Zacznijmy od tego, że na moje uprzedzenie cię o tym, że wkrótce będziesz miał problemy wynikające z obrania złego imienia, zareagowałeś słowami o takim sensie: tak mnie matka (czy-tam rodzice) nazwała. Wydawało mi się, że uczciwy gracz (chcący grać w porządku wobec innych i cieszyć się grą nie przeszkadzając innym) zapyta "a co z nim nie tak?", a następnie "a jak imię zmienić?". Tymczasem odpowiedziałeś, jakbyś z góry zakładał, że jest ono w porządku i z zasady go na pewno nie zmienisz. Postanowiłem ci się nie naprzykrzać i zostawić cię w spokoju, aż twoim imieniem zajmą się odpowiedne osoby.
Właśnie, imieniem. Bo o ile wiem, to działa tak:
1) obierasz sobie imię (w tym przykładzie zakładamy, że bez złej woli i bez złych intencji),
2) po czym okazuje się ono niezgodne z regulaminem (o ile tak jest, ale w tym przykładzie to prawda - zupełnie niechcący obrałeś nie spełniające wymogów regulaminu imię).
3) Wtedy a) być może ktoś cię uprzedza, że będą problemy, b) być może nie (ja cię uprzedziłem).
4) Następnie twoja postać jest blokowana do momentu zmiany imienia na zgodne z regulaminem.
5) Teraz są dwie drogi: a) albo ponownie twoje imię nie nadaje się do istnienia w świecie Laca i przechodzimy do punktu szóstego, albo b) nadaje się i nie ma już o czym mówić.
6) Znów są dwie drogi: a) albo wyraźnie widać, że obrałeś złe imię celowo (np. nazywając się ogórek), albo b) tego nie widać. W pierwszym przypadku nadwyrężasz cierpliwość bogów i mogą cię oni zwyczajnie wyrzucić. W drugim przypadku dostajesz drugą szansę i znów sytuacja z wyborem imienia się powtarza (wracamy do punktu czwartego).
Dlatego w tym momencie nie masz powodu, by płakać nad sensem swojego istnienia:
powinieneś uczciwie zmienić sobie imię na spełniające regulamin i grać sobie radośnie dalej... ze swoim dziesiątym poziomem! (!!!)
A to, że regulaminu nie rozumiesz, to inna sprawa. Moje podejrzenia co do twoich kłopotów z powodu imienia, jak widać, nie były bezpodstawne, bo ktoś również, tak jak ja, uznał, że to imię nie nadaje się do Laca i ten powód prawdopodobnie był ten sam -
twoje imię nawiązywało do świata rzeczywistego, a w efekcie, kojarzy nam się ze światem rzeczywistym (skoro z niego pochodzi). I niczego nie zmieniło, że imię Daniel zniekształciłeś do formy "Danyel"; to jest wciąż to samo imię pospolite wzięte ze świata rzeczywistego, tylko zniekształcone. Imię to łamie ten punkt regulaminu:
Zabrania się w szczególności imion:
(...)
- nawiązujących do świata rzeczywistego (Andrzej, Warszawa, Polsat)
Zatem równie dobrze mógłbym swojej postaci obrać imię Andrzei i miałbym ten sam kłopot, co ty, z identycznego powodu, co powód twojego kłopotu (mimo zniekształcenia imienia).
Teraz rzecz ogólniejsza: pilnowanie, by imiona były zgodne z klimatem fantasy służy... tobie (oraz całej reszcie graczy). Dzięki regulaminowi, ja nie muszę oglądać imion w stylu "ogórek", ale i ty nie musisz. To dla naszego dobra, aby gra w Laca mogła być klimatyczniejsza. Spójrz na niektóre inne mudy, na co pozwalają, tam to zostało doprowadzone do granic absurdu. Imiona są tak... złe, że powodują u mnie odruch wymiotny. Oczywiście, imię Danyel tylko zwróciło moją uwagę, nie było takie tragiczne, ale mimo wszystko kojarzyło mi się ze światem rzeczywistym, a przede wszystkim, jawnie łamało regulamin. I to jest zarówno niełatwa sprawa dla nowego gracza, jak i subiektywna ocena boga. Nie można jednak iść na kompromis i niektóre złe imiona przepuszczać, a niektórych nie. Dlatego, jeśli chodzi o nowych graczy (sugerujesz, że te zasady są niejasne i nowi gracze na tym cierpią),
bogowie mają cierpliwość w sprawie imion, które są wybierane. W gruncie rzeczy, regulamin pozwala bogom na wyrzucenie cię natychmiast za imię, które na pierwszy rzut oka jest w porządku (nie brzmi jak przykładowy ogórek). Nie robią tego ani za pierwszym razem, ani za drugim. A ty,
kiedy obierzesz wreszcie dobre imię, możesz spokojnie z nim grać dalej swoją postacią, której ani poziom, ani żadna inna jej cecha, nie zmienił się.
PS. I tak, generator czasem daje glupie sugestie. Ale czasem też daje przyzwoite - rzecz rozsądku (twojego).