)
to ze ejstem zydem to pikus ja jestem tez masonem
aaa i glosowalem na po!
Emblemat użytkownika
Eth
 
Wiadomości: 350
Dołączył(a): Śr kwi 21, 2004 9:03 pm
Lokalizacja: Leszno

Wiadomośćprzez Eth » Śr maja 24, 2006 11:04 pm

Tzeentch napisał(a):Spędziłem na Lacu tysiące godzin, setki godzin poświęciłem na pisanie krain, tworzeniu strony klanu, pisaniu opowiadań, pisaniu na forum, a także dorzucałem się do domeny Laca...



a ja jestem groszy :/ bo nie pisalem opowiadan :>

ja tez nie wrzeszcze ;p
nigdzie nigdy nie psialem ze chce swoje/nie moje postacie. ze cos mi sie nalezy itd...
nigdy tez nie bede tak pisal.

co nie zmienia faktu ze jak mi sie cos nie podoba to bede sobie stekal do czasu az bede mogl :>
znajac lama to szybko cos wymysli :)
Emblemat użytkownika
Eth
 
Wiadomości: 350
Dołączył(a): Śr kwi 21, 2004 9:03 pm
Lokalizacja: Leszno

Wiadomośćprzez Lam » Śr maja 24, 2006 11:06 pm

Thailu, dobrze wiesz, że gdybyśmy rozmawiali prywatnie, po kilku zdaniach temat by się skończył, bo żaden z nas nie wierzy w powodzenie dialogu. Ty i Eth potrzebujecie nowych wyznawców swojego kultu, a ja nie chcę tracić wyznawców mojego tylko dlatego, że z każdej strony atakują ich Wasze krasomówcze popisy siejące w ich sercach rzeczony strach, niepewność i wątpliwości. Przyznaję, że Wasza technika bywa skuteczna, a zgromadzeni wyznawcy niezłą kartą przetargową, ale koniec końców i tak nie podporządkujecie sobie Laca, bo zawsze będzie bardziej mój niż Twój. To jest nie do przeskoczenia.

Jeszcze rzucę trafnym porównaniem. Lac to statek, a bogowie to załoga, która utrzymuje go na kursie. Gdyby dopuścić kogoś do koła, żeby nim machał w lewo i prawo, rozwaliłby ster, a okręt zacząłby dryfować, aż w końcu na coś wpadł. Nie ma niczego gorszego niż ciągłe zmiany kursu.

I jeszcze! Zmiana, od której to wszystko się zaczęło, dotyka Ciebie w stopniu minimalnym, a miałeś też szansę zagłosowania za wyrównaniem szans poprzez ograniczenie do ilości życia, a nie procentów (wtedy każdy by miał podobną ilość życia, a Ty więcej many). Nie zrobiłeś tego, w zamian krzycząc tłustymi literami, jaki to głupi pomysł, a każdy, kto go popiera, jest "przydupasem". Niczego nie wniosłeś do dyskusji poza mąceniem i rzucaniem oskarżeń pod adresem każdego, kto odważył się wejść Ci w pole widzenia. Wiele osób nie może tego wręcz czytać.

Dla kontrastu Eth rzuca oskarżenia prawie wyłącznie pod jednym adresem (moim), ale efekty są w sumie takie same. Piszecie wciąż, jakie to forum jest beznadziejne i małe, a ja dzień w dzień muszę słuchać w Lacu "napisałbym na forum, ale tam się nie da odezwać, to Ci tu powiem". Nie wymyślam tego. Ten i tamten temat odstraszają ludzi od forum i bardzo łatwo sprawdzić, gdzie kończy się temat "wysysanie", a zaczyna błoto.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Lam » Śr maja 24, 2006 11:15 pm

Ethu, powiem najkrócej jak potrafię: łżesz waść w każdym słowie. Ale to nic nowego. Nie spodziewam się po Tobie, że kiedykolwiek przyznasz się do jakiegokolwiek stawianego Ci zarzutu (powtarzam się), a także, że kiedykolwiek napiszesz prawdę na mój temat. To by było wbrew Twoim zasadom. A tu jesteś taki sam jak ja - zasady na pierwszym miejscu. Mi tylko szkoda, że akurat takie.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Eth » Śr maja 24, 2006 11:20 pm

tak.
tylko ze pamietaj ze nie tylko ty rozmawiasz o forum laca.
ja rowneiz slyszalem dlaczego ludzie tutaj pisac nie chca.

piszesz o mojej krasomowczosci - zapominasz o swojej.

ja wyznawocow nie potrzebuje z oczywistego powodu - nie gram przeciez w laca. pomyslales o tym?

ktos watpi? lamie... twoje kolko roznacowe trzyma sie dzielnie!
co wiecej wspina sie na wyzyny po malu zabraknie w nim smiertelnikow ale wszystko szybko da sie nadrobic :>

znowu zarzucasz mi ze jestem debilem.
kazdy sredniorazgarniety gimnazjalista grajacy i czytajacy chcoiaz raz regulamin - smialby sie z ciebie gdyby czytal ze zarzucasz komus ze pcha sie do sterow twojej ukochanej lodeczki.

jestes dzielnym kapitanem ktory ratuje okret przed zlym ethem ktory ma na oku przepaske a zmaist prawej nogi kikut. ktory swoimi oszczerstwami probuje zniszczyc cos co tak bardzo kochasz.

oj lamie lamie...
slaby to argument :) ja tez laca kocham :)
podejrzewam ze thail rowniez...
nawet val go kocha!
nyd tez - chcoiaz on kocha wszystkich i wszystko :)

tylko ze tutaj nie o lodeczke chodzi :)
ja nawet na swoj specyficzny sposb kocham ciebie i mam andzieje spojrzec ci kiedys w oczka - moze wtedy bedziesz w stanie i bedziesz chcial mi poopowiadac mi o moich herezjach - obiceuje sie pojawic na jakims zlocie!

ja rzucam oskarzenia tam gdzie mam namacalne dowody i pewnosc tego co mowie. bogow na lacu mamy/macie kilkoro - wszystkich szanuje - ale coz ja poradze ze wszystko co nieprzyjemne kojarzy mi sie z jednym?
chcoiaz po uszach dostawo mi sie nie od jednego...

no ale widac niektorzy laca kochaja abrdziej a inni mniej.

a bloto... pewnie masz inne zdanie ale lepsze male bajora niz sucha pustynia na ktorej nic nie rosnie.
Emblemat użytkownika
Eth
 
Wiadomości: 350
Dołączył(a): Śr kwi 21, 2004 9:03 pm
Lokalizacja: Leszno

Wiadomośćprzez Eth » Śr maja 24, 2006 11:22 pm

Lam napisał(a):Ethu, powiem najkrócej jak potrafię: łżesz waść w każdym słowie. Ale to nic nowego. Nie spodziewam się po Tobie, że kiedykolwiek przyznasz się do jakiegokolwiek stawianego Ci zarzutu (powtarzam się), a także, że kiedykolwiek napiszesz prawdę na mój temat. To by było wbrew Twoim zasadom. A tu jesteś taki sam jak ja - zasady na pierwszym miejscu. Mi tylko szkoda, że akurat takie.


no to odpisze ci tym samym.
lzesz ze ja lze.

pisze o tobie z takiej perspektywy z jakiej cie znam - nie win mnie za to :*
coz ja poradze ze swietny z ciebie programista/informatyk/ze znasz sie na tym co robisz itd...
boskie cechy tez znamienite... za to ludzkich brak.

ah i teraz ja sie w diagnoze zabawilem :)
no zle coz - mi wolno! :>
Emblemat użytkownika
Eth
 
Wiadomości: 350
Dołączył(a): Śr kwi 21, 2004 9:03 pm
Lokalizacja: Leszno

Wiadomośćprzez Lam » Śr maja 24, 2006 11:31 pm

Liczysz, że wytoczę dzienniki, jak mnie prosisz o odblokowanie swoich postaci? Po co, skoro sam to pamiętasz? Tak samo każdy temat powyżej (pojechałem od końca, pierwsze, co mi się przewinęło). No i każdy widział Cię grającego jeszcze niedawno. Od dwóch tygodni nie zrobiłeś poziomu, ale zaglądasz.

Bolą mnie Twe słowa, oj, bolą. Gdybyś tylko nie doceniał - w porządku. Gdybyś tylko próbował wytykać jakieś błędy - no dobra, jeśli kiedyś wybaczysz. Ale wyśmiewanie moich szczerych uczuć jest poniżej godności, a kłamstwa poniżej moralności. Liczysz, że Ci zamknę usta na zawsze, żeby tego nie słuchać? Należałoby, ale przecież to by było Twoje zwycięstwo, jakimże wtedy byłbyś męczennikiem... Nie, nie tym razem, może później.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Thail » Śr maja 24, 2006 11:34 pm

Thailu, dobrze wiesz, że gdybyśmy rozmawiali prywatnie, po kilku zdaniach temat by się skończył, bo żaden z nas nie wierzy w powodzenie dialogu. Ty i Eth potrzebujecie nowych wyznawców swojego kultu, a ja nie chcę tracić wyznawców mojego tylko dlatego, że z każdej strony atakują ich Wasze krasomówcze popisy siejące w ich sercach rzeczony strach, niepewność i wątpliwości. Przyznaję, że Wasza technika bywa skuteczna, a zgromadzeni wyznawcy niezłą kartą przetargową, ale koniec końców i tak nie podporządkujecie sobie Laca, bo zawsze będzie bardziej mój niż Twój. To jest nie do przeskoczenia.


Gdybyśmy rozmawiali prywatnie, a najlepiej w rzeczywostości, to pewnie skoczyłbym po flaszkę i porozmawiali jak człowiek z człowiekiem, a nie jak "hołota" z bogiem :cool:
Ja nie mam żadnych metod, mój klan nigdy nie będzie rządził Lacem, bo to Ty zawsze możesz wyciągnąć wtyczkę i nawet najsilniejszy klan nic na to nie poradzi. Nie posiadam żadnego kultu, przykro mi, nie nazywam się bogiem, proszę klanowiczów o coś, a oni mnie słuchają albo nie (niezły ze mnie manipulator, nie ma co!). Na Lacu liczy się dla mnie walka i klan oraz ludzie, którzy w nim są, władza, to jest coś na szarym końcu.
Poza tym nie zazdroszczę Ci twojej pozycji jako boga Laca, bo nigdy, ale to nigdy nie będziesz miał pewności, czy ktoś jest do końca Twoim przyjacielem, czy też jest nim, bo ma z tego korzyści.
Ja, no cóż, mam znienawidzony przez bóstwa klan, który uważają za "getto" i swego rodzaju miejsce dla wyrzutków lacowych, ale mi to nie przeszkadza :grin: ja się dobrze bawię walcząc z tymi, którzy mnie obrażają, którzy coś mi zarzucają i okłamują (nawet, jeśli mają rację [niezwykle rzadko], to i tak moja racja zostanie udowodniona poprzez walkę, a może nie)

Jeszcze rzucę trafnym porównaniem. Lac to statek, a bogowie to załoga, która utrzymuje go na kursie. Gdyby dopuścić kogoś do koła, żeby nim machał w lewo i prawo, rozwaliłby ster, a okręt zacząłby dryfować, aż w końcu na coś wpadł. Nie ma niczego gorszego niż ciągłe zmiany kursu.

Normalnie, co za ładna metafora, to ja może dorzucę swoją :cool:
Lac, to taka łajba, która ledwo co unosi się i z powolutku sobie płynie po morzu. Czasami dobije do portu po zapasy i nowych marynarzy, a czasami będzie dalej smęcić się po bezgranicznych wodach.
Ja, zabójcy, ci krzykacze, to takie kopniaki (ewe. piraci) dla tego statku, które niejako zmuszają go do szybkiego pływania, załoga łata statek i tym samym odnawia go, częściej także dobijają do portu po marynarzy, a ponieważ statek wydaje się być nowszy i atrakcyjnieszy. Cały czas się coś dzieje, poszukiwacze i łowcy przygód/skarbów ściągają na pokład, bo są przekonani, że skoro statek jest celem piratów, to zapewne ma wartościowy ładunek lub załoga wie coś o jakiś skarbach.
Statek dzięki temu się rozwija, a załoga cieszy się, że coś się dzieje.
Po prostu zabójcy zabijają nudę:P

I jeszcze! Zmiana, od której to wszystko się zaczęło, dotyka Ciebie w stopniu minimalnym, a miałeś też szansę zagłosowania za wyrównaniem szans poprzez ograniczenie do ilości życia, a nie procentów (wtedy każdy by miał podobną ilość życia, a Ty więcej many). Nie zrobiłeś tego, w zamian krzycząc tłustymi literami, jaki to głupi pomysł, a każdy, kto go popiera, jest "przydupasem". Niczego nie wniosłeś do dyskusji poza mąceniem i rzucaniem oskarżeń pod adresem każdego, kto odważył się wejść Ci w pole widzenia. Wiele osób nie może tego wręcz czytać.


Eeeeeeej! Momento! Żadnej ankiety nie było! Poza tym wyraziłem swoją opinię, że nic nie powinno się zmienić, później dodałem, że odgórną granicą nassania powinno być 200k życia, żeby nie było oberwanej z chmury ilości życia. Co do przydupasów, to wybacz, ale nie wiem jak tego nie dostrzegasz. Piszesz coś kierując zapytanie do mnie lub Etha i jest taki schemat:
1) Wiadomość Lama.
2) Odpowiedź Thaila.
3) Wiadomość <innego osobnika>
4) Wiadomość <innego osobnika>
5) Wiadomośc <innego osobnika>
6) Wiadomość Thaila z prośbą o odpowiedź Lama, a nie innych osobników.
7) Wiadomośc <innego osobnika>
8) Wiadomośc <innego osobnika>
9) Odpowiedź Lama do Thaila
I tak w kółko, nie widzisz tego? Przeczytaj wiadomości w tym temacie i wstaw sobie w <innego osobnika> imiona użytkowników, zobaczysz co ciekawego ci wyjdzie :wink:
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez Eth » Śr maja 24, 2006 11:40 pm

zagladanie a granie to 2 rozne sprawy :)

skasowac mi sie niepozwalasz.
a problem by byl zalatwiony - nowej psotaci zalozyc nie moge stara bym skasowal i mialbys mnie w mudzie z glowy.


tak wytocz mi dziennik - gdy prosilem cie o odblokowanie moich postaci.
prosilem o ynosa by zadowolic twa proznosc gdy prosic kazales.
napsialem tez kiedys przy okazji jakiejs rozmowy ze skoro juz w humorze jestes to mozesz odblokowac reszte moich postaci.
jednak nie rposilem o to i rposic nie zamierzalem.
zreszta wyjasnilem na forum tzm dlaczego.
no ale ok, przypomne - napsialem ze nie zamierzam przepraszac gdy nie wiem za co - masz od razu odpowiedz na to co napsiales wyzej. pisalem wyraznie ponad pol roku temu rowneiz o przeprosinach. nie jest prawda ze nie potrafie przepraszac - potrafie. potrafie tez przyznac sie do bledu.
dla gerina i jemu podobnych polecam fragment "to jego mod, nie moj".
zreszta wszystko to co naspailem wtedy aktualne ejst nadal :>
oprocz daty ;)
no ale do rzeczy:

======
[stukilowy obrazek - nie, dziękuję --Lam] - (mi sie wydawalo ze taki zdolny informatyk potrafi zablokowac przesylanie obrazkow albo ograniczyc ich "wage" do wlasnych upodoban... i mial 94k - ok wrzuce tekst)
======
Nie Lis 06, 2005 8:47 am
Zeriks napisał:
No właśnie zdjęli by Ci bana i by była fajna zabawa.:)Gawain się rozkręca ja też pomalutku.
(...)

Odpisalem mu:

raczej nie zdjeliby mi :)
powody masz wyzej :)
1. nie chca mnie tam :) - oczywiscie wladze i ich przydupasy, ktore sieja propagande jaki to ja jestem zly :)
bo oczywiscie sa osoby ktore mnie lubia wbrew opini szczegolnie lama ;p
2. musialbym wiedziec za co dostalem tego bana konkretnie :) a tego oczywiscie nikt mi nie powie.
bo oczywiscie powod zbanowania wszystkich postaci ejdnego gracza musialby byc powazny :)
a czy ja zrobilem cos powaznego oprocz tego ze nie palalem sympatia do kilku osob? i mowilem otwarcie o tym co mi sie niepodobalo?:>

moglbym np uslyszec: obraziles tego i tego.
wtedy jak by to sie mialo do sytuacji gdy ja bylem wielokrotnie obrazany obelzywymi wyzwiskami przez np gerina...
itd... :) analogicznie.
3. musialbym byc przekonany kto mi tego bana dal :) tego tez sie raczej nie dowiem :) mysle ze wiem kto ;) ale pewnosci nigdy miec nie moge.
4. musialbym sie plaszczyc przed kims - a na to niepozwala mi moj honor. moge przepraszac gdy czuje sie winny i wiem ze zrobilem cos zlego. takiego poczucia nie mam - nie mam zielonego pojecia w czym zawinily na lacu moje postacie :)
5. pewnie musialbym siedziec cicho i nie klapac jadaczka - a tego nie zrobie :) jeste bylem i bede soba :) a to przeszkadza zbyt wielu... a przepraszam ;] - kilku osoba. wiec tez odpada :)
a czy lac zyskal na tym ze mnie na nim nie ma?
sami ocencie :)
zyskal lam :)
a w koncu to jego mud :) nie moj ani wasz...
tak wiec skoro mnie sobie nie zycza to nie bede sie pchal na sile bo grac w sumie bym mogl... ale nie zamierzam sie ukrywac po katach i udawac kogos innego kim nie jestem.
tak samo jak nie mam zamiaru zmieniac swojej opini po tym jak grac juz swoimi postaciami nie moge :)
nie moge i tyle lac to nadal lac a ludzie ciagle ci sami ;p niektorych lubie innych nie ;p niektorym mam ochote skrecic w grze kark ;p a innym pomoc itd ;p
nie obrazilem sie na caly swiat ;p i na pewno nie bede sial negatywnej propagandy w stosunku do muda a wrecz przeciwnie ;p
chcoiaz pewnie wiele osob szczegolnie ci ktorzy z faktem iz mnie nie am sa zadowoleni bedzie zawiedziona moim postepowaniem ;p
hehe mnie sytuacja bardziej rozbawila niz zdenerwowala - chociaz pewnie intencje ktos mial inne. ;p
======

co do kolejnych zarzutow:

doceniam cie.
wytykam jakies bledy.
nie wysmiewam twoich szczerych uczuc.

powtorze nie klamie.

skoro uwazasz ze nalezalby mi zamknac usta - dlaczego tego nie zrobisz?
dla jakiegos mojego zwycistwa? nie odebralbym tego jako zwyciestwo.
co wiecej z toba walczyc nie mozna - walka smietnelnika z bostwem ma z gory ustalony wynik. nie walcze z wiatrakami, nie zawracam kijkiem wod z zatoki, nie przniose gory nibel.

co cenisz bardziej? rzesze wyznawcow ktora mysli podobnie jak ty - czy poczucie ze przegralbys jakas pyskowke z kims kogo nie szanujesz?

meczennikiem - aj za kogo ty mnie masz.
ja nie musze i nie robie tego pod publiczke.
gdybym mial taki zmaiar zrobilbym to zupelnie inaczej...

no tak... ale znow nie odniosles sie do meritum. cchialo by sie rzec jak zawsze... wybrales to co wygodne i przerzuciles dyskuje na inne tory.

co wiecej czytam ze gdybym cos tam to "w porzadku" oj lamie , lamie - dla kogo ta bajka? mamy prawie 24. male dzieci poszly spac, ze smarkaczy zostalem tylko ja.
co bym ja nie pisal to nic nie bylo by w porzadku :)
wsakze obiecales mi przeciez niedawno i calemu "naszemu" mudowi ze sie mnie stad pozbedziesz.

przeciez nie zapomniales.
kto tu gra pod publiczke?
komu to potrzebne?
przeciez i tak wiemy jaki bedzie koniec tej dyskusji ktora traktujesz w kategori pojedynku:
ja zamilkne twoje bedzie jako ostatnie i oczywiscie jako jedyne sluszne i prawdziwe...

uczucia... jakies tam posiadasz - lubisz by prosic i przepraszac...
ale chyba nie o tych pisales...
wiec widac inne tez masz.
aj... wybacz. nie podejrzewalem ze tli sie jeszcze w tobie cos z czlowieka... a na boskich uczuciach slabo sie znam... wlasciwie to wcale...

wybacz.
Ostatnio edytowano Cz maja 25, 2006 12:59 am przez Eth, łącznie edytowano 3 razy
Emblemat użytkownika
Eth
 
Wiadomości: 350
Dołączył(a): Śr kwi 21, 2004 9:03 pm
Lokalizacja: Leszno

Wiadomośćprzez Lam » Cz maja 25, 2006 12:31 am

Thailu, to z piratami nawet trafne, chociaż poza jednym Tobą, to w Twoim klanie porządnych zabójców, jak by nie spojrzeć, nie ma. No ale zabójcy to zabójcy, przekręciarze to przekręciarze. De facto więcej błędów znajduję sam niż pokazują mi jacyś przekręciarze, ale nie zaprzeczę, że swój wkład zawsze mieli - zgoda. Ale nie jesteś ani pierwszy ani jedyny i nie możesz sobie przypisywać całej sławy bycia motorem zmian w Lacu. Poza ulepszaniem statku w obawie przed atakami, jest też dbanie o jego stan techniczny i wygląd, żeby służył. Jest też dbanie o hamaki, żeby były wygodne i co tam na statku jeszcze się znajduje. Jest też obrany kurs, statek sobie nie dryfuje byle gdzie. Ma ważną misję, określony cel, a najazdy piratów, chociaż mogą wyjść na dobre, spowalniają podróż.

Jeżeli zaś przyznajesz już, że jesteś piratem i przypisujesz sobie, że przyczyniasz się do odbudowywania i umacniania statku, to przyjmij do wiadomości, że właśnie taką czynnością jest ograniczanie wysysania energii. Chwała Ci za to, że Twoje propagowanie używania wysysania energii doprowadziło do poważnej debaty nad ograniczeniem możliwości tego czaru.

Thailu, tak się jakoś złożyło, że budzisz skrajne reakcje. Jedni cię uwielbiają, inni nie znoszą. Nie dziw się więc, że Twój klan jest tak wyalienowany. Ale nie jest też tak, że ja uważam, że tam same szumowiny. Tzeentch pewnie zaraz powie, że jakby byli mądrzy, to by dawno uciekli, ale ja wiem, że z tym czy owym od biedy da się dogadać. Co inego Ty i Eth...

Ethu, robiłeś i robisz wszystko pod publikę. Znasz mój adres poczty, znasz JID. Pisz śmiało, a ja albo zobaczę, co tam wymyśliłeś, jeżeli coś wymyśliłeś, albo Cię spokojnie zignoruję w przeciwnym wypadku. Właśnie dlatego nie możesz sobie na to pozwolić, a ja to rozumiem, jestem przekonany, że nie lubi być ignorowany ktoś, kto ma ochotę się kłócić bez celu. Przysięgam - zawsze czytam to, co piszesz, zawsze poprawiam błędy, które zgłaszasz i zawsze przekonuję innych, żeby nie zwracali uwagi na styl, w którym to robisz (a zawsze robisz to w takim stylu, że choćby nie wiem, co to było, ma się ochotę nie naprawiać na złość Tobie - i robisz to celowo) i naprawili błąd, jeśli tam jest.

Ethu, pyskówkę z Tobą przegram każdą, bo jesteś jedną z najlepiej wyszkolonych w bezsensownych pyskówkach osób ze wszystkich mi znanych. Naprawdę podziwiam i chciałbym kiedyś posiąść takie umiejętności, niemniej jednak tu staram się pisać rzeczowo, a ty rozbijasz te starania. I nie, nie pamiętam, jak obiecałem komuś, że się Ciebie pozbędę. Próbowałem, bez skutku, za mocny jesteś na mnie.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Eth » Cz maja 25, 2006 12:43 am

po co mam do ciebie pisac.
jak mnie banowales - nie podpisales sie - udawales ze cie na mudzie nie ma. przynajmniej oglosiles publicznie ze cie nie ma - a powrotu publicznie nie obwiesciles.

nie wiedzialem kto mnie banowal nie wiedzialem z kim rozmawiac - a jak chcialem wejsc i z kims pogadac to kolejny ban.

gdy pytalem innego z bogow powiedzial ze on nie i nie moze mi powiedziec kto - umyl rece a ja moglem sobie gadac ze sw aleksym.

z toba nie da sie rozmawiac - przynajmniej ja nie moge.

przyklad pierwszy z brzegu - ostatniej "rozmowy":


Mowisz Lamowi telepatycznie: "czesc, nie wiesz czasami dlaczego striddenowi zniknela flaga mordercy?"
Lam mowi ci telepatycznie: "owszem, wiem, ja ja zdjalem"
Nie mozesz uzywac kanalow!

normalne pytanie.
a odpowiedz:
a) nie na temat. - nie pytalem kto ja zdjal tylko dlaczego.
b) jezli nie chcesz bym ci zadawal pytania to zawsze mozesz mnie ignorowac
c) twierdzisz ze mozna pisac co sie mysli i nie ma za to zadnych reperkusji - ja nie chcialem pisac a zapytac cie po prostu o co. mogles mnie zignorowac - mogles zrobic wiele.

oczywiscie nie. za normalne pytanie bez zadnych podtekstow - czysto informacyjne - spotkala mnie kara.

a ponoc kto pyta nie bladzi ani nie grzeszy.
jednak grzeszy bo klpanie dziobem na lacu, na forum, na grupach - szkodzi.
tym bardziej ze pytam ja. a ty wcale sie na mnie nie mscisz a ja mam jakies zwidy i wysysam sobie wszystko z palca. powyzsza "rozmowa" jest spreparowana i nie miala nigdy miejsca.
aa i klamie pewnie.

problem w tym ze ty spokojnie nie ignorujesz - nie potrafisz. mscisz sie przy akzdej nadazajacej sie okazji.

jesli tak szanujesz rozmowce to o czym mamy gadac?

mozesz napsiac tutaj na forum ze maila mam. co z tego. jak juz pisalem rozmowy z toba koncza sie nieciekawie.

ja nie mam 7 lat - nawet jesli bym mial to pomimo roznicy wieku oczekiwalbym od ciebie rowniez odrobiny szacunku.
nawet jesli jestes lamem a nie leszkiem matokiem - dla mnie bez roznicy.

moze tez zrozumiesz w koncu do czego pije.
bo zapewniam cie ze nie do twojej lajby.
Emblemat użytkownika
Eth
 
Wiadomości: 350
Dołączył(a): Śr kwi 21, 2004 9:03 pm
Lokalizacja: Leszno

Wiadomośćprzez Lam » Cz maja 25, 2006 1:06 am

Ponieważ rozmawiamy publicznie, wyjaśnię innym, Ty nie patrz.

Stridden to niezbyt słusznie ogłoszony morderca, który i tak musiał odpokutować za swoją głupotę tak, jak każdy inny morderca. W końcu odrobił co musiał i znamię zostało z niego zdjęte.

Eth tego dnia zadał sobie trud nagłośnienia sprawy wybaczeniu Striddenowi jego ataku wśród wszystkich, którzy go chcieli słuchać. To samo pytanie, głównie za jego sprawą, zostało mi zadane kilkanaście razy. Mimo to zadałem sobie trud i odpowiedziałem mu, czego nawet nie ukrył w dzienniku.

No ale, jak już tłumaczyłem, Eth to recydywista. Każda jego postać musi być uciszona i tyle, więc została. Jak sam przyznał, dopiero po wysłuchaniu pytania i udzieleniu odpowiedzi. No i, jak już tłumaczyłem, nie ma drugiego gracza Laca, który w swej historii naraziłby się do tego stopnia. Dlatego ta sprawa nie dotyczy żadnego gracza poza Ethem i nie ma powodu, aby jakikolwiek gracz się nią mógł interesować, a co dopiero przejmować :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Tzeentch » Cz maja 25, 2006 1:11 am

nie ma drugiego gracza Laca, który w swej historii naraziłby się do tego stopnia


Czyli jestem rozgrzeszony? Jak miło. :*
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez Eth » Cz maja 25, 2006 1:19 am

nie patrzylem ale ktos mi przeczytal.

po 1 - ja tego nie rozglaszalem - dowiedzialem sie od kogos. gdy sie dowiedzialem wlazlem i spytalem o to.

po 2 - nie odpowiedziales mi. nie spytalem kto to zrobil a dlaczego - nie odpowiedziales mi na to pytanie. wiec mijasz sie z prawda.

po 3 - uciszona nie po udzieleniu odpowiedzi. bo jej udzileiles mi dopiero teraz.

po 4 - jak to gracze sie nie maja przejmowac? ja narazilem sie nie zaslugami w grze - zabijaniu niewiniatek - a swoim jezykiem. kilka wiadomsoci wyzej przekonywwales ze nikt nie powinien obawiac sie wypowiadac swobodnie. podwazales zdanie thaila ze niektorzy wola tego nie robic. niekotrzy nauczeni roznymi przypadkami - nie tylko moimi - wiedza (ja tez wiedzialem) ze lepiej siedziec cicho.

po 5 - do momentu zadania tego pytania nie uciszales mnie. stwierdziles nagle wtedy ze jestem recydywista? recydywista w czym? w zadawaniu normalnych pytan?

po 6 - z "niebyt slusznie" polemizowal nie bede - tak doswiadczony gracz wie co robi. jak mozna mowic o nizbytslusznym mordercy o kims kto z ta flaga biega notorycznie?:) no ale tego akurat sie nie czepiam :) po prostu chcialem spytac dlaczego.

po 7 - recydywa ladnie brzmi :> szkoda ze nikt nie wie jakiez to przestepstwo jest powtarzane.

po 8 - przecniasz mnie i nie amsz racji - gdybys odpowiedzial normalnie i w dodatku na pytanie mialbym to gleboko w pupie czy stridden flage ma czy nie.
Emblemat użytkownika
Eth
 
Wiadomości: 350
Dołączył(a): Śr kwi 21, 2004 9:03 pm
Lokalizacja: Leszno

Wiadomośćprzez Lam » Cz maja 25, 2006 1:30 am

Ethu: przeczysz sobie, wypaczasz fakty, wypaczasz fakty, wypaczasz fakty, wypaczasz fakty, nie wiesz, o czym mówisz, przeczysz sobie, przeczysz sobie.

Slaa: nie popadajmy w skrajności. Że tamten jest o niebo gorszy nie znaczy, że ty zawsze byłeś taki święty. Zresztą nie powtarzajmy znowu tematu, dlaczego nie grasz na własną prośbę, bo znowu wróci do Etha i zaraz będzie, że nagonkę na biedaka robię ja i ty, mój przy...jaciel.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Tzeentch » Cz maja 25, 2006 10:55 am

Mowisz Lamowi telepatycznie: "czesc, nie wiesz czasami dlaczego striddenowi zniknela flaga mordercy?"
Lam mowi ci telepatycznie: "owszem, wiem, ja ja zdjalem"



Dokonajmny rozbioru logicznego tych zdań (pozwolę sobie zmienić nieco pisownię).

"Cześć [tu jest powitanie, na które Lam nie musiał odpisywać, bo np. brzydzi Ci się podać ręki], nie wiesz czasem [tu jest czasownik, który określa pytanie] dlaczego Striddenowi zniknęła flaga mordercy [tu są okoliczności opisujące pytanie]?" - to pytanie jest pytaniem o to, czy Lam WIE, czemu zdjęto Striddenowi flagę mordercy. Lam odpowiada zgodnie z prawdą, że wie, bo sam ją zdjął. Gdyby zdjął ją ktoś inny mógłby napisać, że nie wie. Ponieważ jednak zrobił to osobiście oczywistą sprawą jest, że wie. Odpowiedział zatem w stu procentach na Twoje pytanie. Gdybyś zapytał: "Dlaczego zdjęto Striddenowi flagę mordercy" być może uzyskałbyś odpowiedź dlaczego tak się stało. Ty jednak zapytałeś, czy Lam wie, czemu tak się stało. Lam ma to do siebie, że rozumie język polski i odpowiada na pytania logicznie. To, że Ty nie potrafisz formułować zdań zgodnie ze swoimi intencjami nie znaczy, że Lam ma się domyślać o co Ci chodzi.
Zrozumiał, d' hoine? Łopatologia trafia do Twojego mózgu?

Reasumując:

po 2 - nie odpowiedziales mi. nie spytalem kto to zrobil a dlaczego - nie odpowiedziales mi na to pytanie. wiec mijasz sie z prawda.


Kłamiesz, że Ci nie odpowiedział, bo odpowiedział.
Emblemat użytkownika
Tzeentch
książę wampirów
 
Wiadomości: 1280
Dołączył(a): Śr maja 08, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Szczecin

Wiadomośćprzez muzgus » Cz maja 25, 2006 11:09 am

To wszystko jest przecież w Instrukcji obsługi Lama :)
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Wiadomośćprzez Thail » Cz maja 25, 2006 12:05 pm

Po prostu dzieci :???:
"Nigdy nie kłóć się z debilem, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem".
"Naród Polski jest wspaniały, tylko ludzie kurwy" -J. Piłsudski
Emblemat użytkownika
Thail
 
Wiadomości: 1857
Dołączył(a): Cz lut 20, 2003 1:57 am
Lokalizacja: Z Wyspy Lodoss (SKO)

Wiadomośćprzez muzgus » Cz maja 25, 2006 12:25 pm

Ty za to jesteś w pełni dojrzałym mężczyzną :)
gg: 5224983 | jabber: m [at] jabber.cz| tlen: muzgus [at] tlen.pl | icq: 314995403
(___________(Już pusto...) ___________)
Emblemat użytkownika
muzgus
 
Wiadomości: 827
Dołączył(a): Śr gru 24, 2003 11:30 am
Lokalizacja: Hrabstwo Anin

Następna strona

Powrót do www.lac.pl



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron