uznano moje imię za nieodpowiednie!

Ogólne forum o Lacu, otwarte dla wszystkich.

Moderator: łowcy trolli

uznano moje imię za nieodpowiednie!

Wiadomośćprzez danyel » Cz lip 26, 2007 12:49 am

To miło ale szkoda że tak późno. Doszedłem do 10 poziomu. Czy mam rozumieć że imię Danyel kojarzy się ? a "Marciba" lub "Myius" z generatora imion jest z pewnością lepsze. I nie kojarzy się z niczym. Zdaje sobie sprawę z bezcelowości pisania posta. A jedyną reakcją będzie wzruszenie ramion i stwierdzenie czytaj regulamin etc. Ale na jakiej podstawie można zadecydować o imionach? Absolutnie subiektywna sprawa. To tak w kwestii przyciągania nowych graczy. Proste nieskomplikowane zasady i w dowolnym momencie można uprzykrzyć życie graczom!
gratuluje
danyel
 
Wiadomości: 2
Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 12:37 am

Wiadomośćprzez joerg » Cz lip 26, 2007 6:44 am

Zacznijmy od tego, że na moje uprzedzenie cię o tym, że wkrótce będziesz miał problemy wynikające z obrania złego imienia, zareagowałeś słowami o takim sensie: tak mnie matka (czy-tam rodzice) nazwała. Wydawało mi się, że uczciwy gracz (chcący grać w porządku wobec innych i cieszyć się grą nie przeszkadzając innym) zapyta "a co z nim nie tak?", a następnie "a jak imię zmienić?". Tymczasem odpowiedziałeś, jakbyś z góry zakładał, że jest ono w porządku i z zasady go na pewno nie zmienisz. Postanowiłem ci się nie naprzykrzać i zostawić cię w spokoju, aż twoim imieniem zajmą się odpowiedne osoby.

Właśnie, imieniem. Bo o ile wiem, to działa tak:
1) obierasz sobie imię (w tym przykładzie zakładamy, że bez złej woli i bez złych intencji),
2) po czym okazuje się ono niezgodne z regulaminem (o ile tak jest, ale w tym przykładzie to prawda - zupełnie niechcący obrałeś nie spełniające wymogów regulaminu imię).
3) Wtedy a) być może ktoś cię uprzedza, że będą problemy, b) być może nie (ja cię uprzedziłem).
4) Następnie twoja postać jest blokowana do momentu zmiany imienia na zgodne z regulaminem.
5) Teraz są dwie drogi: a) albo ponownie twoje imię nie nadaje się do istnienia w świecie Laca i przechodzimy do punktu szóstego, albo b) nadaje się i nie ma już o czym mówić.
6) Znów są dwie drogi: a) albo wyraźnie widać, że obrałeś złe imię celowo (np. nazywając się ogórek), albo b) tego nie widać. W pierwszym przypadku nadwyrężasz cierpliwość bogów i mogą cię oni zwyczajnie wyrzucić. W drugim przypadku dostajesz drugą szansę i znów sytuacja z wyborem imienia się powtarza (wracamy do punktu czwartego).
Dlatego w tym momencie nie masz powodu, by płakać nad sensem swojego istnienia: powinieneś uczciwie zmienić sobie imię na spełniające regulamin i grać sobie radośnie dalej... ze swoim dziesiątym poziomem! (!!!)

A to, że regulaminu nie rozumiesz, to inna sprawa. Moje podejrzenia co do twoich kłopotów z powodu imienia, jak widać, nie były bezpodstawne, bo ktoś również, tak jak ja, uznał, że to imię nie nadaje się do Laca i ten powód prawdopodobnie był ten sam - twoje imię nawiązywało do świata rzeczywistego, a w efekcie, kojarzy nam się ze światem rzeczywistym (skoro z niego pochodzi). I niczego nie zmieniło, że imię Daniel zniekształciłeś do formy "Danyel"; to jest wciąż to samo imię pospolite wzięte ze świata rzeczywistego, tylko zniekształcone. Imię to łamie ten punkt regulaminu:
Zabrania się w szczególności imion:
(...)
- nawiązujących do świata rzeczywistego (Andrzej, Warszawa, Polsat)

Zatem równie dobrze mógłbym swojej postaci obrać imię Andrzei i miałbym ten sam kłopot, co ty, z identycznego powodu, co powód twojego kłopotu (mimo zniekształcenia imienia).

Teraz rzecz ogólniejsza: pilnowanie, by imiona były zgodne z klimatem fantasy służy... tobie (oraz całej reszcie graczy). Dzięki regulaminowi, ja nie muszę oglądać imion w stylu "ogórek", ale i ty nie musisz. To dla naszego dobra, aby gra w Laca mogła być klimatyczniejsza. Spójrz na niektóre inne mudy, na co pozwalają, tam to zostało doprowadzone do granic absurdu. Imiona są tak... złe, że powodują u mnie odruch wymiotny. Oczywiście, imię Danyel tylko zwróciło moją uwagę, nie było takie tragiczne, ale mimo wszystko kojarzyło mi się ze światem rzeczywistym, a przede wszystkim, jawnie łamało regulamin. I to jest zarówno niełatwa sprawa dla nowego gracza, jak i subiektywna ocena boga. Nie można jednak iść na kompromis i niektóre złe imiona przepuszczać, a niektórych nie. Dlatego, jeśli chodzi o nowych graczy (sugerujesz, że te zasady są niejasne i nowi gracze na tym cierpią), bogowie mają cierpliwość w sprawie imion, które są wybierane. W gruncie rzeczy, regulamin pozwala bogom na wyrzucenie cię natychmiast za imię, które na pierwszy rzut oka jest w porządku (nie brzmi jak przykładowy ogórek). Nie robią tego ani za pierwszym razem, ani za drugim. A ty, kiedy obierzesz wreszcie dobre imię, możesz spokojnie z nim grać dalej swoją postacią, której ani poziom, ani żadna inna jej cecha, nie zmienił się.

PS. I tak, generator czasem daje glupie sugestie. Ale czasem też daje przyzwoite - rzecz rozsądku (twojego).
joerg
 
Wiadomości: 361
Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 2:13 pm

Wiadomośćprzez danyel » Cz lip 26, 2007 10:58 am

Jeżeli chodzi o moją odpowiedź to byłem (i wciąż jestem) początkującym graczem i nie wiedziałem o czym można rozmawiać między graczami. Twoje pytanie było jednym z pierwszych jakie otrzymałem od innych graczy. Stąd moja wymijająca odpowiedź. Dopóki nie zauważyłem że wszyscy gracze rozmawiają swobodnie o poziomach, doświadczeniu i nabijaniu doświadczenia, starałem się nie rozmawiać w ten sposób. Zresztą zawsze starałem w rozmowach dodawać jakieś wstawki, które miały brzmieć "inaczej". Stąd na zwrócenie uwagi zareagowałem w taki sposób by nie wspominać o graniu publicznie i udawać zdziwionego maga.... Być może za bardzo się starałem, bo zdaje się że odebrano to jako obrazę. I za to przepraszam.
danyel
 
Wiadomości: 2
Dołączył(a): Cz lip 26, 2007 12:37 am

Wiadomośćprzez Gerino » Cz lip 26, 2007 1:13 pm

Oczywiście błąd jest po stronie gracza, ale przyczyna wszelkich problemów tego typu leży dokładnie po przeciwnej stronie. A przecież "lepiej zapobiegać, niż leczyć". Pozdrawiam ;}
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez joerg » Cz lip 26, 2007 1:40 pm

Jeśli chodzi o swobodne rozmowy, to też nie jest tak do końca. Bo regulamin zabrania rozmawiania w Lacu o czymkolwiek niezwiązanym z Lacem. A kiedy ktoś tego nie przestrzega, jest karany. A kara to właśnie leczenie, a nie zapobieganie, Gerinowi się coś pomyliło (wpadł w pułapkę propagandy Mikkego, zapewne).

Gerino, przecież tu o leczenie chodzi, nie o zapobieganie. Złym jest obieranie sobie imienia niezgodnego z regulaminem. Gdybyśmy chcieli zapobiegać, obieranie imienia wyglądałoby inaczej. Na przykład, aby zapobiec złemu imieniu, nie pozwolonoby ci samemu układać literek, a miałbyś do wyboru ileś-tam gotowych już imion zależnych od rasy. To by było zapobieganie. Natomiast Lac pod względem imion jest liberalny, to znaczy najpierw robisz co chcesz, a później jesteś karany za to, co zrobiłeś, jeśli było to wbrew prawu (czyt. regulaminowi).
joerg
 
Wiadomości: 361
Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 2:13 pm

Wiadomośćprzez Lam » Cz lip 26, 2007 5:18 pm

danyel napisał(a):zawsze starałem w rozmowach dodawać jakieś wstawki, które miały brzmieć "inaczej"
[...]
zareagowałem w taki sposób by nie wspominać o graniu publicznie i udawać zdziwionego maga
No widzisz, bardzo dobrze. Lacowi bardzo potrzebni są gracze, którzy wczuwają się w postać, nie mówią o poziomach, doświadczeniu i naprawdę udają magów i wojowników, elfy i krasnali. W takich graczach jedyna nadzieja Laca!

Tylko powstaje pytanie, czy rzeczywiście jesteś jednym z tych graczy, skoro upierasz się, aby nazywać się "Danyel". Naprawdę, czy się nazywasz Danyel, czy Yeleń, nikogo nie zwiedzie. Choćbyś nie wiem, jak udawał średniowiecznego czarnoksiężnika, każdy, kto przeczyta Twoje imię, będzie miał wyraźne skojarzenie ze światem zupełnie innym, niż ten w Lacu. Zamiast więc budować klimat, w rzeczywistości starasz się go zniszczyć. Zmień kierunek - buduj średniowieczny, magiczny świat, zaczynając od siebie.

Jeszcze jedno: 10 poziom to nie jest ani trochę "późno". Późno, to by było, jakbyś zrobił 1000 poziomów i kazano Ci zmienić imię. Nie oczekuj też, że zatrudnię sztab ludzi, który 24 godziny na dobę będzie czatował, aby raz na kilka dni zablokować komuś imię. Imiona będą nadal zmieniane powyżej poziomu 5, nadal też będą blokowane partiami i nieregularnie, więc będą się zdarzać zmiany na poziomach "nastych". To nic zdrożnego, a bulwersuje tylko tych graczy, którzy i tak nie będą grać. Oczywiście szanujemy ich :)
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Gerino » Cz lip 26, 2007 9:44 pm

Joergu też się coś pochrzaniło :>

Złym jest obieranie sobie imienia niezgodnego z regulaminem.

Szczerze mówiąc nie chcę tu dokładnie wyjaśniać, o co mi chodzi - może innym razem. Powiem na razie tak: chodzi mi o coś innego, niż sugerujesz.
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez joerg » Cz lip 26, 2007 10:17 pm

Jak nie masz niczego do powiedzenia, to po co się odzywasz?
joerg
 
Wiadomości: 361
Dołączył(a): Pn sie 08, 2005 2:13 pm

Wiadomośćprzez Gerino » Cz lip 26, 2007 11:18 pm

A ty?
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Val » Pt lip 27, 2007 2:23 am

Szczególnie, Joerg, że bredzisz. Dużo lepiej jest zapobiegać, i nie mowa tu o skrzywionym postrzeganiu znaczenia zapobiegania, jakie przytoczyłeś, ale o tym, żeby to lepiej wyjaśnić na początku. Pamięta ktoś postać o imieniu Yoozeq? Z kilka miesięcy tak gościu chodził i nikt nie zwracał na niego uwagi:).
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Lam » Pt lip 27, 2007 7:51 am

Postać "Yoozeq" nigdy nie istniała w Lacu.

Oczywiście nie zamierzam przeczyć, że istniały inne denne imiona, które latały bardzo długo. Informuję Cię jednak, że nie jest ani troszeczkę konstruktywne przypominanie, jak było, kiedy w ogóle nie były zmieniane imiona. Teraz:
- są blokowane nieprawidłowe imiona, a postacie muszą je zmieniać,
- zablokowane imiona budują listę nieprawidłowych imion - po blokadzie imienia, nie będzie dało się założyć takiej postaci już nigdy,
- lista jest też karmiona słownikami, np. blokowane są zarezerwowane słowa (Mud, Midgaard, Krasnolud) i wszystko, co Lac uważa za bluzgi, bez konieczności "przyłapywania" takich postaci w grze.

Tym sposobem, za nieskończoną ilość czasu, lista zabronionych z różnych powodów imion będzie pełna, a jednak gracze nie będą musieli wybierać imiona z generatora.

Jestem przekonany, że gdyby zamiast wymuszania zmian złych imion, wprowadzono wyłącznie wybór imienia z generatora przy zakładaniu postaci, pierwszymi, którzy by tu pisali o faszyźmie, bylibyście Wy, tzn. Gerino i Val. Dlatego proszę - odwalcie się już.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Val » Pt lip 27, 2007 11:39 am

Lam napisał(a):- zablokowane imiona budują listę nieprawidłowych imion - po blokadzie imienia, nie będzie dało się założyć takiej postaci już nigdy,
- lista jest też karmiona słownikami, np. blokowane są zarezerwowane słowa (Mud, Midgaard, Krasnolud) i wszystko, co Lac uważa za bluzgi, bez konieczności "przyłapywania" takich postaci w grze.
I to uważam za sensowne zapobieganie. Sensowne, bo tylko najwięksi idioci się do tego przypieprzą. A Józek może miał "k" na końcu, już nie pamiętam;). Przytaczam go jako anegdotkę.
ulice upadły mi na bablon
Emblemat użytkownika
Val
 
Wiadomości: 2203
Dołączył(a): N lis 10, 2002 3:26 pm
Lokalizacja: Skąd mam wiedzieć?

Wiadomośćprzez Cirvil » Pt lip 27, 2007 1:59 pm

Lam napisał(a):za nieskończoną ilość czasu, lista zabronionych z różnych powodów imion będzie pełna


Nawet wtedy nie będzie, bo ktoś wymyśli imię jakiejś postaci literackiej, która stanie się sławna i co? Dupa.
§ 196: Jeśli obywatel wybił oko jednemu z obywateli, należy wybić jego oko.
Emblemat użytkownika
Cirvil
 
Wiadomości: 176
Dołączył(a): So mar 11, 2006 12:06 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Lam » Pt lip 27, 2007 8:46 pm

A jednak będzie to lista kompletna na daną chwilę. Każdy punkt z listy zakazanych klas imion podlega ciągłej ewolucji wraz z językiem. Pojawiają się nowe słowa i wulgaryzmy, nowe sieci komórkowe o fikuśnych nazwach, powstają nowe państwa, miasta, popularni stają się ludzie o nieznanych wcześniej nazwiskach. Ale w każdym "punkcie" czasu da się stworzyć jedną, kompletną, listę.
Emblemat użytkownika
Lam
władca Leanderu
 
Wiadomości: 2886
Dołączył(a): Pn maja 28, 2001 2:00 am
Lokalizacja: 22°17' E - 52°11' N

Wiadomośćprzez Cirvil » Pn lip 30, 2007 10:14 pm

No to nie myl różniczki z całką :D
§ 196: Jeśli obywatel wybił oko jednemu z obywateli, należy wybić jego oko.
Emblemat użytkownika
Cirvil
 
Wiadomości: 176
Dołączył(a): So mar 11, 2006 12:06 am
Lokalizacja: Warszawa

Wiadomośćprzez Amman » Cz sie 09, 2007 6:42 pm

Nie chcę tworzyć nowego tematu o podobnej nazwie więc przyłączam się do tego topicu.
A więc: Z czym kojarzy się mój nick? (Amman)
Amman
 
Wiadomości: 12
Dołączył(a): Pt mar 09, 2007 12:04 am

Wiadomośćprzez sediius » Cz sie 09, 2007 7:54 pm

Amman to stolica Jordanii.
I pewnie oznacza też wiele innych rzeczy, google zwraca 9000000+ trafień...
sediius
 
Wiadomości: 15
Dołączył(a): Śr lip 05, 2006 11:22 pm

Wiadomośćprzez Gerino » Pt sie 10, 2007 9:50 am

Kiedyś demonstrując komuś, jak używać googla, wpisałem losowy ciąg znaków, coś w rodzaju jfdasiop... Też było kilkaset wyników... ;)
“Though I walk through the valley of the shadow of death, I will fear no evil,” yeah, because I’m the wickedest sonofabitch you’re gonna find down here.
Emblemat użytkownika
Gerino
 
Wiadomości: 2179
Dołączył(a): Wt wrz 24, 2002 6:23 pm

Wiadomośćprzez Morfoth » Pt sie 17, 2007 3:57 am

a zahaczyłeś kiedyś o googlewhacking?
2B || !2B
Emblemat użytkownika
Morfoth
 
Wiadomości: 239
Dołączył(a): Cz mar 28, 2002 2:00 am
Lokalizacja: Trzeci karton na lewo.


Powrót do Lac



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 2 gości

cron